Jak korzystać z pralki Maytag? 8 prostych kroków dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jak korzystać z pralki Maytag? Kupiłeś nową podkładkę Maytag? A teraz jesteś podekscytowany, że możesz prać swoje ubrania w pralce. Nie ma problemu! Po prostu czytaj dalej. Ten artykuł pomoże Ci efektywnie i bez wysiłku z niego korzystać. Maytag to marka należąca do Whirlpool, znana ze swojej trwałości, ale dostępna po niższych kosztach.

Maytag jest ogólnie uważany za dobry zakup i oferuje szeroką gamę pralek, od tradycyjnych ładowanych od góry po najnowsze pralki ładowane od przodu.

Jak korzystać z pralki Maytag? 8 prostych kroków dla Ciebie!

Załóżmy, że nie wiesz, jak korzystać z tej podkładki, nie martw się! Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci obsługiwać pralkę Maytag w ciągu kilku minut. Maytag działa już od prawie 130 lat. Ta rozległa wiedza przemysłowa zapewniła im know-how do projektowania solidnych i niezawodnych pralni.

Urządzenia Maytag oferują 10-letnią ograniczoną gwarancję, co gwarantuje ich niezawodność. Ponadto ta pralka najlepiej nadaje się do użytku domowego, ponieważ jest prosta w użyciu.

Oto siedem prostych kroków, aby użyć podkładki Maytag

Poniżej znajduje się siedem prostych kroków, które pomogą Ci nauczyć się korzystać z pralki Maytag.

Krok 1. Przygotuj ubrania

Zrozumienie, jak prać ubrania w pralce, zaczyna się od podstawowych czynności pralniczych, takich jak przygotowanie ubrań do prania. Zapinaj zamki błyskawiczne, zapinaj haczyki i zawiąż sznurki po opróżnieniu kieszeni. Przed włożeniem go do pralki spróbuj usunąć wszelkie plamy, które tego wymagają. Na przykład odwróć swetry na lewą stronę, aby zapobiec mechacenie. Pomocne może być przeczytanie pralki.

Krok 2. Oddziel pranie

Najlepiej byłoby podzielić pranie według tkaniny, koloru i poziomu zabrudzenia, aż do pełnego załadowania tego samego prania. Następnie sprawdź tag na swoim produkcie pod kątem unikalnych wymagań, które mogą mieć wpływ na wybór.

Krok 3. Dodaj detergent

Wlej detergent do dozownika lub jeśli go nie ma, dodaj detergent bezpośrednio do wanny; dodaj detergent zgodnie z pomiarem podanym na opakowaniu. Jeśli używasz saszetki na detergent, umieść ją na dnie pojemnika. Zgodnie z sugestią marki Maytag, Swash Laundry Detergent posiada nasadkę Precision Pour Cap, która nalewa za Ciebie proszek do prania, dzięki czemu możesz dodać tylko to, czego potrzebujesz. W przypadku typowych obciążeń użyj jednego ściśnięcia, a do dużych obciążeń użyj dwóch.

Krok 4. Załaduj podkładkę

Najpierw załaduj duże przedmioty, które trudno przesunąć, aby uzyskać bardziej znaczącą interakcję z mieszadłem i dmuchawą. Przedmioty powinny być ułożone w masywnych miękkich ilościach wokół mieszadła lub wirnika, aby umożliwić ruch. Dodaj tylko kilka dodatkowych rzeczy wokół wanny, aby utrzymać wagę podczas prania podobnych nieporęcznych rzeczy, takich jak koc lub kurtka. Pomocna może być wiedza na temat czyszczenia formy z uszczelki przedniej części pralki.

Krok 5. Ustawienia prania

Wybierz cykl, który odpowiada Twojemu obciążeniu. W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju czyszczonej tkaniny możesz wybrać konkretną temperaturę prania, jeśli nie masz pewności, którego cyklu użyć. Niskie prędkości wirowania są najlepsze do delikatnych materiałów, a wysokie do cięższych materiałów. W przypadku wsadów wymagających dodatkowego czyszczenia można wybrać dodatki, takie jak para lub dłuższy czas namaczania.

Dodaj opcję Fresh Hold, aby wybrać podkładki Maytag ładowane od przodu, aby od czasu do czasu obracać ładunek tuż po zakończeniu cyklu.

Krok 6. Przygotuj się do wyschnięcia

Rozpocznij wkładanie ubrań do suszarki tak szybko, jak to możliwe. Podczas ładowania usuń wszelkie poplamione towary i wszystko, co ma na metce zalecenie suszenia na powietrzu. Opuszkami palców usuń brud z kłaczkowatego ekranu suszarki. Aby usunąć kłaczki, nigdy nie używaj wody.

Krok 7. Wybierz ustawienie na sucho

Wybierz temperaturę

Umiarkowane przedmioty to ubrania codzienne, tkaniny bawełniane, materiały syntetyczne, lekkie tkaniny, koszule, spodnie i odzież sportowa. Odzież robocza, umiarkowane tkaniny i prześcieradła to przykłady artykułów o średniej wadze. Dżinsy, ciężkie tekstylia i ręczniki to przykłady drogich artykułów.

Wybierz czas

Wybierz czas suszenia lub ustawienie czujnika, które automatycznie zakończy cykl po zakończeniu załadunku. Dobrym pomysłem może być również znajomość kodów usterek pralki.

Krok 8. Wyjmij ubrania

Po zakończeniu cyklu usłyszysz alarm, który oznacza, że ​​Twoje ubrania są teraz wyprane i wysuszone. Następnie możesz rozładować pralkę. Niektóre ubrania mogą być trochę mokre; możesz je powiesić, aby szybko je wysuszyć.

Środki ostrożności

Przed użyciem pralki Maytag upewnij się, że jej stopy są mocno osadzone na ziemi i zabezpieczone. Upewnij się również, że pralkę i suszarkę znajdują się daleko od siebie, aby nie stykały się ze sobą, i sprawdź, czy węże zimnej i ciepłej wody są podłączone do odpowiednich wylotów. Możesz również przeczytać, gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.

To okładka!

Ponieważ rozumiesz, jak używać podkładki Maytag, kontynuuj operację, znajdując ładną, płaską powierzchnię do składania. Posiadanie oddzielnej części składanej utrzymuje porządek w pokoju, utrzymując rzeczy z dala od podłogi. Prawidłowe składanie odzieży to prosta technika, która bardzo Ci się opłaca.

Ostatecznie, pralki Maytag zawierają mnóstwo funkcji, które pomagają w procesie prania.

Możesz spersonalizować swoją pralkę, korzystając z takich funkcji, jak tryb Extra Power i cykle Quick Wash. Suche pranie bez zagnieceń jest konsekwencją zoptymalizowanych mechanizmów kubełkowych i wentylacji. Ustawienia ogrzewania dostosowane do każdego wsadu, od wełnianych po pościel i ręczniki. Urządzenia z certyfikatem High Efficiency mogą prowadzić do znacznych oszczędności i zasobów. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu!