Jak leczyć uraz spowodowany myjką ciśnieniową? Wylecz te 5 powszechnych kontuzji!

Jak leczyć uraz spowodowany myjką ciśnieniową? Najpierw wykonaj następujące czynności, takie jak czyszczenie zainfekowanej przestrzeni wodą z mydłem, uciskanie zranionej skóry ręcznikiem lub czystą szmatką, czekanie, a następnie przepuszczanie wody przez ranę, na koniec ponowne oczyszczenie wodą i mydłem przed wysuszeniem przykrycia z łatką.

Myjka ciśnieniowa jest rzeczywiście potężnym urządzeniem, które często jest niedoceniane. Ten sprzęt przynosi szkody, chociaż przydaje się podczas czyszczenia powierzchni, które trzeba szorować.

Jak leczyć uraz spowodowany myjką ciśnieniową? Wylecz te 5 powszechnych kontuzji!

Ten uraz występuje, gdy dana osoba ignoruje proste środki bezpieczeństwa. W takim przypadku wykaż się troską, aby uniknąć tych niebezpieczeństw. Jednak jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Pełne zrozumienie myjki ciśnieniowej

Ładnie wykonuj prace porządkowe za pomocą mydła, węża i odrobiny wysiłku. Ale to na wypadek, gdybyś mógł zapłacić to wszystko. Ale myjka ciśnieniowa przyspiesza proces iw krótszym czasie. Trudne zadania, takie jak czyszczenie pleśni i brudu oraz usuwanie plam oleju, wymagają użycia myjki ciśnieniowej. Wysiłek, jaki wnosi, jest niezrównany.

Myjka ciśnieniowa jest prawie taka sama jak silnik elektryczny lub silnik gazowy. Oprócz silnika, narzędzie posiada koncentrator i pompę, która od 30 do 80 razy poprawia ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Ciśnienie wody z węża ogrodowego wynosi około 50 PSI, wystarczające do wykonywania zadań związanych z czyszczeniem. Urządzenie może generować od tysiąca pięciuset do czterech tysięcy PSI, czyli trzy tysiące procent mocy. Używaj tego narzędzia prawidłowo, aby usunąć plamy i brud bez uszkodzenia powierzchni.

Jak leczyć obrażenia spowodowane myjką ciśnieniową

Nigdy nie lekceważ myjek ciśnieniowych, które mogą spowodować poważne i śmiertelne obrażenia. Ale z drugiej strony nigdy nie ignoruj ​​najprostszych środków bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z niego. Gazowa i elektryczna to dwa istotne typy myjek ciśnieniowych. Elektryczna myjka ciśnieniowa emituje wodę o wadze około 1000 funtów na każdy kwadrat na cal. Jednocześnie myjka gazowa przekracza 2000 PSI i jest w stanie osiągnąć ciśnienie około 4000 PSI w jednostce przemysłowej. Rzeczywiście, wysokie ciśnienie czyni sprzęt bardziej efektywnym i szybszym w czyszczeniu.

Niemniej jednak większy nacisk może spowodować poważne obrażenia. Poważne obrażenia spowodowane przez myjkę ciśnieniową obejmują poślizgnięcia i; upadki, otarcia, zastrzyki pod wysokim ciśnieniem i ślepota. Jego zwykły nacisk wystarczy, by spowodować kontuzję. Użycie środków chemicznych do czyszczenia zabrudzeń może pogorszyć sytuację. Rany i urazy odniesione podczas mycia ciśnieniowego mogą wydawać się łagodne. Jednak zbadaj je i wylecz z pomocą lekarza. Wykwalifikowany i profesjonalny specjalista z zakresu ratownictwa medycznego również może to zrobić.

Jak więc leczyć uraz spowodowany myjką ciśnieniową? Oto kilka obrażeń, które możesz uzyskać i jak je leczyć:

#1. Poślizg i upadki

Poślizg i upadki mogą spowodować śmierć lub hospitalizację. Mokra powierzchnia może wydawać się bardziej śliska. Lód może tworzyć się szybko, zwłaszcza w większości zimnych klimatów. Użyj myjki ciśnieniowej, niezależnie od tego, czy jest to podwyższona powierzchnia, czy drabina. Ale wiedz, że jest to szkodliwe z powodu siły wstecznej wytwarzanej przez pistolet do mycia ciśnieniowego. To szybko wytrąci z równowagi osobę. Oceń obszar roboczy i sposób, w jaki woda może wpływać na powierzchnię. Używaj odpowiednich szelek bezpieczeństwa podczas korzystania z myjki ciśnieniowej w dźwigu, podnośniku i drabinie.

#2. Otarcia

Otarcia są często związane z urazami podczas mycia ciśnieniowego. Zmniejsz otarcia, nosząc rękawiczki jako odzież ochronną. Uwzględnij długie spodnie i zamknięte buty. Unikaj kierowania myjek ciśnieniowych na siebie, zwierzęta domowe i inne osoby. Skieruj go przed naciśnięciem spustu i uważaj, aby nie spryskać stóp, rąk i nóg.

#3. Ślepota i urazy oczu

Jeśli umieścisz myjkę ciśnieniową bezpośrednio w oku, spodziewaj się urazów oczu i ślepoty. Wysokie ciśnienie i jego moc mogą emitować szkło, gwoździe, kamienie i szkodliwe zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić oko. Ponadto detergenty i chemikalia mogą rozpryskiwać się na powierzchni. Nosić okulary ochronne i gogle odporne na wstrząsy i rozpryski. Poszukaj pomocy medycznej, jeśli chemikalia zakażą twoje oczy. Wyjaśnij właściwości chemiczne zastosowane w myjce ciśnieniowej, które lekarz może sprawdzić.

#4. Infekcja iniekcyjna HPI

Podczas stosowania HPI mogą wystąpić poważne infekcje, prowadzące do amputacji lub trwałej niepełnosprawności. Zmniejsz ryzyko związane z HPI. Użyj dyszy wentylatora lub dyszy szerokokątnej, która zwiększa ciśnienie w większej przestrzeni. Pamiętaj, że stały strumień dyszy może wyrządzić szkody, dlatego unikaj go w jak największym stopniu. Noś odzież ochronną, ale nie kieruj urządzenia w stronę innej osoby ani nawet siebie.

#5. Porażenie prądem

Uważaj na myjki ciśnieniowe powodujące porażenie prądem. Użycie myjki ciśnieniowej gazowej może spowodować uduszenie z powodu wdychania tlenku węgla. Dzieje się tak, jeśli używasz go bez odpowiedniej wentylacji. Myjka ciśnieniowa gazowa jest głośna, co powoduje utratę słuchu. Jak zawsze noś ochronniki słuchu. Należy uważać, aby uniknąć niewłaściwego użycia myjek ciśnieniowych parowych i myjek ciśnieniowych z gorącą wodą. Albo może skończyć się poważnym oparzeniem, które wymaga pomocy medycznej. Przeczytaj, a następnie zrozum instrukcję obsługi. Zwróć uwagę na środki ostrożności.

Oto najczęstsze urazy spowodowane myciem ciśnieniowym i sposoby ich uniknięcia.

To okładka!

Teraz podano, jak leczyć uraz spowodowany myjką ciśnieniową. Nigdy nie lekceważ tego, jak myjka ciśnieniowa powoduje obrażenia, które również wymagają hospitalizacji. Szanuj maszynę i stosuj pewne środki bezpieczeństwa. Jeśli masz wątpliwości podczas korzystania z narzędzia, zapoznaj się ze środkami bezpieczeństwa w każdej konkretnej sytuacji. Myślę, że warto przeczytać o tym, dlaczego moja myjka ciśnieniowa gwałtownie rośnie i dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie wytwarza ciśnienia.