Jak wybrać kolory ślubne: 5 najlepszych sposobów na wypróbowanie

Ci, którzy nie są pewni, jak wybrać kolory ślubne, mogą rozważyć pięć sposobów na stworzenie idealnej palety kolorów ślubnych. Zainspirujemy się miejscem, pożądanym nastrojem, porą weselną oraz tym, jak możesz wykorzystać swoje gusta i zasady dekorowania kolorami, aby uzyskać najlepsze kolory na wesele.

A ponieważ jesteśmy przy wyborze kolorów, być może planujesz również resztę swojego ślubu. Możesz sprawdzić, jak zaplanować ślub bez konsultantki ślubnej, która jeszcze bardziej pomoże Ci się przygotować.

Jak wybrać kolory ślubne: 5 najlepszych sposobów na wypróbowanie

Jak wybrać kolory na wesele: stwórz własną paletę kolorów ślubnych marzeń

Wybierz, co jest odpowiednie dla miejsca

Najlepszym sposobem doboru kolorów ślubu jest pamiętanie o miejscu ślubu. Miejsce wesela jest jednym z pierwszych elementów, które znajdziesz i zabezpieczysz podczas planowania ślubu, więc możesz wykorzystać miejsce, które zarezerwowałeś podczas tworzenia schematu kolorów ślubu.

Jakie są dotychczasowe cechy miejsca weselnego i jakie kolory będą je uzupełniać? Na przykład rustykalne dekoracje ślubne najlepiej łączyć z neutralnymi kolorami, takimi jak brązy.

Możesz również użyć odcieni występujących w miejscu, takich jak kolory kwiatów, jeśli jest to miejsce na świeżym powietrzu lub kolory morza i piasku, jeśli jest to ślub na plaży. Wesela w pomieszczeniach będą miały również istniejące kolory, więc miej je na uwadze, aby uniknąć kolizji dekoracji.

Skoro o tym mowa, przeczytaj, ile kosztuje dekorator ślubny, jeśli nie chcesz być odpowiedzialny za upiększanie miejsca weselnego.

Stwórz paletę według preferowanego nastroju na wesele

Paleta kolorów wesela może wpłynąć na ogólny nastrój i atmosferę wesela. Dlatego w tym wyjątkowym dniu możesz wybrać kolory wesela zgodnie z upragnioną atmosferą.

Na przykład zrelaksowana ceremonia ślubna może wykorzystywać jasne kolory i pastelowe odcienie w porównaniu z bardziej dramatycznym miejscem weselnym, które wykorzystuje odważne kolory. Intymne wesela mogą również wykorzystywać ciemne kolory, aby stworzyć osobisty nastrój, a najlepiej wybrać energiczne kolory, jeśli chcesz mieć żywe przyjęcie, zwłaszcza gdy jest czas na imprezę.

Czy wiesz, co to jest uplighting ślub? Wybór kolorów tego systemu oświetlenia weselnego ma bardzo duży wpływ na nadanie tonowi Twojego miejsca.

Wybierz kolory ślubu w zależności od pory roku

Wesela najlepiej organizować w porach roku, które wpisują się w klimat i otoczenie pożądane przez Parę Młodych. Biorąc to pod uwagę, sezon, w którym odbędzie się Twój ślub, może pomóc w doborze kolorów ślubu.

Pomyśl o odcieniach i tonach, które są widoczne podczas sezonu weselnego, ponieważ prawdopodobnie będą one również widoczne w całym miejscu. Możesz nawet użyć takich kolorów, decydując się na paletę kolorów dla dress code’u gości.

Na przykład wesele letnie może używać ciepłych kolorów, takich jak czerwienie i pomarańcze, podczas gdy na weselu wiosennym można używać zieleni, różu i kolorów kwiatów. A jeśli nie wiesz jeszcze, w jakim sezonie będzie Twój ślub, zastanów się nad wyborem daty ślubu.

Użyj kolorów ślubnych w oparciu o swój osobisty gust

Wszyscy mamy ulubione kolory i można je wykorzystać na naszym weselu. Tylko upewnij się, że kombinacje działają zgodnie z miejscem i atmosferą, jaką chcesz na swoim weselu.

Usiądź ze swoim partnerem i porozmawiaj o kolorach, które kochasz. Stąd możesz wybrać do trzech kolorów, które będą ze sobą współpracować.

Ty też możesz mieć na myśli wymarzony ślub, więc dlaczego nie podzielić się wyobrażoną scenerią ze swoim partnerem? Jedyną kwestią jest upewnienie się, że kolory uzupełniają się nawzajem, aby nie wyglądały na tandetne.

Znajdź inspirację dla swojego schematu kolorów ślubu

Planowanie ślubu i tak trwa rok, więc powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu, aby zbadać najlepsze kombinacje kolorów i te, które są idealne na wesele. Ponadto możesz przeszukiwać magazyny ślubne, blogi, a nawet posty w mediach społecznościowych w poszukiwaniu inspiracji dotyczących schematów kolorystycznych.

Jeśli masz już na myśli motyw ślubny, możesz również poszukać kolorów, które będą do niego najlepsze. Miejsce, które wybierzesz, może mieć nawet galerię poprzednich ślubów, którą możesz sprawdzić.

Wreszcie, nie wahaj się użyć koła kolorów, aby wybrać swoją paletę. Prostą zasadą do zapamiętania jest to, że przeciwne kolory powinny ładnie się łączyć lub te blisko siebie i mieć wspólny kolor podstawowy.

Jaki jest najpopularniejszy kolor ślubu?

Najpopularniejszym kolorem ślubnym jest klasyczny granat. Często widać to nie tylko w garniturach i sukienkach wesela i gości, ale także w całym lokalu, na kartach i zaproszeniach.

Ale w miarę upływu czasu coraz więcej ślubów używa ciekawych kolorów do swojej weselnej kolorystyki, zamiast neutralnych i monochromatycznych kombinacji. Nic więc dziwnego, że w powszechnie używanej liście kolorów ślubnych pojawiają się odcienie ziemi i pastelowe kolory.

Ile kolorów powinieneś mieć na swoim weselu?

Zasadą, o której należy pamiętać przy wyborze kolorów ślubnych, jest trzymanie się trzech kolorów tylko po to, aby uniknąć niechlujnego ślubnego wyglądu. Spróbuj połączyć jasny i ciemny kolor, który dobrze do siebie pasuje, a następnie dodaj metaliczny akcent.

Wniosek

Czy ten przewodnik po palecie kolorów ślubów był pomocny? Aby przypomnieć, jak wybrać kolory na wesele, wykorzystaj miejsce, atmosferę, porę roku, osobisty gust i zewnętrzne inspiracje, aby stworzyć schemat kolorów.

Następnie wybierz maksymalnie trzy kolory, aby upewnić się, że wszystko nie będzie wizualnie przytłaczające lub mylące. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, spróbuj przejrzeć naszego bloga w celu znalezienia konkretnych kolorów ślubu i tego, co z nimi współpracuje.