Jak naprawić bezzbiornikowy podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak naprawić bezzbiornikowy podgrzewacz wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Zamknąć dopływ i odpływ wody, wyłączyć zasilanie, odłączyć przyłącze gazu lub włączyć wyłącznik na jednostce gazowej.

Wyłącz wyłącznik 240V lub przycisk odłączania na tablicy rozdzielczej na jednostce elektrycznej. Jednym z najczęstszych problemów z podgrzewaczami wody jest brak ogrzanego powietrza. Najpierw należy sprawdzić prawidłowe doprowadzenie gazu zasilającego do podgrzewacza wody.

Sprawdź, czy zawór sterujący jest otwarty. Za każdym razem, gdy urządzenie jest włączone, sprawdź palnik gazowy, aby zobaczyć, czy pręt ogniowy wytwarza iskry; jeśli nie, może to być przyczyną zapłonu. Czasami jest to przyczyną osadzania się minerałów w podgrzewaczu wody bez zbiornika, co prowadzi do wielu problemów, więc utrzymuj podgrzewacz w czystości, aby uniknąć tego typu problemów. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej!

Kroki naprawy bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Podgrzewacze wody bez zbiorników są energooszczędne, wymagają niewielkiej konserwacji i są stosunkowo trwałe. Jednak, jak każde urządzenie, nie są pozbawione wad. Mogą od czasu do czasu doświadczać drobnych problemów, takich jak brak ciepłej wody lub brak ognia. Podgrzewacze bezzbiornikowe, zwane również podgrzewaczami wymagającymi lub przepływowymi podgrzewaczami wody, po prostu podgrzewają wodę zgodnie z zapotrzebowaniem. Nie mają takich samych ciągłych strat mocy jak podgrzewacze wody magazynowej; dlatego możesz zaoszczędzić na kosztach. Przeczytaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak naprawić bezzbiornikowy podgrzewacz wody.

Krok 1. Usuń nagromadzony wapń

Powinieneś być na bieżąco z akumulacją wapnia w grzejniku, nawet jeśli masz zwykły grzejnik lub grzejnik bez zbiornika. Ciężka woda (w przeciwieństwie do zwykłej wody) zawiera wysokie stężenie minerałów, a im ostrzejsza jest woda, tym większe ryzyko gromadzenia się minerałów. Minerały, magnez i wapń, są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami powstawania skorupy, która może pogorszyć wydajność grzejnika, jeśli nie zostanie rozwiązana.

Ważna jest również ocena systemu filtracji w podgrzewaczu, jeśli masz podgrzewacz wody bez zbiornika lub modernizujesz typowy podgrzewacz wody w zbiorniku na podgrzewacz wody bez zbiornika, szczególnie jeśli masz głęboką wodę. Podgrzewacze zbiornikowe nie muszą być serwisowane tak regularnie, jeśli w ogóle, jak podgrzewacze bezzbiornikowe, natomiast podgrzewacze wody bez zbiorników tak. Woda powoduje gromadzenie się większej ilości zanieczyszczeń w podgrzewaczu wody, co utrudnia przepływ wody przez długą, niewielką szczelinę w kierunku wymiany ciepła.

Wiedz też o tych rzeczach; przeczytaj, jak usunąć wapń z podgrzewacza wody i jak usunąć osad z podgrzewacza wody.

Krok 2. Unikaj przeładowania

W oparciu o jego możliwości, tylko tyle jednoczesnych ciepłej wody może przytłoczyć podgrzewacz wody. Jeśli grzejnik zostanie przeciążony, może to nie zapewnić wystarczającej ilości ogrzanego powietrza lub całkowicie się wyłączyć. Niezależnie od tego, możesz zminimalizować równoczesne użycie, aby zminimalizować zużycie ciepłej wody, i musisz spróbować zresetować system. Ale jeśli podgrzewacz bezzbiornikowy jest rutynowo przepracowany, możesz rozważyć wymianę na większy podgrzewacz wody lub zainstalowanie drugiego urządzenia. Jednak boisko może wydawać się kosztownym zakupem, a to pozwoli zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ponieważ zużyjesz bardzo mało wody w oczekiwaniu na podgrzanie wody i zużyjesz mniej energii do podgrzania wody.

Krok 3. Wyczyść zablokowany wydech

Na wielu bezzbiornikowych podgrzewaczach wody na ekranie pojawi się komunikat o błędzie informujący, czy powietrze nawiewane lub otwór wentylacyjny są zablokowane. Wskazuje na problem ze spalaniem lub spalinami w podgrzewaczu wody. Najpierw sprawdź, czy wszystkie rury wydechowe są prawidłowo zamocowane i wolne od przebitych wad. Umieszczenie grzejnika zbyt blisko niektórych innych elementów może zablokować dopływ powietrza i spowodować niebezpieczeństwo pożaru, dlatego należy sprawdzić dokumentację produktu, aby upewnić się, że spełnione są kryteria odległości. Gniazda ptasie, gniazda szczurów i gniazda owadów mogą blokować otwory wentylacyjne, więc sprawdź wszystkie gniazda znajdujące się lub podłączone poza domem.

Krok 4. Rozwiąż awarię zapłonu

Wydaje się, że istnieje wiele powodów, dla których grzejnik może się nie świecić. Brak gazu często powoduje ten problem, dlatego przed kontynuowaniem upewnij się, że kanister z gazem jest napełniony. Zapłon może również działać nieprawidłowo, jeśli krany z gazem lub wodą nie są całkowicie otwarte. Sprawdź i ostatecznie otwórz zawory gazu i wody. Jeśli te środki nie działają, możliwe, że jednostka zapłonowa nie żyje lub istnieje poważniejszy problem. Musisz zwrócić się do pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu i, w razie potrzeby, zamówić części zamienne.

Krok 5. Rozwiąż awarię płomienia

Problem z gazem lub być może usterka elektryczna jest najczęstszą przyczyną zaniku płomienia. Podobnie jak awaria oświetlenia, w pierwszej kolejności należy wykluczyć podstawowe przyczyny, w tym zbiornik z niedoborem gazu propan lub zaległą płatność za gaz. Inne przyczyny utraty pożaru to zatkany przewód gazowy, wadliwy sterownik, trudności z zapłonem, wycieki i wiele innych. Poznaj wady podgrzewacza wody bez zbiornika.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się naprawiać bezzbiornikowy podgrzewacz wody. Jeśli grzejnik bezzbiornikowy nie działa poprawnie, możesz to naprawić, czytając ten artykuł. Jeśli poświęcisz odpowiednią uwagę swojemu podgrzewaczowi wody bez zbiornika, nigdy nie napotkasz żadnych problemów. Dziękuję, przyjacielu, że jesteś z nami!