Jak czyścić gaźnik na myjce ciśnieniowej? 10 łatwych kroków!

Jak wyczyścić gaźnik na myjce ciśnieniowej? Obejmuje następujące wskazówki: najpierw zdjąć nakrętkę ze świecy zapłonowej, przekręcić zawór paliwa, spuścić benzynę, spryskać wnętrze miski gaźnika środkiem do czyszczenia gaźnika, zdjąć dyszę za pomocą płaskiego śrubokręta, spryskać środek do czyszczenia gaźnika i użyć szczotki drucianej w usuwaniu gumowanej benzyny lub cząstek.

Spryskanie pozostałych elementów środkiem czyszczącym, serwisowanie gaźnika na biegu jałowym i ponowny montaż gaźnika poprzez przykręcenie jego dyszy z powrotem do trzonu gaźnika, podłączenie uszczelki do miski gaźnika i zapewnienie brak benzyny otaczającej miskę węglowodanów jest niezbędny.

Zrozum, że gaźnik jest jednym z podstawowych elementów myjki ciśnieniowej gazowej. Od czasu do czasu wymaga pewnej uwagi. Nigdy nie zostawiaj go w spokoju, w przeciwnym razie ulegnie zatkaniu. Myjka ciśnieniowa później przestaje działać. Zacznijmy czytać ten artykuł!

Kroki czyszczenia gaźnika myjki ciśnieniowej

Jak wyczyścić gaźnik na myjce ciśnieniowej? Podczas czyszczenia gaźnika myjką ciśnieniową postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Krok 1. Zdejmowanie korka ze świecy zapłonowej

Zdejmij nasadkę ze świec zapłonowych, unikając w ten sposób uruchamiania silnika. Włączyć zawór paliwa myjki ciśnieniowej.

Krok 2. Spuszczanie benzyny

Następną rzeczą jest spuszczenie tzw. benzyny. Wyeliminuj śrubę przytrzymującą miskę gaźnika, która ciągnie się do dołu. Pozwól misce całkowicie spłynąć do pojemnika. Sprawdź jakość paliwa. Sprawdź, czy nie ma brudu, rdzy, starej benzyny i fragmentów korozji. Lakier ma tendencję do gromadzenia się pod misą gaźnika, gdy silnik pracuje. Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową i jak spuszczać gaz z myjek ciśnieniowych.

Krok 3. Spryskiwanie wnętrza miski gaźnika

Spryskaj wnętrze miski gaźnika środkiem do czyszczenia gaźnika. Wytrzyj go, aż będzie czysty z lepkich pozostałości. Wytrzyj wilgoć wewnątrz miski, aż wyschnie.

Krok 4. Demontaż strumienia za pomocą płaskiego śrubokręta

Główna trasa strumienia to miejsce, w którym benzyna wchodzi i kontynuuje komory spalania wychodzące z gaźnika. Zabierz strumień za pomocą płaskiego śrubokręta, który sprawdza kanał. Przygotuj plan podczas jego zbierania.

Krok 5. Rozpylanie środka czyszczącego gaźnika w zatkanym kanale strumienia

Sprawdź, czy kanał odrzutowy nie jest zatkany. Jeśli tak, spryskaj go środkiem do czyszczenia gaźnika. Użyj szczotki drucianej, która eliminuje gumowaną benzynę lub cząsteczki. Unikaj powiększania przejścia przy początkowych wymiarach. Gaz przepływa przez czysty, piękny, lśniący, okrągły otwór. Możesz również przeczytać o tym, jak odblokować myjkę ciśnieniową.

Krok 6. Spryskiwanie pozostałych komponentów

Spryskaj pozostałe elementy gaźnika. Użyj środka czyszczącego, aby usunąć zanieczyszczenia, blokując strumień i uwalniając się. Użyj szmatki podczas zbierania nadmiaru sprayu.

Krok 7. Serwisowanie najwyższej części gaźnika

Nad gaźnikiem znajduje się strumień jałowy. Napraw to od razu. Strumień biegu jałowego odrywa się od góry. Niektóre są wykonane z tworzyw sztucznych, które można wcisnąć. Dodatkowo uszczelniają je za pomocą O-ringów. Następnie przełóż szczotkę drucianą do strumienia bezczynności, aż zostawisz ją czystą. Wyczyść przysłonę.

Krok 8. Ponowny montaż gaźnika

Zmontuj gaźnik, przykręcając główną dyszę do trzpienia gaźnika i dokręcając go prawidłowo.

Krok 9. Podłączanie uszczelki do miski gaźnika

Upewnij się, że O-ring lub płaska uszczelka są połączone z miską i korpusem gaźnika. Dokręć śruby, w tym podkładkę łączącą misę gaźnika. Nigdy nie ciągnij nadmiernie.

Krok 10. Upewnienie się, że miska z węglowodanami nie jest otaczana przez benzynę

Upewnij się, że benzyna nie owinie miski gaźnika. Umieść kolejną na świecę zapłonową. Przed uruchomieniem silnika ponownie przekręć zawór paliwa.

Znaki ostrzegawcze dotyczące czyszczenia gaźnika na myjce ciśnieniowej

Niektóre objawy i wskazania mogą powiedzieć, czy gaźnik jest zatkany.

#1. Dźwięk trzaskania lub kichania

Odgłosy kichania lub trzaskania pochodzą z gaźnika. Oznacza to, że mieszanka paliwa i ait jest niezrównoważona. Słychać trzaski, co oznacza, że ​​nie ma wystarczającej ilości benzyny. Nie porusza się po gaźniku. Powoduje to wtedy więcej trudności w komorze.

#2. Wyciek

Zatkany gaźnik wiąże się z tym, że paliwo nie przechodzi przez gaźnik. Jeśli jest wyciek z gaźnika myjki ciśnieniowej, oznacza to, że coś blokuje płynącą benzynę. Paliwo zaczyna przelewać się z gaźnika. Odblokuj, jeśli widzisz, że przecieka.

#3. Problemy w pracy

Benzyna i powietrze nie przepływają, jeśli gaźnik jest zablokowany. Dlatego myjka ciśnieniowa się nie uruchamia. Problem jest związany z wadliwym komponentem. Brudny gaźnik to problem z uruchomieniem myjki ciśnieniowej. Silnik nie pracuje, jeśli gaźnik jest zatkany. Występuje brak równowagi w połączeniu benzyny i powietrza. W związku z tym silnik nie działa zgodnie z oczekiwaniami. W rzeczywistości zatkany gaźnik powoduje nieprawidłowe działanie maszyny.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak czyścić gaźnik na myjce ciśnieniowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby całkowicie go wyczyścić i powrócić do stanu roboczego. Pamiętaj o przygotowaniu potrzebnych narzędzi podczas czyszczenia tej sekcji. Jeśli gaźnik myjki ciśnieniowej wymaga już czyszczenia, pamiętaj o znakach ostrzegawczych!