Ile amperów zużywa suszarka? 3 niesamowite rzeczy do rozważenia!

Ile amperów zużywa suszarka? Na przykład elektryczna suszarka do ubrań do użytku domowego zużywa od 7,5 amperów do 30 amperów. Niemniej jednak 30 amperów jest jak dotąd najbardziej zwyczajnymi.

Przenośna i kompaktowa suszarka 110 V lub 120 V zużywa od 7,5 do 15 amperów. Rozmiar wyłącznika jest nieco większy niż ampery używane przez urządzenie obwodu.

Normy NEC wymagają czteroprzewodowego obwodu w suszarce 240 V zabezpieczonej 30-amperowym wyłącznikiem. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej szczegółów dotyczących wzmacniaczy, których powinna używać suszarka. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Ile amperów zużywa Twoja suszarka?

Ile amperów zużywa suszarka? Oto następujące rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę:

#1. Suszarka 220 V

Suszarka 220 V jest taka sama jak suszarka 240 V, od 10 do 30 amperów. Najczęściej używany jest 30 amper. Różnica tkwi w tych suszarkach pomimo podobieństwa poziomu napięcia. W efekcie suszarka 220 V wykorzystuje podobne ampery, jak suszarka 240 V. Jednak producenci zgłaszają napięcie w suszarce 240 V zamiast 220 V lub 230 V.

#2. Suszarka 110 V lub 120 V

Tak więc, jeśli masz suszarkę 110-woltową lub 120-woltową, zużywa ona od siedmiu przecinek pięć amperów do piętnastu amperów. Teraz ta suszarka jest przenośną lub kompaktową suszarką. Ta suszarka jest przeznaczona do małych pomieszczeń, na przykład w mieszkaniach. Działa również poza standardowym obwodem domowym 110 V lub 120 V. Na przykład suszarka Black and Decker wykorzystuje trzynaście amperów, ponieważ wykorzystuje zwykły obwód 120-woltowy. W porównaniu z suszarką 240 V ta przenośna suszarka wymaga specjalnego obwodu. Potwierdź u producenta lub sprzedawcy, jeśli nadal masz wątpliwości co do konkretnej suszarki 110-woltowej lub 120-woltowej o niskim natężeniu prądu.

#3. 50 lub 30 amperów

Wyłącznik automatyczny 30 amperów jest wymagany w domowych suszarkach do ubrań. Dlatego nie zaleca się używania 50-amperowego wyłącznika, który zasila trzydziestoamperowe gniazdo suszarki. Zbiornik znajduje się w suszarce elektrycznej o natężeniu 30 amperów. Jest objęty zasięgiem obwodu o wyższym natężeniu. Dlatego linia suszarki jest odpowiednia do 30 amperów, podczas gdy wyłącznik jest taki sam jak 30 amperów. To znaczy, czy używasz 3 czy 4 bolców.

Popularne suszarki i ich natężenie

Uzyskaj lepsze zrozumienie amperów używanych przez suszarkę. Przeczytaj następujące:

  • RCA trzynastofuntowa kompaktowa suszarka do tkanin, 7,5 A
  • Suszarka do prania Panda 1,50 stopy sześciennej, 7,73 ampera
  • Magic Chef 2,6 stopy sześciennej, 11,7 ampera
  • Bosch 800 Series 4 stopy sześcienne, 10,5 A
  • LG electronic, 12,5 A
  • Samsung AirDresser, 12 amperów
  • GE Kompaktowa suszarka 3,6 stopy sześciennej, 15 amperów

Sposoby poznania liczby amperów i woltów, które wykorzystuje suszarka

Spójrz na suszarkę do ubrań, aby dowiedzieć się, ile amperów powinna używać suszarka. Suszarka ma z tyłu lub z przodu naklejkę lub tabliczkę z informacjami o napięciu i amperażu. Jeśli nie możesz tego znaleźć, poszukaj dokumentów w urządzeniu lub przejrzyj specyfikacje. Użyj multimetru lub monitora energii, aby uzyskać ilość amperów i używane napięcie. Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli nie jest używany do tego żaden sprzęt.

Stosowany wyłącznik jest nieco wyższy niż natężenie prądu w urządzeniu. Jednak napięcie jest inne. Standardowe napięcie w Stanach Zjednoczonych wynosi 110 woltów lub 120 woltów. Suszarka 240 V jest dostarczana z określonym obwodem. Zdecyduj się na przenośną suszarkę 110-woltową z piętnastoma amperami lub nawet mniej, jeśli nie lubisz instalować elektryka, ponieważ jest to na wypadek, gdyby nie było dedykowanego obwodu 240-woltowego. Wartość znamionowa podczas przerwy musi być nieco wyższa niż ampery zużywane w suszarce i musi być odpowiednia dla używanych kabli.

Niewykwalifikowani ludzie często próbują zainstalować suszarkę w obwodzie lub zmienić okablowanie obwodu. Chociaż nie było to odpowiednie, gniazdo było czasami dostosowywane do gniazd z 3 do 4 bolcami. Spowodowało to niepotrzebne ryzyko pożaru i porażenia. W takim przypadku rozważ wezwanie elektryka. Niemniej jednak, w razie potrzeby skorzystaj z przejściówki.

Myślenie o użyciu adaptera gniazdka

Zamiast podejmować ryzyko związane z majsterkowaniem, zastanów się, czy zasilacz w suszarce jest odpowiedni, ponieważ jest to lepsze niż wezwanie pomocy elektryka lub unieważnienie gwarancji na suszarkę. Po zakupie nowej suszarki lub przeniesieniu do nowego miejsca zamieszkania nie ma odpowiedniego gniazdka do znalezienia.

Jeszcze lepiej, zamień czterobolcowy na trójbolcowy wylot suszarki. Następnie użyj potrzebnego adaptera suszarki. Adapter nie wymaga zmiany kabli ani gniazdka suszarki biegnącego od suszarki do gniazdka, ponieważ pomaga to uniknąć możliwości porażenia prądem. Dlatego zachowaj nienaruszoną gwarancję producenta. Dzięki temu nie musisz prosić o pomoc elektryka. Ale jeśli istnieje obwód suszarki o napięciu 240 V, ale nie ma gniazdka na suszarkę, wybierz następujące elementy:

  • cztery bolce do trójzębnej przejściówki do suszarki;
  • przejściówka z trzema bolcami do czterech bolców

W każdym razie przeczytaj, ile amperów zużywa suszarka.

To okładka!

Omówiono, ile amperów zużywa suszarka. Należy więc pamiętać, że natężenie prądu w 220-woltowej suszarce wynosi od dziesięciu do trzydziestu amperów, a natężenie prądu w suszarce o napięciu 110 lub 120 woltów wynosi siedem przecinek pięć amperów i piętnaście amperów. Są też konkretne sposoby na poznanie liczby amperów i woltów, których powinna używać suszarka, o których należy również pamiętać!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja suszarka schnie tak długo i jak podłączyć pralkę i suszarkę.