Jak działa maszyna do szycia: wyjaśniono 3 mechanizmy

Odpowiedź na pytanie, jak działa maszyna do szycia, będzie łatwiejsza do zrozumienia, jeśli przejdziemy przez trzy specyficzne mechanizmy dla każdej części. Nie martw się, użyjemy prostych terminów. Dowiesz się również więcej o funkcjach każdego komponentu.

Czy Ty też posiadasz maszynę do szycia Singer? Następnie rozważ szybkie przeczytanie tego samouczka, jak nawlec maszynę do szycia Singer.

Jak działa maszyna do szycia: wyjaśniono 3 mechanizmy

Jak działa maszyna do szycia krok po kroku

Jak działa mechanizm igły maszyny do szycia

Wał napędza koło, natomiast wał korbowy odpowiada za ruch igły w górę iw dół.

Jak działa mechanizm szpulki i czółenka maszyny do szycia

Wał wykorzystuje koła zębate do obracania czółenka i haka, które są odpowiedzialne za wykonanie szwów. W ten sposób będzie działał szybciej niż mechanizm igłowy. Haczyk jest również tym, co zawiera szpulkę.

Mówiąc o szwach, możesz skorzystać z wiedzy, jak nawlec maszynę do szycia Brother, jeśli masz tę konkretną markę. Napisaliśmy różne samouczki dla różnych modeli i marek maszyn do szycia, więc zachęcamy do przeglądania naszego bloga.

Jak działa mechanizm transportera maszyny do szycia

Na wale głównym znajdują się zsynchronizowane mechanizmy odpowiedzialne za przemieszczanie materiału przez maszynę do szycia. Ten tak zwany mechanizm feed-dog zapewnia, że ​​ściegi wykonane przez maszynę do szycia mają równą długość. Jeden z mechanizmów ciągnie transporter z prawej strony na lewą za pomocą dźwigni kołysanej kołem, a drugi to korba, która porusza transporterem w górę iw dół.

Szycie ręczne a szycie maszynowe

O wiele szybciej zrozumiesz, jak działa maszyna do szycia, jeśli porównasz ją z szyciem ręcznym. Są to jednak dwie różne czynności, ponieważ podczas szycia ręcznego wykonujesz ściegi bieżące, podczas gdy maszyna szyje ściegiem blokowanym.

Szycie ręczne

Aby wykonać ścieg ciągły, przebij nawleczoną igłę przez dwa kawałki materiału razem. Następnie przebij igłę przez materiał w przeciwnym kierunku. Dlatego potrzebna jest tylko jedna nić, ponieważ ściegi są naprzemiennie na górnej i dolnej stronie połączonej tkaniny.

Szycie na maszynie

Maszyna do szycia działa w przeciwieństwie do szycia ręcznego, ponieważ używa dwóch nici zamiast jednej, a ścieg jest ściegiem blokowanym, a nie ściegiem biegnącym. Igła podaje nitkę powyżej, podczas gdy szpulka podaje drugą poniżej. Jeśli nadal nie możesz sobie tego wyobrazić, pętla utworzona przez nić na igle chwyta haczyk na czółenku zawierającym nić dolną.

Dlaczego maszyna do szycia ma dwa wątki?

Maszyna do szycia potrzebuje dwóch nici, ponieważ jej igła służy tylko do nakłuwania materiału, przepuszczania jednej nici i tworzenia węzła z drugą nicią. W ten sposób maszyna do szycia wykonuje ściegi w porównaniu z szyciem ręcznym i przepychaniem nawleczonej igły przez materiał. Dolna nić jest również wyprowadzana ze szpulki znajdującej się wewnątrz czółenka, który jest obrotowym etui z haczykiem.

Jak maszyna do szycia robi ściegi dwoma nitkami

 • Igła od góry wchodzi w materiał, aby górna nić mogła przebić się przez materiał
 • Kiedy to się dzieje, czółenko obraca się, a jego haczyk zbliża się do nici igły
 • Igła podnosi się i pozostawia pętlę górnej nici, przez którą przejdzie haczyk na czółenku
 • Hak czółenka blokuje go wokół nici bębenka, przeciągając go wokół
 • Igła napina górną nić, podnosząc ją do góry, a następnie ściągając ją z haczyka
 • Jaki jest cel szpulki?

  Głównym celem szpulki jest podtrzymywanie dolnej nici, podobnie jak w przypadku cylindrów, które utrzymują przędzę podczas tkania. Nie pomyl jej z nicią dolną, która jest zwykle używana do fastrygowania lub haftowania. Wracając do szpulki maszyny do szycia, składa się z następujących elementów:

  Bębenek

  Bębenek utrzymuje szpulkę, aby nić była schludna podczas rozwijania.

  System naciągu szpuli

  Użytkownik może również zresetować system naciągu szpulki.

  System nawijania szpulki

  System znajdowania szpulki jest tym, co płynnie ładuje nić na szpulkę.

  Czy maszyna do szycia może działać bez szpulki?

  Nie możesz używać maszyny do szycia bez szpulki, ponieważ jej mechanizm szycia wykorzystuje dwie nitki. Istnieją jednak wyjątki, ponieważ niektóre maszyny wykorzystują tylko nić igłową. Niemniej jednak wykonanie ściegu blokującego zawsze będzie niemożliwe bez szpulki na maszynie do szycia.

  Jak szyć bez szpulki?

  Możesz szyć bez szpulki, jeśli używasz innych maszyn zamiast maszyny do szycia. Obejmują one sergery, owerloki i łańcuszki. Możesz również oczekiwać, że korzystanie z hafciarki będzie niemożliwe bez bębenka.

  Wniosek

  I to wszystko! Aby podsumować, jak działa maszyna do szycia, musisz zrozumieć trzy mechanizmy. Są to igła, szpulka i czółenka oraz mechanizmy z psem paszowym.

  Ważne jest również, aby zrozumieć, że maszyny do szycia wykonują ściegi blokujące za pomocą dwóch nici. Więc nie zadziała bez szpulki, ponieważ szpulka trzyma dolną nić. Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura; zostaw nam komentarz, jeśli masz jakieś pytania.