Ile amperów na suszarkę? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Szukasz ile amperów na suszarkę? Elektryczne suszarki do ubrań w domach zużywają od 7,5 do 30 amperów. Z drugiej strony, 30 amperów jest prawdopodobnie częstsze. Suszarnie 240 V muszą mieć wyznaczoną 4-żyłową pętlę (kabel 10-3 typu NM z uziemieniem) zabezpieczoną 30-amperowym wyłącznikiem, zgodnie z National Electrical Code (NEC).

Z drugiej strony przenośne, małe suszarki 110V/120V mogą bezpiecznie działać na 15-amperowym obwodzie zabezpieczonym wyłącznikiem domowym. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie te suszarki zużywają około 7,5 i 15 amperów.

Ile amperów na suszarkę? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Najlepiej, gdyby pojemność wyłącznika była nieco bardziej znacząca niż liczba amperów, których będą potrzebować gadżety podłączone tylko do połączenia. Dowiedz się, ile amperów wymagają różne suszarki i wybierz odpowiedni rozmiar młota. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Suszarka 240 V pobiera ile amperów?

Ile amperów na suszarkę? Suszarki 240 V zużywają od 10 do 30 amperów, przy czym 30 amperów jest częstsze. Zaobserwowano, że 50 procent suszarek 240V zużywa 30A. Suszarka Bosch z serii 800 z certyfikatem ENERGY STAR, zużywająca zaledwie 10,5 A, to suszarka 240 V, która zużywa najmniej energii. Jest to jednak jednorazowy przypadek. Suszarnie 240 V zwykle zużywają od 24 do 30 amperów.

Suszarka 220 V zużywa ile amperów?

Podobnie jak w przypadku suszarek 240 V, suszarka o napięciu 220 woltów zwykle zużywa od 10 do 30 amperów, przy 30 amperach jest zdecydowanie najczęstsza. Poziomy napięcia suszarek 220 V i 240 V są prawie identyczne. W rezultacie suszarki 220 V i 240 V pobierają tę samą moc. Firmy częściej zgłaszają napięcie suszarki 240 V niż napięcie 220 V lub 230 V.

Suszarka 110 V/120 V zużywa ile amperów?

Suszarki działające pod napięciem 110 V / 120 V zwykle zużywają od 7,5 do 15 amperów. Przenośne suszarki Compactor są tym, co powszechnie określa się jako małe suszarki 110V / 120V. Takie suszarki są często używane w mniejszych pomieszczeniach, takich jak mieszkania, i działają na konwencjonalnych obwodach domowych 110 V/120 V. Potężna suszarka Black+Decker wymaga tylko 13 amperów i działa na konwencjonalnym obwodzie 120 V. Natomiast suszarki przenośne, w przeciwieństwie do suszarek 240V, nie wymagają kursu. Należy jednak skontaktować się ze sprzedawcą lub dostawcą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnej suszarki o niskim natężeniu 110 V / 120 V.

Jaki jest najlepszy wyłącznik wzmacniacza w suszarce?

Suszarka 240 V wymaga oddzielnego obwodu 4-żyłowego (kabel 10-3 typu NM z uziemieniem) zabezpieczonego wyłącznikiem 30 A, zgodnie z National Electrical Code (NEC). Ponieważ używają tego samego napięcia, suszarki 220 V i 230 V mają prawie dokładne wymagania.

Z drugiej strony poprzednie konfiguracje nie spełniały minimalnych wymagań NEC. Posiada również kontrolę nad dużą liczbą mieszkań. Oto kilka porad dotyczących bezpieczeństwa.

Łamacze są pomocne nie tylko w zapobieganiu porażeniom prądem i usterkom. Unikają zagrożeń pożarowych, przerywając wyłącznik przed rozgrzaniem każdego przewodu. W rezultacie rozmiar wyłącznika jest określany przez kabel zasilający.

Odpowiedni wyłącznik powinien chronić każdy obwód. Na przykład wyłącznik 30A pokryje kable 10-3 typu NM (co jest odpowiednie dla suszarek 240V), ale ponownie nie obejmie kabli typu NM 14-2 (odpowiednie do standardowych gniazd i oświetlenia). Używanie suszarki 240V w obwodzie z wyłącznikiem 30A jest niebezpieczne lub kablem typu 14-2 NM.

Jak sprawdzić, ile amperów zużywa Twoja suszarka?

Bezpiecznie jest używać kompaktowej suszarki 15 A, 110 V w obwodzie z kablem 14-2 typu NM i wyłącznikiem 15 A. Rozmiar wyłącznika zostanie ostatecznie określony przez dostępne połączenie lub zużycie energii przez suszarkę.

Natężenie prądu suszarki jest zwykle wskazane na maszynie. Ampery i wolty są zwykle wymienione na panelu lub etykiecie z przodu iz tyłu. Jeśli nie jest to możliwe, będziesz musiał przejrzeć dokumentację urządzenia lub skorzystać z Internetu, aby znaleźć specyfikacje. Aby określić zużycie woltów i amperów, możesz użyć czujnika prądu lub testera. Nie zawsze masz odpowiednie narzędzia; jednak jeśli tak, postępuj ostrożnie. Dowiedz się, ile prądu zużywa suszarka.

Czy suszarka ma 50 czy 30 A?

W większości domowych suszarek do ubrań potrzebny jest wyłącznik automatyczny 30 A. Używanie wyłącznika 50 A do zasilania 30-amperowego gniazda suszarki nie jest zalecane.

Gniazdo suszarki elektrycznej jest przystosowane tylko do 30 amperów; w związku z tym nie może być objęty wyższym obwodem wzmacniacza. Dlatego twoja linia suszarki jest przeznaczona na 30 amperów, a wyłącznik musi być stosunkowo podobny, 30 amperów, niezależnie od tego, czy używane są 3, czy 4 bolce.

Na przykład wyspecjalizowany obwód suszarki może mieć zwykle 30 amperowy prąd, ponieważ należy sprawdzić wszystkie części obwodu, w szczególności kable; łamacz 50 amperów jest trudny, aby być dostępny. Byłoby to wykonywane, aby sprawdzić, czy komponenty będą działać w obwodzie 50-amperowym.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiecie się, ile amperów do suszarki. Powyżej wymieniliśmy najważniejsze punkty, które chcesz poznać. Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu to dla Ciebie po prostu świetna zabawa. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; Przeczytaj o tym, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos i gdzie kupić pralkę i suszarkę do mieszkania.