Jak naprawić wałek suszarki? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak naprawić wałek pokrętła suszarki? Cóż, w tym artykule powiemy Ci, jak możesz to zrobić i inne problemy związane z pokrętłami. Problemy związane z pęknięciem pokrętła, wałkiem i niewłaściwie umieszczonym przełącznikiem są bardzo łatwe do naprawienia i wymagają trochę czasu i wysiłku.

Bez wątpienia wadliwe pokrętło wysysa czas prania, utrudniając obsługę suszarki. Musisz poświęcić kilka minut od swojej zatłoczonej rutyny, aby wyeliminować wszelkie problemy związane z pokrętłem suszarki.

Jak naprawić wałek suszarki? 4 proste kroki!

Wszystkie wymienione poniżej techniki naprawy działają równie dobrze na suszarce każdej firmy na rynku, niezależnie od tego, czy jest to GE, Whirlpool, Kenmore czy Hotpoint. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki mocowania wału pokrętła suszarki

Jeśli jeden lub więcej wałków wpadło do panelu sterowania i nie możesz korzystać z suszarki, pokrętło nie jest zamocowane. Oto metoda, która pomoże odpowiedzieć na Twoje pytanie, jak naprawić wałek pokrętła suszarki. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby ulżyć Ci najłatwiejszą możliwą metodą.

Krok 1. Odłącz zasilanie

Odłączyć zasilanie elektryczne suszarki. Wyłączenie zaworów ciepłej i zimnej wody jest dobrym rozwiązaniem dla bezpiecznej pracy. Następnie przejdź do tylnej części suszarki i za pomocą śrubokręta krzyżakowego wykręć trzy śruby mocujące z metalowej płyty.

Krok 2. Usuń konsolę sterowania

Wyciągnij gałki z odpowiednich wałków. Wyjmij konsolę sterowania, zwalniając ją z zacisków mocujących konsolę do górnego panelu. Niech panel leży na suszarce.

Krok 3. Wyjmij przełączniki

Generalnie na panelu sterowania mamy trzy pokrętła; temperatura startowa i timer. Pokrętło, które odpadło w twojej suszarce, może być którymkolwiek z nich. Przełączniki mocuje się na wycięciach za pomocą klipsów znajdujących się po różnych stronach przełącznika. Głównym powodem niepowodzenia jest pęknięcie tych nacięć. Klips znajduje się w lewym rogu wyłącznika czasowego, z przodu wyłącznika temperatury i po lewej stronie pośrodku wyłącznika startowego. Teraz musisz wyciągnąć przełączniki. Podnieś zacisk i obróć je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Dowiedz się, gdzie kupić przełączniki pokrywy do pralek.

Krok 4. Zainstaluj ponownie przełączniki w nowym panelu sterowania

Teraz musisz ponownie zainstalować przełączniki w nowym panelu sterowania. Umieść przełączniki na odpowiednich nacięciach i obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby je zamocować. Ponownie zamocuj konsolę sterowania na górnym panelu i tylnej płycie, przykręcając trzy śruby mocujące. Zamocuj pokrętła na ich wałkach i dobrze jest wybrać idealnie w porządku suszarkę. Dowiedz się, jak usunąć panel sterowania ze sportowego duetu Whirlpool.

Napraw pękniętą gałkę

Dziwne hacki są niesamowite, gdy ktoś się spieszy i musi dotrzeć gdzieś na czas. Więc wymyśliliśmy hack, który wydawał się szalony i nierealny. Ale jego wynik jest wspaniały i ułatwia życie. Kiedy nie możesz obrócić pokrętła w wybranym przez siebie kierunku, obraca się ono swobodnie zarówno w kierunku zgodnym, jak i przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Usuń pokrętło z jego pozycji, po prostu je wyciągając. Sprawdź, czy nie ma pęknięć w gnieździe, które mocuje się na wale. Jeśli jest, możesz to naprawić za pomocą sznurka i gorącego kleju.

To, co musisz zrobić, to. Wystarczy ciasno owinąć sznurek na gnieździe. Następnie nałóż gorący klej za pomocą pistoletu do kleju, aby utrzymać sznurek na swoim miejscu. Zachowaj ostrożność przy zabezpieczaniu sznurka klejem, ponieważ duża ilość kleju nie pozwoli na zamocowanie gałki na swoim miejscu. Umieść gałkę z powrotem na wale i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Zamów nowe pokrętło

Nie zapomnij zamówić nowego pokrętła po zakończeniu suszenia awaryjnego. Nowe pokrętło jest łatwo dostępne w każdym internetowym sklepie z częściami do urządzeń. Wystarczy dokładnie zanotować liczbę pękniętych lub złamanych gałek. Numer jest widoczny po wyciągnięciu pokrętła z jego miejsca. Zamówienie gałki według podanej liczby jest niezbędne do uzyskania odpowiedniego rozmiaru.

Wymień zacisk gałki

Czasami nie ma problemu z wałkiem lub pokrętłem. Ale z małym gniazdem na zatrzask. Klips ułatwia zamocowanie pokrętła na wale. Nie będziesz w stanie obrócić pokrętła w kierunku żądanych ustawień, ponieważ poluzuje się, jeśli klips zostanie uszkodzony lub uszkodzony. Naprawienie tego problemu jest bardzo wygodne i każdy może to zrobić bez pomocnej dłoni.

Po pierwsze, musisz zamówić nowy klips do pokrętła. Ostrożnie trzymaj klips po otrzymaniu zamówienia, ponieważ jest malutki. Przed naprawą należy odłączyć suszarkę. Następnie wyciągnij już luźne pokrętło z wałka i usuń czarny klips za pomocą małego płaskiego śrubokręta. Wymień stary klips na nowy. Musisz dopasować do siebie boki pokrętła i szczeliny. Ponownie zamontuj pokrętło na wale w ten sam sposób (dopasowując boki).

To okładka

Rozsądnie jest zbadać szczegółowy proces naprawy wału pokrętła suszarki przed przystąpieniem do naprawy. W przeciwnym razie będziesz musiał uporać się ze znacznym bałaganem. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i dlaczego moja suszarka się nie obraca.