Jak łatwo usunąć pleśń z cegły: 4 pomocne kroki

Nie martw się więcej, ponieważ każdy problem z pleśnią ma rozwiązanie. Aby to udowodnić, ten post nauczy Cię, jak usunąć pleśń z cegły w zaledwie czterech prostych krokach.

Posiadanie domu z cegły dawało takie bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Sprawia, że ​​czują się bezpieczni przed niebezpieczeństwem, zwłaszcza podczas różnych klęsk żywiołowych.

Jak łatwo usunąć pleśń z cegły: 4 pomocne kroki

Jednak ci tak zwani obrońcy również są podatni na ataki. Ponadto spleśniałe cegły są nieprzyjemne dla oczu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podatności cegieł i jak jej uniknąć, czytaj dalej!

Pleśnia na cegłach

Cegła nie może podtrzymywać rozwoju pleśni. Ten materiał nie zawiera składników odżywczych, których potrzebuje pleśń.

Mimo to nadal są podatne na mączniaka.

Z czasem cegły zaczęły mieć pęknięcia. Pęknięcia te stały się miejscem zamieszkania pleśni, dopóki nie sprzyjały im pewne czynniki, takie jak wilgoć i brak cyrkulacji powietrza.

Nagromadzony brud i kurz na cegłach również powoduje wzrost pleśni. To jest powód, dla którego cegły spleśniałe spotyka się głównie na terenach nieutrzymywanych. Jak również w tych, które są otoczone materiałami organicznymi.

Pleśń w cegłach nie jest od razu widoczna, ale powodują stęchły zapach. Zapach sygnalizuje właścicielowi domu, że na terenie posiadłości rośnie pleśń.

Jeśli zauważysz pleśń, postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, aby usunąć pleśń z cegieł. Z drugiej strony odwiedź ten pomocny link o tym, jak naturalnie pozbyć się zapachu pleśni, jeśli podejrzewasz wzrost pleśni tylko z powodu stęchłego zapachu.

Ważne materiały czyszczące

  • Wąż
  • Woda
  • Sztywny pędzel
  • Roztwór czyszczący (chlor)

Alternatywne rozwiązania czyszczące

Istnieją inne alternatywne rozwiązania czyszczące, jeśli chlor nie jest dostępny. Prosimy sprawdzić poniższą listę:

1. Wybielacz

Możesz użyć tego produktu do usuwania pleśni z cegieł, po prostu mieszając go z wodą. Ilość wybielacza i wody musi być równa.

2. Kwas borowy

Zmieszany z ciepłą wodą, kwas borowy może być bardzo pomocny w usuwaniu pleśni w cegłach. Spryskaj obszar i pozostaw na dwie minuty.

3. Soda oczyszczona

W butelce wymieszaj wodę i jedną łyżkę sody oczyszczonej. Następnie wstrząśnij, aby rozpylić każdą cząstkę sody oczyszczonej.

4. Ocet

Ocet jest naturalnie kwaśny, dlatego ma sens, gdy ludzie mówią, że może zabić pleśń. Rozpyl ocet na cegły i pozostaw na godzinę.

5. Woda

Mycie ciśnieniowe to kolejna technika usuwania pleśni. Korzystając z tego, będziesz potrzebować wysokiego ciśnienia wody i pompy.

Chociaż jest to skuteczna strategia usuwania pleśni z cegieł, nie zaleca się stosowania tej techniki, ponieważ może ona również zniszczyć cegły pod wpływem nacisku. Tylko profesjonaliści powinni wykonywać mycie ciśnieniowe.

Proces czyszczenia

Krok 1. Zwilż cegłę

Zwilż cały obszar za pomocą wężyka i wody, zanim nałożysz na niego jakiekolwiek chemikalia lub detergent. Nigdy nie przesadzaj, ponieważ zbyt duży nacisk może również zniszczyć cegłę.

Krok 2. Zastosuj roztwór czyszczący

Połącz ciepłą wodę i chlor oraz; następnie spryskaj nim cegły. Aby zapewnić skuteczność, pozwól cegle wchłonąć chemikalia przez kilka minut, pozwalając jej usiąść.

Krok 3. Wyszoruj cegłę

Sztywna szczotka to rodzaj szczotki potrzebnej do czyszczenia cegieł. Zaletą korzystania z niego jest to, że możesz użyć wystarczającej siły bez niszczenia go.

Krok 4. Oczyść cegłę

Ponownie wyczyść cegłę wodą z węża. Pozwól mu wyschnąć tak bardzo, jak to możliwe; obszar musi mieć wystarczająco dużo światła słonecznego.

Zapobieganie pleśni

Aby uniknąć dalszego rozwoju pleśni w ceglanych ścianach, zwróć uwagę na te dwa środki zapobiegawcze.

Kontroluj wilgotność

Wszyscy wiemy, że pleśń rośnie na wilgotnych obszarach. Tak więc, aby uniknąć stresu związanego z pleśnią w cegłach, upewnij się, że kontrolujesz wilgotność.

Cegły powinny być suche w słońcu. Oczyść ich otoczenie — usuń martwe rośliny i nie przechowuj w pobliżu nieużywanych rzeczy.

Możesz również użyć suszarki powietrza, ale to zużyje prąd. Najbardziej zalecane jest bezpośrednie światło słoneczne.

Napraw uszkodzenia

Utrzymuj swój dom i swoje cegły. Przeprowadzaj regularne kontrole cegieł, aby sprawdzić, czy są dziury lub inne pęknięcia, które mogą hamować pleśń.

Jeśli są, natychmiast je napraw lub w razie potrzeby wymień. Nie czekaj, aż pleśń będzie widoczna, zanim podejmiesz działania!

Czytanie tego przewodnika o tym, jak zapobiegać pleśni na zewnątrz domu, jest również pomocne w opiece domowej.

Wniosek

Cegły służą do budowy solidnych fundamentów i ścian. Mają one chronić lub stanowić fundament domu lub budynku.

Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja i utrzymanie jej stabilności. Chociaż cegły nie są bezpośrednio podatne na pleśń, wiedz, że rozwój pleśni w cegłach nie jest niemożliwy.

Dzięki ostrzeżeniom i krokom, jak usunąć pleśń z cegły, o których mowa powyżej, możesz teraz zapewnić bezpieczne, mocne i stabilne ściany i filary swojego domu.