Kiedy przestać używać fotelika samochodowego do nosidełka? Przeczytaj to!

Kiedy przestać używać fotelika do nosidełka? To częste pytanie, które zadają kobiety w ciąży. Jednak przeczytanie tego artykułu pomoże ci uzyskać odpowiedzi.

Wskazówki, kiedy przestać używać fotelika samochodowego do nosidełka

  • Nie ma ustalonego wieku i zależy to od dziecka. Tak długo, jak chętnie przytulą się do fotelika samochodowego, możesz ich używać do około sześciu miesięcy, kiedy zaczną stać się zbyt duże dla nosideł.
  • Mniejsze dzieci są zwykle wygodniejsze z powodu mniejszej liczby ruchów, podczas gdy większe mogą chcieć wyjść wcześniej, ponieważ nie ma już tak wygodnego dopasowania.

Jak zamontować fotelik samochodowy bez kotwy?

Od 2010 roku wszystkie samochody osobowe i lekkie ciężarówki są wyposażone w system LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children), aby było to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Top tether to dodatkowy pasek, który mocuje się z tyłu fotelika samochodowego do punktu mocowania w kabinie pojazdu.

Kiedy przestać używać fotelika samochodowego do nosidełka? Przeczytaj to!

Jest to ważne nie tylko dlatego, że zabezpiecza fotelik samochodowy, ale także dlatego, że w razie wypadku utrzymuje dziecko zwrócone przodem do kierunku jazdy.

Uwięzi można znaleźć zarówno na składanych siedzeniach tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, podczas gdy nosidełka dla niemowląt są zwykle wyposażone tylko w dolne zaczepy (chociaż niektóre są wyposażone w górne paski). Pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami instalacji dołączonymi do fotelika.

Top tethers powinny być zawsze używane podczas korzystania z fotelika samochodowego przodem do kierunku jazdy i są zalecane dla tylnych siedzeń;

Jeśli Twój pojazd ma dolne zaczepy pośrodku drugiego rzędu siedzeń, najbezpieczniej jest zainstalować fotelik samochodowy po dowolnej stronie, zamiast ryzykować, że niezakotwiczone dziecko wleci na innego pasażera podczas wypadku.

Aby uzyskać top tethers, musisz przymocować dołączony sprzęt do siedzenia i dokręcić go za pomocą śrubokręta krzyżakowego lub klucza imbusowego. Upewnij się, że podczas napinania żadna część pasa nie jest przytrzaśnięta za metalowymi elementami — nie chcesz, aby uprząż poluzowała się w razie wypadku!

Po prawidłowym zainstalowaniu paski te powinny być dość łatwe do zamocowania i odłączenia, ale rób to tylko wtedy, gdy jesteś gotowy, aby przenieść siedzenie do nowego pojazdu.

Czy lepiej użyć zatrzasku czy pasa bezpieczeństwa?

Ważne jest, aby wiedzieć, że zarówno LATCH, jak i pasy bezpieczeństwa są bezpieczne, co oznacza, że ​​zapewnią bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Wybierając fotelik samochodowy, należy zwrócić uwagę na łatwość użytkowania, wygodę, kompatybilność z innymi produktami w domu lub podczas przyszłych podróży, cenę i lekkość przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającego bezpieczeństwa.

Jak przymocować fotelik samochodowy za pomocą pasa bezpieczeństwa?

Fotelik samochodowy powinien być zamocowany wystarczająco ciasno, aby chronić dziecko przed urazami. Ważne jest również, aby montaż fotelika samochodowego nie powodował żadnych problemów związanych z obrażeniami pasażera, takich jak uszkodzenie tablicy rozdzielczej czy poduszek powietrznych.

Aby to osiągnąć, najlepiej jest używać obu systemów: ZATRZASK i pasów bezpieczeństwa jednocześnie, stosując odpowiednią metodę instalacji.

Oto jak zainstalować fotelik samochodowy z zatrzaskiem i pasem bezpieczeństwa:

– Klamra powinna znajdować się przed Tobą (nie przodem do tylnego siedzenia), gdy nadchodzi czas montażu. Jeśli Twój pojazd ma regulowany zagłówek, upewnij się, że górna krawędź fotelika dla dziecka nie wychodzi z niego.

– Po przymocowaniu systemu LATCH do fotelika samochodowego i dokręceniu, możesz przymocować pas bezpieczeństwa lub pas zwijany przez oba dolne mocowania, a także w okolicy ramion (jeśli to możliwe). Jeśli nie ma takiej możliwości, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca, w razie potrzeby użyj tylko jednej strony.

– Po przejściu pasa bezpieczeństwa lub pasa przez oba dolne mocowania i wokół obszaru ramion można go napiąć, wyciągając nadmiar taśmy.

– Dokręcaj, aż w każdym punkcie połączenia będzie mniej niż jeden cal ruchu, ale nie dokręcaj zbyt mocno! Przy każdym pociągnięciu paska zobaczysz kliknięcie, co oznacza, że ​​jest wystarczająco napięty.

– Po wyciągnięciu i zaciśnięciu nadmiaru taśmy ponownie sprawdzić ruch w miejscu połączenia.

Jak zamontować fotelik samochodowy dla malucha?

Fotelik dla malucha to urządzenie zabezpieczające, które zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Unieruchamia je na miejscu za pomocą pasa biodrowego pojazdu lub jego dolnych zaczepów i pasów. Najlepszym sposobem na zainstalowanie jednego z tych siedzeń jest bardzo uważne przeczytanie wszystkich instrukcji przed jego zainstalowaniem, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedział, jak to zrobić.

Kroki do naśladowania:

– Użyj dolnych kotew lub pasów bezpieczeństwa pojazdu

– Upewnij się, że jest wystarczająco ciasny, aby nie można było przesunąć palca między dzieckiem a fotelikiem samochodowym podczas próby odepchnięcia go od wyściełanej części fotelika, co najmniej jeden cal do tyłu.

– Jeśli używasz linki, upewnij się, że nie jest skręcona i jest skierowana we właściwym kierunku

– Sprawdź fotelik samochodowy dziecka po każdym wypadku lub poważnym uderzeniu i dokręć wszystko w razie potrzeby.

Jak zabezpieczyć fotelik samochodowy dla niemowląt pasem bezpieczeństwa?

Aby zabezpieczyć fotelik samochodowy dla niemowląt pasem bezpieczeństwa, czubek głowy dziecka powinien znajdować się tuż poniżej górnej części pasa bezpieczeństwa pojazdu.

Upewnij się, że obie strony zostały wyrównane równomiernie, aby dziecko było poziomo w nosidełku i mogło bezpiecznie jeździć bez możliwości zbytniego poruszania się lub zwisania jakiejkolwiek części ciała z jednej strony.

Ponadto upewnij się, że siedzą prosto, ponieważ nie robienie tego może spowodować obrażenia szyi podczas jazdy po wybojach na drogach lub autostradach. Upewnij się, że nie przechylają się ani do przodu, ani do tyłu, aby uzyskać najlepszy wynik!

Jeśli korzystasz z fotelika dla niemowląt przodem do kierunku jazdy, upewnij się, że został bezpiecznie zainstalowany na tylnym siedzeniu, sprawdzając, czy porusza się o więcej niż cal lub dwa w dowolnym kierunku, trzymając go w dłoni. Upewnij się, że głowa dziecka nie porusza się, jeśli naciskasz na jego klatkę piersiową lub w ogóle zaciskasz wokół niego dziesięć pasów.