Jak korzystać z myjki ciśnieniowej Troy Bilt? 6 prostych kroków!

Jak używać myjki ciśnieniowej Troy Bilt? Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zdjąć korek oleju w skrzyni korbowej silnika, wlej do niego olej, załóż korek z powrotem i dokręć go. Zdejmij korek w zbiorniku paliwa i napełnij go benzyną. Umieść myjkę ciśnieniową obok źródła wody na zewnątrz, aby dostarczyć wodę. Następnie sprawdź wąż podłączony do pompy i pistoletu natryskowego. Ustaw urządzenie na określonym poziomie. Podłącz wąż do wlotu wody pompy.

Troy-Bilt, firma zajmująca się sprzętem z siedzibą w Ameryce, produkowała maszyny do ogrodu i trawnika. Są dobrze rozpoznawalne wśród kosiarek i kultywatorów. Są do tej pory największym producentem serii myjek ciśnieniowych.

Jak korzystać z myjki ciśnieniowej Troy Bilt? 6 prostych kroków!

Większość z tych myjek ciśnieniowych jest napędzana silnikami benzynowymi, ze zbiornikami paliwa o pojemności od jednej czwartej do jednej trzeciej galonu. Korzystanie z tej myjki ciśnieniowej jest proste, ponieważ pierwszą rzeczą do zrobienia jest napełnienie maszyny płynem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kroki korzystania z myjki ciśnieniowej Troy Bilt

Podłącz najpierw dopływ wody i włącz go przed uruchomieniem pompy. Jeśli nie ma wody, może to tylko uszkodzić sprzęt. To uszkodzenie może unieważnić gwarancję na myjkę ciśnieniową. Cóż, w każdym razie oto kroki, jak używać myjki ciśnieniowej Troy Bilt:

Krok 1. Włączanie źródła wody

Włącz źródło wody i bezpiecznie skieruj pistolet natryskowy w jego kierunku. Naciśnij spust, aby usunąć powietrze z układu pompy, w tym jego zanieczyszczenia. Umieść urządzenie obok miejsca, w którym będziesz pracować. Umieść myjkę ciśnieniową na płaskiej powierzchni.

Myślę, że warto przeczytać, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Krok #2. Podłączanie rozszerzenia

Podłącz przedłużenie dyszy do pistoletu natryskowego. Dokręć bezpiecznie ręką.

Krok #3. Włączanie blokady spustu

Włącz blokadę spustu w spuście pistoletu natryskowego, aby ten ostatni nadal się poruszał; ustaw blokadę spustu bezpośrednio za spustem. Połącz to we wnętrzu klamki. Blokada jest zabezpieczeniem, które zapobiega rozpryskiwaniu wody podczas uruchamiania silnika.

Krok #4. Przesuwanie dźwigni przepustnicy do „szybkiej pozycji”

Ustaw dźwignię przepustnicy w pozycji krótkiej. Kliknij, aby rozładować pompkę zastrzykową w silniku od 6 do 10 razy, wtryskując paliwo do przewodu paliwowego.

Krok #5. Przesuwanie dźwigni ssania w położenie „ssania”

Ustaw dźwignię ssania w pozycji „ssanie”. Ustaw dźwignię ssania w pozycji „run”, aby bardziej rozgrzać silnik.

Krok #6. Pozycjonowanie się

Uruchom silnik podczas ustawiania maszyny. Chwyć za uchwyt rozrusznika. Pociągnij powoli, aż w końcu poczujesz opór. Pociągnij go szybko, aby uruchomić silnik i pociągnij za linkę rozrusznika dziesięć razy, aż silnik się uruchomi. Jeśli nie rozpocznie się pomimo kilku prób, odczekaj kilka minut i zacznij od nowa. W maszynie może być powódź.

Środki ostrożności, aby uniknąć tych incydentów

Szybkie cofanie się odbicia linki rozrusznika powoduje jedynie obrażenia ciała. Pamiętaj, że odrzut pojawia się, gdy linka pociąga ramię i rękę w kierunku silnika szybciej niż to, co chcesz puścić — obrażenia takie jak złamania, złamania, skręcenia i siniaki mogą spowodować odrzut. Dlatego postępuj zgodnie z poniższymi środkami ostrożności, aby uniknąć tych incydentów.

 • Załóż gogle.
 • Najpierw rozładuj ciśnienie w pistolecie natryskowym, zanim pociągniesz za linkę rozrusznika.
 • Powoli ciągnij linkę, aż poczujesz jej opór podczas uruchamiania silnika. Pociągnij ponownie szybko, unikając odrzutu.
 • Jeśli zasilanie nadal zawodzi i nie działa, skieruj pistolet natryskowy w bezpieczniejszym kierunku. Naciśnij spust pistoletu natryskowego, aby uwolnić wysokie ciśnienie. Zablokuj blokadę w spuście pistoletu natryskowego.
 • Zaciśnij mocno pistolet natryskowy rękami, jeśli urządzenie jest przeznaczone do natryskiwania pod wysokim ciśnieniem. Unikaj obrażeń, podążając za tym, gdy pistolet natryskowy odskakuje.

Powód, dla którego myjka ciśnieniowa Troy-Bilt nie uruchamia się

Jeśli myjka ciśnieniowa Troy-Bilt nie uruchamia się, może to być spowodowane tym, że już jest bezczynna. Jeśli zużyłeś je po kilku dniach, paliwo z ostatniego dnia jest nieświeże. Jest to główna przyczyna uszkodzenia maszyny.

Łatwe kontrole do wykonania, aby użyć myjki ciśnieniowej Troy-Bilt

Wykonaj te proste kontrole, aby upewnić się, że nie ma problemu z przewodem paliwowym.

 • Sprawdź, czy już zmieniłeś urządzenie, aby rozpocząć.
 • Sprawdź, czy żadne przewody nie są przecięte lub czy nie poluzowały się, gdy myjka ciśnieniowa znajduje się w magazynie.
 • Sprawdź, czy w zbiorniku pozostało paliwo. Jeśli nie ma, uzupełnij.
 • Sprawdź, czy w skrzyni korbowej silnika nie ma oleju.
 • Sprawdź, czy filtry powietrza, filtry oleju i świece zapłonowe są umieszczone prawidłowo.
 • Chwyć za tester świec zapłonowych, aby sprawdzić, czy po pociągnięciu linki rozrusznika jest iskra we świecy.

Cóż, w każdym razie możesz wypróbować te 9 sposobów na użycie myjki ciśnieniowej, która rozwali twój umysł.

To okładka!

Teraz nauczysz się korzystać z myjki ciśnieniowej Troy Bilt, wykonując kroki, aby zdjąć korek oleju ze skrzyni korbowej silnika, wlać do niego olej, założyć korek z powrotem i dokręcić. Zdejmij korek w zbiorniku paliwa i napełnij go benzyną. Umieść myjkę ciśnieniową obok źródła wody na zewnątrz, aby dostarczyć wodę. Następnie sprawdź wąż podłączony do pompy i pistoletu natryskowego. Ustaw urządzenie na określonym poziomie. Podłącz wąż do wlotu wody pompy. Ponadto pamiętaj o tych informacjach, przeprowadzając proste kontrole i środki ostrożności!

Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak korzystać z myjki ciśnieniowej Hondy i jak korzystać z myjki ciśnieniowej Greenworks.