Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ładowarkę Lightning Port: 5 łatwych kroków

Oczywiście odpowiedzią na pytanie „jak naprawić uszkodzoną przez wodę ładowarkę odgromową” jest pozostawienie jej do wyschnięcia, tak jak przywykliśmy do obchodzenia się ze wszystkimi elektronicznymi gadżetami. Czy jednak samo wysuszenie jest idealnym rozwiązaniem?

Poczekanie na wyschnięcie jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy Ci zaoferować. Jednak czekanie, aż całkowicie wyschnie, może kosztować dużo czasu i cierpliwości. Nie obawiaj się, ponieważ udzielimy Ci świetnych porad, jak przyspieszyć proces wysychania portu piorunowego.

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę ładowarkę Lightning Port: 5 łatwych kroków

Podamy Ci pięć prostych kroków, które możesz wykonać, aby naprawić uszkodzoną przez wodę ładowarkę z portem pioruna.

Co to jest ładowarka Lightning Port?

Złącze Lightning to kabel, którego używasz w urządzeniach Apple do łączenia go z komputerem osobistym, ładowarką USB, monitorami zewnętrznymi lub innymi urządzeniami. Apple po raz pierwszy wprowadził go 12 września 2012 roku.

Złącze błyskawicy jest powszechnie używanym złączem w większości urządzeń Apple. Posiada znak towarowy i prawa autorskie do projektu ładowarki.

Historycznie rzecz biorąc, firma Apple Inc. wypuściła złącze błyskawicy, aby zastąpić 30-stykowe złącze dokujące.

Powody, dla których twój port ładowania jest mokry

Istnieje wiele powodów, dla których port ładowania jest mokry, a oto niektóre z nich.

Powód nr 1. Prysznic z telefonem

Prysznic z telefonem może być dobry, jeśli masz połączenie alarmowe i możesz je odebrać od razu. A może chcesz posłuchać i tańczyć do muzyki, podczas gdy sam bierzesz prysznic.

Niezależnie od przypadku, zabranie telefonu pod prysznic może być powodem, dla którego port ładowania jest mokry.

Powód 2. Opady deszczu

Niestety, kiedy zapomnisz parasola i nie znajdziesz gdzie się zatrzymać, musisz chodzić w ulewnym deszczu. Jednak najbardziej niefortunne dla twojego telefonu jest, jeśli nie możesz go zabezpieczyć przed bieganiem przez ten deszcz.

Powód nr 3. Korzystanie z niego w basenie

Fajnie jest robić zdjęcia przy basenie ze swoim kostiumem kąpielowym i publikować je w mediach społecznościowych, aby podzielić się nimi ze znajomymi. Czasami jednak nasze fortuny mogą się wyczerpać, a wypadki, takie jak telefon, wyślizgują się z dłoni i trafiają na basen.

Powód nr 4. Wycieki

Szkoda, jeśli wylejesz napój na stół, gdy jesteś niezdarny. A te wypadki w jakiś sposób polegają na rozlaniu go na stół, na którym znajduje się telefon.

Okej, te scenariusze jakoś nie zdarzają się często, ale jak zawsze mówią: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Lepiej jest trzymać telefon z dala od wody tak bardzo, jak to możliwe.

Dlaczego woda może uszkodzić gadżety

Może pytasz, dlaczego elektronika jest uszkodzona przez wodę, a najlepszym sposobem na odpowiedź jest to, że woda przewodzi prąd i może powodować zwarcie.

Woda w czystej postaci (woda destylowana) nie jest stosunkowo niebezpieczna dla Twoich elektronicznych gadżetów. Woda z kranu, której używasz na co dzień, jest szkodliwa.

Woda z kranu zawiera zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do przegrzania urządzenia i ostatecznie do zwarcia.

Jeśli nie wiesz, ile czasu zajmuje naprawa uszkodzonego przez wodę telefonu, sprawdź ten artykuł od nas.

Kroki usuwania wody z portu ładowania

Głównym powodem uszkodzenia portu ładowania błyskawicy jest to, że woda znajduje się w twoim porcie. Oto proste kroki, aby naprawić uszkodzony przez wodę port błyskawicy zgodnie ze wsparciem Apple.

Krok 1. Odłącz urządzenie

Gdy port ładowania jest mokry, na iPhonie powinien pojawić się komunikat, że port jest mokry. Gdy to zobaczysz, natychmiast odłącz telefon.

Odłączenie telefonu od ładowarki gwarantuje, że unikniesz dalszych uszkodzeń urządzenia przez wodę.

Krok 2. Delikatnie dotknij iPhone’a

Delikatnie dotknij iPhone’a dłonią z portem błyskawicy skierowanym w dół, aby usunąć wodę z portu. Niech grawitacja wykona swoją pracę, aby usunąć wodę z urządzenia.

Pamiętaj, aby go dotknąć, nie potrząsaj iPhone’em, ponieważ spowoduje to większe uszkodzenie urządzenia zamiast go naprawiać.

Krok 3. Niech siedzi

Po wylaniu wody z iPhone’a pozostaw go w miejscu, w którym powietrze może przepływać przez jego port przez 30 minut.

Nie używaj żadnych źródeł ciepła ani sprężonego powietrza i pozostaw je do naturalnego wyschnięcia, ponieważ może to uszkodzić urządzenie.

Krok 4. Podłącz ładowarkę, aby sprawdzić

Po odstawieniu na 30 minut, ponownie podłącz ładowarkę, aby sprawdzić, czy port jest już suchy. Jeśli jest już suchy, Twój iPhone będzie kontynuował ładowanie tak jak zwykle.

Powiadomienie pojawi się ponownie na ekranie, jeśli nadal jest mokry.

Krok 5. Zostaw to na jeden dzień

Jeśli port jest nadal mokry, zostaw iPhone’a odłączonego i przy odpowiednim przepływie powietrza z portu przez co najmniej 24 godziny, aby upewnić się, że jest suchy.

Upewnij się, że nie wkładasz do portu niczego, np. wacików lub chusteczek higienicznych, ani ręcznika do odsysania wilgoci, ponieważ zaszkodzi to urządzeniu i nie naprawi go.

Nie wkładaj również swojego iPhone’a do worka ryżu, aby go wysuszyć, ponieważ po prostu nagromadzą się niepotrzebne cząsteczki, które zrujnują Twoje urządzenie.

Wniosek

Ten artykuł dostarczył ci pięciu prostych kroków, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ładowarkę z portem piorunowym. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci pełen wiedzy artykuł, który pomoże Ci rozwiązać Twój problem.