Jak duży powinien być szydełkowy kocyk dziecięcy?

Jeśli zastanawiasz się, jak duży powinien być szydełkowy kocyk dziecięcy, rozmiary wahają się od 12 na 12 cali do 48 na 48 cali. Porozmawiamy o rozmiarach, które możesz wypróbować i które kocyki dziecięce są największe lub najmniejsze. Ale ile czasu zajmie ukończenie szydełkowego kocyka dziecięcego?

Napisaliśmy przewodnik szacowania, abyś wiedział, czego się spodziewać po tym projekcie. Więc bez zbędnych ceregieli wybierzmy kocyk dla dziecka do szydełkowania!

Jak duży powinien być szydełkowy kocyk dziecięcy?

Jaki jest rozmiar szydełkowego kocyka dziecięcego?

Kiedy szukasz jakiego rozmiaru kocyka dziecięcego do szydełkowania, możesz zrobić coś o wielkości 12 na 12 cali lub wybrać większy kwadrat o wymiarach 48 na 48 cali. Istnieją różne rodzaje kocyków dziecięcych, co oznacza, że ​​nie ma rzeczywistego rozmiaru określającego, jak duży powinien być szydełkowy kocyk dziecięcy. I chociaż większość szydełkowych kocyków dziecięcych jest kwadratowa, niektóre kocyki są również prostokątne.

Rodzaje szydełkowych kocyków dziecięcych i ich rozmiary

Koce miłości, ochrony i wcześniaków

Najmniejszy kocyk dziecięcy, który możesz szydełkować, to kochany kocyk o wymiarach 12 na 12 cali. Jest też koc bezpieczeństwa, który ma 16 cali kwadratowych i nieco większy koc dla wcześniaków o powierzchni 20 cali kwadratowych. Czy wiesz, że dostępne są również koce do kołyski i wózka?

Kołyska, wózek spacerowy, odbiorczy, otulacz i kołyska

Możesz wykonać na szydełku kocyk do kołyski o wymiarach 20 na 32 cale i kocyk do wózka o wymiarach 30 na 36 cali. W przypadku kocyków do odbioru i przewijania mają odpowiednio 40 cali kwadratowych i 48 cali kwadratowych. I wreszcie, koce do łóżeczka mogą mieć rozmiar 40 na 60 cali.

Jaki jest najlepszy rozmiar kocyka dziecięcego?

Kocyki dziecięce są dostępne w różnych rozmiarach, ale nie są znormalizowane, więc normalne są różnice w wymiarach. Ale jeśli chcesz szydełkować kocyk dla dziecka, projekt 36 cali będzie wygodny, a powstały kocyk będzie uniwersalny w użyciu. Jest to środek pomiędzy omawianymi rozmiarami i można go używać do różnych zadań, czy to jako koc bezpieczeństwa, koc do wózka, koc do kołyski, koc do przewijania lub koc do sprzątania.

Jakiego rodzaju kocyki potrzebują dzieci?

Niektóre koce, których potrzebują dzieci, obejmują kocyk do przewijania, koc odbiorczy i koc do łóżeczka. Jednak nie musisz kupować wszystkich rodzajów, ponieważ niektóre koce odbiorcze mogą być używane do pieluch i na odwrót. Dodatkowo pamiętaj o używaniu kocyków w łóżeczku, ponieważ powierzchnia spania dziecka poniżej 12 miesiąca życia powinna być pusta.

Jaki jest najlepszy ścieg szydełkowy na kocyk dziecięcy?

Podczas szydełkowania kocyka dziecięcego możesz użyć klasycznych i najłatwiejszych ściegów, takich jak podstawowy pojedynczy szydełkowy ścieg, półpodwójny szydełkowy lub podwójny szydełkowy ścieg. Osoby, które są nowe w robieniu szydełkowego kocyka dziecięcego lub praca na dużym kocu powinna czuć się komfortowo z tymi podstawowymi ściegami szydełkowymi.

Możesz jednak również użyć ściegu kocowego, ściegu od rogu do rogu, ściegu w jodełkę i ściegu mchu, w zależności od pożądanego wyglądu. Powinieneś mieć do wyboru szereg wzorów kocyków dziecięcych, które używają tych ściegów. Ale jaki haczyk byłby najlepszy na kocyk dziecięcy?

Jaki rozmiar szydełka jest najlepszy na kocyk dziecięcy?

Szydełko H-8 w rozmiarze amerykańskim jest uniwersalne do różnych rodzajów kocyków dziecięcych. Pamiętaj jednak, że przędza, której użyjesz do koca, będzie dyktować haczyk, którego musisz użyć. Rozmiar szydełka musi odpowiadać gramaturze przędzy i rozmiarom ściegów koca, który wykonasz.

Jaka jest najlepsza włóczka na kocyk dziecięcy?

Waga przędzy na kocyk dziecięcy będzie zależeć od rodzaju i wzoru kocyka, ale możesz spodziewać się bardzo cienkiej, średniej i grubej przędzy na kocyk dziecięcy. Co więcej, materiał powinien być delikatny dla skóry dziecka, ale nadal wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać kilka prań. Mając na uwadze te czynniki, najlepszą przędzą do szydełkowania kocyka dziecięcego może być akryl, poliester lub bawełna.

Przędze syntetyczne, takie jak akryl i poliester, świetnie nadają się na szydełkowe kocyki dziecięce, ponieważ są odporne na pranie. Można je również myć w pralce dla Twojej wygody. I choć są miękkie w dotyku, możesz również użyć czegoś bardziej oddychającego i lżejszego, na przykład włóczki bawełnianej.

Ile włóczki potrzebuję do wykonania kocyka dziecięcego?

Ilość przędzy potrzebnej do wykonania koca jest łatwa do oszacowania, mając wymiary koca i ściegi, których użyjesz. Ale aby dać ci szybką liczbę, kocyk dziecięcy może mieć od 3 do 7 motków lub od 700 do 1500 jardów przędzy. Musisz jednak pamiętać, że rodzaj włóczki ma również wpływ na to, ile będziesz potrzebować na szydełkowy kocyk dziecięcy.

Wniosek

Planujesz szydełkować kocyk niemowlęcy? W takim razie wiedza o tym, jak duży powinien być szydełkowy kocyk dziecięcy, może być myląca! Z tego obszernego przewodnika po rozmiarach szydełkowych kocyków dziecięcych dowiedziałeś się, że możesz wykonać kocyk o wymiarach 12 cali kwadratowych lub 48 cali kwadratowych.

Co więcej, istnieją prostokątne kocyki dziecięce o większych wymiarach. Dobry i uniwersalny rozmiar do wykonania kocyka dla dziecka to 36 cali kwadratowych, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają szydełkować. Który z tych rozmiarów zrobisz?

Daj nam znać poniżej!