Jak zrobić podgrzewany koc w domu: 3 proste kroki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić podgrzewany koc, wyjaśniliśmy proces w trzech krokach, które możesz wykonać w domu. Użyjesz taśmy grzejnej z włókna węglowego jako źródła ciepła i niektórych innych materiałów, takich jak drut, klej do drutu, wtyczka żeńska i opcjonalna taśma do obrębu, jeśli nie chcesz szyć. Ten projekt jest znany entuzjastom majsterkowania, a my wyjaśnimy go bardziej szczegółowo, aby pomóc osobom nietechnicznym w tworzeniu ogrzewanych koców.

Jeśli już wiesz, jak uszyć koc, możesz również użyć kilku materiałów, aby stworzyć bardzo przytulną i ciepłą poszewkę bez prądu. Możesz przeczytać później o najlepszych materiałach izolacyjnych.

Jak zrobić podgrzewany koc w domu: 3 proste kroki

Czy możesz zrobić własny koc grzewczy?

Krok 1. Zbuduj koc

Najpierw wytnij kawałek materiału na żądaną długość, a następnie załóż węglową taśmę grzewczą. Możesz szyć na taśmie, ale szybciej jest użyć taśmy do naprasowania. Po zakończeniu możesz połączyć koc za pomocą elastycznego drutu i srebrnej pasty klejącej do drutu przewodzącego.

Krok 2. Dodaj okablowanie

Wklej drut między dwie warstwy taśmy, aż wyschnie. Następnie przykryj taśmą brzegową całą długość drucika i zagnij brzeg tkaniny, aby go naprasować. Chociaż taśma węglowa powinna bezpiecznie się nagrzewać, a koc będzie pobierać tylko około 40 watów, zawsze możesz dodać taśmę izolacyjną, aby zapewnić sobie spokój ducha.

Krok 3. Wykończ podgrzewany koc

Ostatnim krokiem jest dodanie drugiego kawałka materiału, który wystarczy tylko wyprasować na miejscu ze względu na taśmę bez szwów. Po zakończeniu podłącz żeńską wtyczkę przez lutowanie, aby można było podłączyć koc do zasilania. Ten samouczek dla majsterkowiczów autorstwa Shenzhen wykorzystuje zasilacz do laptopa AC, ale zawsze możesz dokonać kilku poprawek między kocem a zasilaniem, aby bezpiecznie utrzymać prąd.

Jak zrobić cieplejszy koc?

Jeśli masz tylko zwykły koc i uważasz, że brakuje mu ciepła, zawsze możesz wysuszyć prześcieradła pod spodem, użyć puszystych materiałów na koc lub dodać więcej warstw koca.

  • Wysuszyć prześcieradła

Najszybszym sposobem na ogrzanie koca jest wysuszenie prześcieradeł pod nim. W ten sposób gorące powietrze będzie krążyć między kocem a prześcieradłem, gdy leżysz w środku. Pomoże również, jeśli użyjesz koców z kręconymi włóknami, które mogą skutecznie zatrzymywać ciepło.

  • Używaj materiałów rozmytych

Drugą metodą jest użycie najcieplejszego koca na początek. Niektóre materiały, takie jak wełna, polar i puch, są doskonałymi izolatorami w porównaniu z innymi rodzajami koców. Możesz również połączyć te koce z prześcieradłem z flaneli lub czegokolwiek niewyraźnego.

  • Dodatkowe koce warstwowe

Jeśli noszenie grubej piżamy nie wystarczy, aby się ogrzać, ułóż warstwy koców, które masz. Do zwykłego bawełnianego koca możesz dodać grubsze koce, takie jak kołdry i koce z obciążeniem. Nawet dziane koce pod zwykłym kocem mogą zdziałać cuda, zapewniając dodatkowe ciepło, a co najlepsze, możesz je wykonać nawet bez umiejętności robienia na drutach, używając metody robienia na drutach.

Czy koc elektryczny jest tańszy niż ogrzewanie?

Jeśli chcesz użyć koca elektrycznego, z przyjemnością dowiesz się, że jest tańszy i bardziej energooszczędny niż ogrzewanie. Departament Energii USA porównał moc grzejnika i koca elektrycznego, a analiza kosztów wykazała, że ​​koc jest wyraźnym zwycięzcą.

Ile prądu zużywa koc elektryczny?

Koc elektryczny zwykle zużywa tylko do 45 amperów, a jeśli uruchomisz koc o mocy 50 watów przez 8 godzin, będzie to oznaczać, że zużywa tylko 0,35 kWh. Jednak każdy koc elektryczny jest inny, więc moc również będzie się różnić. Głównym wnioskiem jest to, że koszt prowadzenia elektrycznego koca będzie z łatwością niższy niż zużycie grzejnika.

Jak nagrzewa się koc elektryczny?

Maksymalne ciepło, jakie może zapewnić koc elektryczny, będzie różne dla każdego modelu. Ale ogólnie rzecz biorąc, można oczekiwać, że podgrzewany koc wyprodukuje od 77 do 132 ° F. Pamiętaj, aby sprawdzić ustawienia produktu, aby móc rozwiązać problem i naprawić koc elektryczny, jeśli się nie nagrzewa.

Czy możesz zostawić koc elektryczny na całą noc?

Nie musisz zostawiać ogrzewanego koca na całą noc, chyba że ma tryb całonocny. Ryzyko uszkodzenia przewodu może być niebezpieczne, więc najlepiej uruchamiać go tylko na przeciętnym ustawieniu przez pół godziny. Możesz również użyć timera, aby automatycznie wyłączyć koc, ponieważ ciepło i tak zostanie uwięzione przez całą noc.

Co znajduje się w ogrzewanym kocu?

Ogrzewany koc wykorzystuje zewnętrzną powierzchnię wykonaną z tkaniny, element grzejny, taki jak izolowany drut, oraz przewód zasilający i sterowanie. Każdy producent jest inny, ale tkanina jest zwykle mieszanką akrylu i poliestru, a okablowanie jest osłonięte plastikiem w celu izolacji. Z drugiej strony przewód zasilający i sterowanie są zazwyczaj metalowe i plastikowe.

Wniosek

Koce grzewcze są zaskakująco przyjazne dla majsterkowiczów. Krótkie podsumowanie tego trzyetapowego przewodnika po tym, jak zrobić podgrzewany koc, polega zasadniczo na umieszczeniu taśmy węglowej i drutu między dwoma kawałkami tkaniny bez szycia. Zawsze możesz sprawdzić na forach internetowych, jak zmodyfikować ten ogrzewany koc, ale jeśli już go zrobiłeś, daj nam znać, jak to działa!