Jak grzecznie odrzucić zaproszenie na ślub?

Ucząc się, jak grzecznie odrzucić zaproszenie na ślub, musisz wziąć pod uwagę trzy kwestie. Ten przewodnik po etykiecie pomoże ci stworzyć najlepsze sformułowanie, jeśli nie wiesz, jak odrzucić zaproszenie na ślub.

Podamy również przykłady tego, co powiedzieć, jeśli nie możesz wziąć udziału w weselu. Następnie sprawdź, jak wypełnić weselne RSVP na wypadek, gdybyś rzeczywiście mógł przyjechać na wesele.

Jak grzecznie odrzucić zaproszenie na ślub?

Oto jak grzecznie odrzucić zaproszenie na ślub

Przemyśl dokładnie swoją decyzję przed skontaktowaniem się z parą

Zanim powiesz parze, że nie pojawi się na ich ślubie, upewnij się, że rzeczywiście nie możesz uczestniczyć. Nie chcesz dezorientować pary nagłymi zmianami, nie tylko z powodu przyzwoitości, ale także nie zepsuć listy gości i liczby pracowników.

Pomyśl o odrzuceniu zaproszenia na ślub na dzień lub dwa, zanim skontaktujesz się z parą. Możesz też wykorzystać ten czas na sprawdzenie, czy naprawdę nie możesz przyjść na wesele z wielu powodów.

Być może nie możesz iść z powodu konfliktu w swoim harmonogramie lub nie chcesz. Następnie oceń swoją bliskość i to, jak dobrze znasz tę parę, aby określić najlepsze sformułowanie i środek, aby odrzucić zaproszenie na ślub.

Bardzo jasno podaj powody odrzucenia zaproszenia na ślub

Po dokładnym rozważeniu możesz zaplanować sformułowanie, w którym ma zostać przekazana parze wiadomość. Chcesz być grzeczny, ale też bezpośredni.

Kiedy odrzucasz zaproszenie na ślub, twoja relacja z parą będzie dyktować, w jaki sposób powiesz im, że nie możesz przyjść. Może to być odpowiedź na karcie RSVP, jeśli nie jesteś tak blisko, lub zaproszenie ich na kolację lub przez telefon, jeśli jesteś przyjacielem lub krewnym.

Zacznij od wyrażenia wdzięczności za zaproszenie, a następnie podaj zwięzły powód, dla którego nie możesz przyjść. W niektórych przypadkach białe kłamstwa są konieczne, aby uniknąć nieporozumień, ale nigdy nie oszukuj ani nie fabrykuj wyjaśnienia, dlaczego nie możesz iść.

Rozważ alternatywne opcje, jeśli nie możesz uczestniczyć w weselu

Oprócz znajomości najlepszego sposobu na odrzucenie ślubu z odpowiednim podejściem i sformułowaniami, możesz zrobić inne rzeczy, aby okazać swoje wsparcie parze. W końcu zaprosili cię na swoją specjalną okazję, co oznacza, że ​​doceniają twoją obecność w ich związku.

Na przykład możesz wymyślić sposób, aby być na weselu nawet w duchu. Być może możesz stworzyć wiadomość wideo lub przekazać spersonalizowaną mowę, aby być obecnym, nawet jeśli Cię tam nie ma.

Możesz również wysłać prezent, nawet jeśli nie uczestniczysz, a następnie napisz słodką notatkę z prezentem, aby okazać wdzięczność za zaproszenie lub nawet jako część życia pary. I wreszcie, zawsze możesz ustalić z parą inny harmonogram, zwłaszcza jeśli jesteś z nimi naprawdę blisko i chciałbyś przyjść na ich ślub.

Co napisać, gdy nie możesz wziąć udziału w weselu?

Zrozumiałe jest, że planowanie, jak odrzucić zaproszenie na ślub, jest zniechęcające, aby upewnić się, że będziesz brzmiał uprzejmie i wdzięcznie, zwłaszcza gdy jesteś bliskim krewnym lub przyjacielem pary. Więc jeśli nie możesz uczestniczyć w ich ślubie, wypróbuj poniższe wskazówki, aby wiedzieć, co napisać, a nawet powiedzieć, jeśli zdecydujesz się do nich zadzwonić lub spotkać, zamiast wysyłać im wiadomości lub pisać na kartę RSVP.

  • Bądź szczery o przyczynie odmowy; niektóre powody mogą czuć się niezręcznie do powiedzenia, a może powód powinien być najpierw utrzymany w tajemnicy, dzięki czemu możesz również być niejasny, a nie rażąco kłamać
  • Nie musisz pisać kilku akapitów, ale zamiast tego skup się na wzmiance o przyczynie odrzucenia zaproszenia ślubnego, a następnie porozmawiaj o tym, jak jesteś wdzięczny za zaproszenie, a także zaoferuj alternatywne sposoby okazania wsparcia, w zależności od tego, który wybierzesz

Jak grzecznie odrzucić zaproszenie:

Odrzucając zaproszenie na ślub, wybierz odpowiednie sformułowanie w oparciu o powód i bliskość z parą.

  • Dziękuję bardzo za zaproszenie, ale z przykrością informuję, że nie mogę przyjechać z powodu wcześniejszych zobowiązań. Proszę przyjąć moje gratulacje i mam nadzieję, że zobaczymy się innym razem.
  • Chciałbym świętować z tobą, ale mam kilka sprzecznych zobowiązań, którymi muszę się zająć. Doceniam zaproszenie i przesyłam Ci najlepsze życzenia.
  • Dziękuję bardzo za zaproszenie! To wiele dla mnie znaczy, ale niestety nie mogę przyjechać z powodu konfliktu z moim harmonogramem. Wiedz jednak, że moja miłość i wsparcie zawsze będą z tobą. Najlepsze życzenia!
  • Szczerze przepraszam, że nie mogę przyjść na wesele z powodu wcześniejszych obowiązków. Obiecaj, że będę o Tobie myślał w dniu Twojego ślubu!
  • Z przykrością stwierdzam, że nie dotrę na ślub z powodu zobowiązania. Przesyłam Ci najlepsze życzenia i mam nadzieję, że będziesz miał najlepszy dzień, nawet jeśli będziemy musieli świętować z daleka.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak odrzucić zaproszenie na ślub, potwierdzając swoją decyzję, wybierając najlepszą platformę i sformułowanie oraz oferując alternatywny sposób wspierania pary.

Lepiej być szczerym ze swoim rozsądkiem, o ile zachowujesz uprzejmość. A jeśli chodzi o gości, którzy nie mogą przyjść, ale chcą kogoś przyprowadzić, przeczytaj, jak poprosić o plus jeden na wesele.