Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę za lodówką: 5 kroków

Czy ściana za lodówką jest uszkodzona przez wodę? W tym artykule pokazano, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę za lodówką.

Kiedy uszkodzenie przez wodę napotka płytę gipsowo-kartonową, która tworzy sufity, może powalić płytę ścienną na tyle, że się rozpadnie, co może spowodować ogromny stres dla właścicieli domów. Niemniej jednak możesz naprawić ściany uszkodzone przez wodę, o ile znasz praktyki, które musisz wziąć pod uwagę i narzędzia, których potrzebujesz, aby zacząć.

Typowe oznaki uszkodzenia ścian przez wodę

Wielu właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy z wczesnych oznak uszkodzenia przez wodę, co uniemożliwia im jak najszybsze rozwiązanie problemu. Poniżej znajdują się niektóre wczesne oznaki zalania, o których właściciele domów muszą wiedzieć.

Widoczne mokre plamy

Jedną z niepokojących oznak uszkodzenia przez wodę są widoczne mokre plamy na ścianach Twojego domu. Ciemne plamy wskazują na niedawne uszkodzenie ścian przez wodę.

Pękające ściany

Wiele domów ma na ścianach płyty gipsowo-kartonowe lub tynk. Gdy materiały budowlane zaczną pękać, może być konieczne skonsultowanie się z profesjonalistą w celu ustalenia, czy pęknięcie spowodowało uszkodzenie przez wodę.

Smugi koloru na ścianach

Brązowe, żółte lub białe plamy na ścianach oznaczają starsze uszkodzenia spowodowane przez wodę. Nie bądź zbyt zadowolony, gdy już rozwiązałeś ten problem, ponieważ problem ze smugami ma tendencję do powtarzania się za każdym razem, gdy występuje intensywny deszcz.

Bąbelkowa farba

Bulgocząca farba jest oznaką potencjalnego uszkodzenia przez wodę. Występuje, gdy wilgoć przenika przez płytę gipsowo-kartonową i nawilża farbę na ścianie.

Farba może rozciągnąć się, aby zatrzymać wodę, zanim wyskoczy. Jeśli widzisz bąbelki z twojej farby, pamiętaj, aby ich nie przebić.

Wyższe rachunki za wodę

Jeśli Twoje rachunki za wodę są wyjątkowo wyższe, może to wskazywać na wyciek wody, powodujący uszkodzenie ścian przez wodę. Wycieki zdarzają się z kilku powodów, takich jak pęknięta rura lub powolne kapanie na połączeniach rur.

Obecność pleśni

Pleśnie mogą być szkodliwe dla zdrowia każdego człowieka. Zaczyna się od brązowych lub czarnych plam na ścianach, a ponieważ pleśń może być niebezpieczna, lepiej zadzwonić do specjalisty z zespołu zajmującego się naprawą szkód po zalaniu.

Co sprawdzić, gdy woda wycieka za lodówką?

Czy za lodówką wycieka woda? Wiele części lodówki może powodować wyciek.

Najpierw musisz sprawdzić, czy wyciek pochodzi z lodówki lub zaworu wodnego. Oto niektóre części lodówki, które należy sprawdzić, aby określić, co może powodować wyciek wody z lodówki.

1. Przewód doprowadzający wodę do lodówki

Możliwe, że przewód doprowadzający wodę za lodówką jest uszkodzony, lekko poluzowany lub został wyciągnięty z lodówki. Sprawdź, czy przewód wodny lodówki nie ma dziur lub rozdarć.

Upewnij się, że przewód wodny nie został wyciągnięty. Jeśli widzisz, że jest uszkodzony, wymień go, ale zabezpiecz ponownie, jeśli linka jest luźna.

2. Zawór wody

Zawór wodny odpowiedzialny za dostarczanie wody do lodówki może być zatkany, poluzowany lub uszkodzony. Sprawdź zawór wody i wymień go, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zawsze pamiętaj o odcięciu dopływu wody przed wymianą zaworu wody na ścianie za lodówką i uważnie postępuj zgodnie z instrukcjami wymiany zaworu wody.

3. Przewód spustowy odszraniania

Możliwe, że przewód odszraniania jest zamarznięty lub zatkany zanieczyszczeniami. W takim przypadku woda może nie spływać, co powoduje spływanie wody na dno komory lodówki lub spływanie na tackę na skropliny.

Kiedy woda się gromadzi, woda w końcu kapie na podłogę. Tutaj dowiesz się, jak naprawić zamrożony przewód spustowy odszraniania.

Jak naprawić uszkodzenia spowodowane przez wodę w ścianach

Uszkodzenie spowodowane przez wodę może być spowodowana przedostawaniem się wody do domu przez pęknięcia w fundamencie i pęknięte rury, które mogą powodować destrukcyjne problemy w domu. Naprawianie uszkodzeń spowodowanych przez wodę nie jest zabawne, więc oto przewodnik krok po kroku, jak naprawiać uszkodzenia spowodowane przez wodę w ścianach.

Krok 1. Oczyść obszar

Najpierw należy odsunąć lodówkę od uszkodzonej przez wodę ściany i wyczyścić dotknięty obszar mydłem. Daj obszarowi wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie.

Gdy obszar całkowicie wyschnie, usuń łuszczącą się, bulgoczącą i łuszczącą się farbę za pomocą skrobaka, aby wygładzić powierzchnię.

Krok 2. Zakryj obszar uszkodzony przez wodę

Aby pokryć obszar uszkodzony przez wodę, możesz użyć odklejacza na bazie wody Zinsser. Ta substancja na bazie wody działa jak klej przenikający przez porowatą powierzchnię i zapobiega przesiąkaniu wody.

Krok 3. Zastosuj wypełniacz

Nałóż Selleys Polyfiller, aby wygładzić powierzchnię i przygotować ją do malowania, gdy tylko powierzchnia będzie stała i sucha. Powinieneś mieć co najmniej cały dzień czasu suszenia.

Po wyschnięciu szpachlówki przeszlifuj powierzchnię, aż stanie się gładka i gotowa do malowania.

Krok 4. Zastosuj podkład na bazie wody

Podkład na bazie wody przygotowuje powierzchnię ściany do nałożenia farby. Właściciele domów używają go głównie do płyt kartonowo-gipsowych, a także nadaje się do powierzchni wewnętrznych.

Krok 5. Nałóż farbę

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, możesz teraz pomalować ścianę na preferowany kolor.

Wniosek

Teraz, gdy masz pomysł, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ścianę za lodówką, możesz teraz podjąć niezbędne działania na wypadek, gdyby twoja ściana została uszkodzona przez wodę. Zawsze uważaj na wczesne oznaki zalania, aby zminimalizować potencjalny problem.

Możesz przeczytać te artykuły, aby dowiedzieć się, dlaczego z lodówki wycieka woda i jak czyścić dystrybutor wody w lodówce.