Jak naprawić wyciek rury podgrzewacza wody? 3 proste kroki!

Wiemy, że zastanawiasz się, jak naprawić nieszczelność rury podgrzewacza wody. W zaledwie kilku krokach możesz; i te rzeczy poznasz, gdy zagłębisz się w ten artykuł.

Rury wodne są powszechnymi częściami podgrzewaczy wody, które zwykle przeciekają z biegiem czasu, oprócz zaworów i złączek podgrzewacza wody. Aby pomóc Ci naprawić wyciek, musimy wyśledzić obszary, w których wycieka woda.

Jak naprawić wyciek rury podgrzewacza wody? 3 proste kroki!

Czytaj dalej, przyjacielu, aby dowiedzieć się więcej o wycieku podgrzewacza wody. Drobne wycieki można naprawić, wymieniając ich części. Jeśli wyciek wody nie jest tak poważny, możesz zrobić to sam. Z drugiej strony, jeśli uważasz, że to poważna sprawa, zwłaszcza jeśli Twój podgrzewacz wody jest uszkodzony, musisz wezwać fachowca o pomoc lub zapytać, czy podgrzewacz wody wymaga wymiany.

Dlaczego usuwanie wycieków wody jest niezbędne?

Woda może spowodować ogromne uszkodzenie podgrzewacza wody. Wyciekająca woda może przedostać się przez panel dostępu lub spowodować rdzewienie, prowadząc do korozji; jeśli nie jest leczone, mogą pojawić się bardziej znaczące problemy. Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i wyciekom, musisz naprawić miejsca, w których wycieka woda.

Wycieki wody mogą wahać się od prostych do najgorszych scenariuszy. Niektóre wycieki wymagają jedynie części zamiennych, aby przedłużyć żywotność podgrzewaczy wody. Tymczasem, jeśli Twój podgrzewacz wody spowodował już zbyt duże uszkodzenie podgrzewacza wody lub jest w najgorszym stanie, musisz go wymienić. Naprawianie wycieków wody zależy od tego, co je powoduje. Sprawdźmy również inne podatne obszary na podgrzewaczu wody i ustalmy, jak naprawić nieszczelność rury podgrzewacza wody.

Kroki usuwania wycieków podgrzewacza wody

Rura wodna jest jedną z głównych części podgrzewacza wody podatną na przecieki w czasie, ponieważ służy jako droga dopływu wody do podgrzewacza wody, a wyjście podgrzewacza wody trafia do kranu z ciepłą wodą. dlatego instalacja wysokiej jakości rur do podgrzewacza wody jest niezbędna, ponieważ przetrwa ona dłużej i mniej wymiany niż inne rodzaje rur. Jeśli zauważysz przecieki w rurach, musisz je wymienić na nowe wraz ze złączką do pułapki cieplnej.

Niezależnie od tego, czy rura, która przecieka w Twoim podgrzewaczu wody, jest rurą doprowadzającą lub odprowadzającą ciepłą wodę, możemy je naprawić. Należy jednak zachować ostrożność podczas rozwiązywania problemów z podgrzewaczem wody, ponieważ brak wiedzy i świadomości może prowadzić do obrażeń fizycznych lub uszkodzenia mienia. Z drugiej strony, jeśli Twój podgrzewacz wody przecieka na zaworze spustowym lub złączkach podgrzewacza, również je omówimy. Jeśli jesteś gotowy i chcesz zacząć naprawiać rury wodociągowe, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Krok 1. Wyłącz źródło zasilania i dopływ wody

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, musisz wyłączyć zasilanie swojego podgrzewacza wody, a następnie energię lub źródło zasilania. Odłącz przewód podłączony do gniazdek lub wyłącz poszczególne wyłączniki elektryczne do elektrycznych serc wodnych. Jeśli Twój podgrzewacz wody jest bezpośrednio podłączony do głównego źródła zasilania, musisz wyłączyć główny wyłącznik. Z drugiej strony musisz zlokalizować izolację dla grzejników zasilanych gazem. Po wyłączeniu grzałki i źródła zasilania należy wyłączyć dopływ wody, aby woda nie dostała się do wnętrza zbiornika.

Krok 2. Zwolnij ciśnienie i spuść wodę

Musisz spuścić gorącą wodę lub schłodzić gorącą wodę przez kilka godzin. Jeśli potrzebujesz dokończyć pracę i mieć dużo gorącej wody, musisz je spuścić. Ale przed opróżnieniem musisz uwolnić ciśnienie powietrza, które utknęło w zbiorniku. W tym celu najlepiej byłoby otworzyć zawór ciśnieniowy spuszczania obok zbiornika podgrzewacza wody. Jeśli Twój podgrzewacz wody nie ma tego zaworu, możesz otworzyć kran ciepłej wody, otwierając go.

Pozostaw kran otwarty i pozwól gorącej wodzie płynąć. Weź wąż ogrodowy i przymocuj koniec do zaworu spustowego. Rozciągnij drugi koniec węża do miejsc, z których możesz spuścić wodę. Otwórz zawór spustowy, aż będzie pusty, a następnie zamknij go. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak konserwować i opróżniać podgrzewacz wody.

Krok 3. Usuń rurę wodną

Jeśli twój zbiornik jest większy, będziesz potrzebować drabiny, aby uzyskać dostęp do górnej części podgrzewaczy wody. Jeśli przecieki są z linii wodociągowej, musisz zaopatrzyć się w pojemnik na wodę pozostałą w rurach, zwłaszcza pierwsze połączenie między wodociągiem a rurą. Podstawić pojemnik pod pierwsze połączenie i poluzować złączkę dielektryczną. Wyjmij rurkę i pozwól wodzie wypłukać się w pojemniku. Następnie usuń drugą złączkę dielektryczną między rurą a złączką syfonu cieplnego. Zainstaluj nową rurę i mocno je przymocuj.

Jeśli nypel pułapki cieplnej jest skorodowany, możesz zainstalować nowy, a jeśli wolisz, możesz użyć taśmy teflonowej, aby upewnić się, że po zamocowaniu rur nie będzie przecieków. Z drugiej strony, jeśli wyciek jest z rury ciepłej wody, możesz powtórzyć proces, ponieważ mają podobne połączenia. Po zainstalowaniu nowej rury możesz teraz włączyć podgrzewacz wody, ale najpierw musisz zamknąć kran ciepłej wody lub zawór ciśnieniowy. Napełnij zbiornik wodą i włącz źródło zasilania, a następnie ustaw żądaną temperaturę.

To okładka!

Teraz, gdy w końcu odkryłeś, jak naprawić nieszczelną rurę podgrzewacza wody, możesz teraz usunąć stare rury i zainstalować nowe! To zadanie może być zbyt łatwe i szybkie do nauczenia. Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci naprawić rury podgrzewacza wody. Teraz możesz wrócić i cieszyć się gorącą wodą. Możesz również przeczytać o tym, co spowodowałoby wyciek z podgrzewacza wody i dlaczego wycieka moja gorąca woda.