Jak naprawić uszkodzony przez wodę palec u nogi szafki kuchennej: 4 proste kroki

Czy musisz wiedzieć, jak naprawić uszkodzony przez wodę czubek szafki kuchennej w swoim mieszkaniu? Mamy tutaj cztery kroki, aby to zrobić i jak zapobiec dalszym i przyszłym szkodom i inwazji.

Rurociągi zarówno dopływowe, jak i ściekowe z kuchni są w dzisiejszych czasach tak wyrafinowane, że nie wiadomo, gdzie się znajdują, gdy po raz pierwszy spojrzy się na konkretny dom. Zostały ukryte przed miejscem i dostępem ze względu na estetykę i ochronę przed naprężeniami, które mogą powodować uszkodzenia.

Jak naprawić uszkodzony przez wodę palec u nogi szafki kuchennej: 4 proste kroki

Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w których te ukryte rury mogą się przesuwać, a zatem mogą przeciekać. Niestety, ponieważ znajdują się one w obszarach, na które zwykle nie patrzymy, takie wycieki mogą już niszczyć inne elementy wyposażenia kuchni, zwłaszcza szafki.

Kroki naprawy uszkodzonych przez wodę palców szafki kuchennej

Uszkodzenia mebli kuchennych przez wodę są dość powszechne, ponieważ codziennie przepływa przez nie dużo wody. Istnieje duże prawdopodobieństwo przeciekania rur ze starości, wadliwych połączeń i niewspółosiowości spowodowanej trzęsieniami ziemi i burzami.

Kiedy wokół jest nadmierna woda, będziesz się martwić, że wsiądzie ona do mebli, zwłaszcza drewnianych. W przypadku szafek kuchennych przecieki z podłogi mają najpierw wbić się im w stopy.

Oto kroki, z którymi musisz się zapoznać, aby naprawić czubek szafki kuchennej.

Krok 1. Sprawdź palec i zanotuj zakres uszkodzenia

Przed naprawą musisz najpierw zrozumieć, jaka część jest uszkodzona. Umożliwi to zaplanowanie ilości potrzebnego materiału, jakich materiałów będziesz potrzebować, a przede wszystkim czy poziom uszkodzeń mieści się w zakresie możliwym do naprawienia.

Podczas kontroli upewnij się, że sprawdziłeś również stan kopnięć i całej obudowy (zwłaszcza z tyłu i od spodu), czy również doznały znacznych uszkodzeń. Możesz zostawić ich naprawę na później, jeśli nie są w tak strasznym stanie jak palce u nóg.

Najlepszym sposobem na to jest opróżnienie i umieszczenie szafki na otwartej przestrzeni, aby można było swobodnie pracować. Aby sprawdzić palce i spód, możesz podeprzeć szafkę o stół lub coś podobnego, aby ją podnieść.

Podczas inspekcji kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, skąd zbiera się woda powodująca uszkodzenia, i upewnij się, że natychmiast sobie z tym poradziłeś. Po wyjęciu szafki najpierw uszczelnij nieszczelność lub wezwij hydraulika, a następnie wyczyść i osusz obszar.

Krok 2. Odłącz uszkodzone palce

Jeśli więcej niż jeden palec u nogi jest uszkodzony przez wodę, odłącz je od szafki za pomocą odpowiednich narzędzi. W zależności od tego, jak są przymocowane, jeśli założymy, że szafka jest drewniana, może to być wkręty, gwoździe lub klej i klej do drewna.

Upewnij się, że wszystkie połączenia zostały poprawnie usunięte przed ściągnięciem palców, aby upewnić się, że nie spowodujesz dalszych uszkodzeń.

Krok 3. Napraw lub wymień uszkodzone palce

W przypadku rozległych uszkodzeń w dolnej części palca możesz odciąć uszkodzoną część, a następnie ją wykończyć. Jednak będziesz musiał wyrównać zmianę wzrostu wszystkimi palcami, nawet nieuszkodzonymi, więc prawdopodobnie będziesz musiał odłączyć wszystkie palce.

Innym sposobem jest wymiana całego uszkodzonego palca. Znajdź podobny rodzaj drewna, a następnie wytnij i ukształtuj go tak, aby pasował do oryginalnego czubka.

W przypadku wielu uszkodzonych palców stopy można kupić cały kawałek drewna, aby miały zbliżoną nośność. Po uformowaniu upewnij się, że wygładzasz papierem ściernym.

Krok 4. Ponownie zamocuj nowo wykończone części

Gdy wszystkie palce są gotowe, możesz teraz ponownie przymocować je do masy szafki. Możesz użyć tych samych śrub, co oryginał, jeśli są w dobrym stanie, lub zastąpić je podobnymi.

Jeśli szafka wymaga naprawy, możesz to zrobić najpierw, zwłaszcza z drugiej strony, aby nowe palce nie przeszkadzały.

Nałóż odpowiedni klej na części przed połączeniem, postępując zgodnie z instrukcjami produktu. Doda to sile i solidnosci linku.

Po przymocowaniu wszystkich palców, sprawdź równowagę nowych palców, kładąc szafkę płasko na podłodze. Odpowiednio wyreguluj niewyważenie papierem ściernym i wykończ palce.

Pokryj każdy palec lakierem lub innymi powłokami ochronnymi w odcieniu zbliżonym do szafki i oryginalnych elementów. Pozostaw palce u stóp do wyschnięcia i nałóż co najmniej dwie do trzech warstw powłoki, z wystarczającym wysychaniem pomiędzy nimi.

Otóż ​​to; naprawiłeś już palce szafki! Możesz również sprawdzić „jak naprawić wykończenie na uszkodzonych przez wodę szafkach kuchennych”, aby naprawić inną część szafki.

Jak chronić szafki kuchenne przed uszkodzeniem przez wodę

Zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez wodę sprowadza się do regularnej konserwacji i kontroli rurociągów, dachu, sufitu i innych źródeł wody, zwłaszcza po burzach i trzęsieniach ziemi.

Mogą również wystąpić przypadki częstych wypadków rozpryskiwania wody, głównie jeśli w Twojej kuchni codziennie panuje duży ruch lub jeśli masz dzieci. W takich przypadkach można wykończyć i ponownie pokryć szafkę odpowiednimi środkami chroniącymi przed wodą.

Pamiętaj, że właściwa konserwacja zapobiega gniciu i wydłuża żywotność Twoich mebli. Może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi pleśni i innych niebezpiecznych organizmów w Twoim domu.

Uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą występować w wielu formach, ale gnicie jest jedną z najbardziej płodnych. Sprawdź ten artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na pytanie, ile czasu zajmuje pleśń do gnicia drewna.

Wniosek

Skończyliśmy dowiadywać się, jak naprawić uszkodzony przez wodę czubek szafki kuchennej i jak chronić je przed przyszłymi uszkodzeniami. Szafki drewniane to elementy estetyczne i pięknie postarzające się i dobrze, że dobrze o nie dbasz.