Jak dobry jest materac Puffy: 5 najlepszych funkcji

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobry jest materac Puffy, poniżej omówimy jego główne cechy. Omówimy również pozostałe dwa łóżka marki. Pod koniec tego artykułu możesz się dowiedzieć, czy to popularne łóżko w pudełku jest warte swojej ceny.

Dodatkowo, dlaczego nie sprawdzić, jakie inne materace mają się do materaca Puffy?

Jak dobry jest materac Puffy: 5 najlepszych funkcji

Czy materac Puffy jest dobry?

Materac Puffy to dobre łóżko piankowe z pamięcią kształtu do kupienia, ponieważ pasuje do wszystkich rodzajów podkładów. Jest to możliwe, ponieważ jest średnio twardy lub ma ocenę od 6 do 8 w skali jędrności. Dzięki temu możesz czuć się komfortowo i wspierać niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu.

Hipoalergiczny i bezpieczny

Niektórzy ludzie unikają materacy piankowych z pamięcią kształtu ze względu na syntetyczny materiał, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia i podrażnienia. Jednak nie powinno to być Twoim zmartwieniem w przypadku materaca Puffy, ponieważ marka używa wyłącznie materiałów z certyfikatem CertiPUR-US i Oeko Tex Standard 100 dla bezpieczeństwa użytkownika i środowiska. Ponadto pokrowiec łóżka jest nawet hipoalergiczny i ciasno tkany, aby zapobiegać gromadzeniu się alergenów, takich jak roztocza i kurz.

Fajna powierzchnia do spania

Pianka z pamięcią kształtu ma złą reputację pod względem regulacji temperatury. Dobrą wiadomością jest to, że Puffy zaprojektowała piankę z pamięcią kształtu z żelem, aby utrzymać zimną powierzchnię do spania. Dzięki temu nie zatrzymuje ciepła i możesz czuć się komfortowo przez całą noc.

Wspiera neutralny kręgosłup

Neutralny kręgosłup ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia bólu ciała, a materac Puffy może utrzymać Twoją postawę w odpowiedniej pozycji dzięki Cooling Cloud i warstwom pianki o wysokiej gęstości. Niezależnie od Twojej pozycji jest również wystarczająco mocny, abyś nie zapadł się głęboko w łóżko. A czy wiesz, że na materac Puffy można zastosować dowolną powierzchnię?

O tym, jaki rodzaj ramy łóżka pasuje do materaca Puffy, mówiliśmy w osobnym artykule.

Odciążenie

Ponieważ materac Puffy jest średnio twardy, nie poczujesz się zbyt twardy, ponieważ stracisz odciążenie ciężkich obszarów ciała. W końcu nadal chcesz mieć modelujący materac, aby zmniejszyć napięcie stawów, aby uniknąć bólu ciała. Ale jeśli wolisz coś bardziej miękkiego, Puffy ma do wyboru pluszowe modele hybrydowe.

Łatwe do czyszczenia

Łatwo nauczyć się dbać o materac Puffy. Jest to łóżko stosunkowo łatwe w utrzymaniu dzięki opatentowanemu pokrowcowi Cloud. Ponadto jest odporny na plamy, więc cotygodniowe odkurzanie wystarczy do czyszczenia.

Jak dobry jest materac Puffy Lux?

Jeśli zależy Ci na bardziej miękkim materacu, wypróbuj hybrydowy model Puffy Lux. Jest to również najpopularniejszy materac firmy Puffy, charakteryzujący się średnio miękkim dotykiem lub oceną od 5 do 7 w skali twardości. Ma również pokrowiec Cloud i piankę Cooling Cloud, ale dodatkowe warstwy sprawiają, że jest bardziej odpowiedni do spania na boku.

Do podkładów bocznych

Osoby śpiące na boku muszą używać bardziej miękkiego materaca, aby amortyzować ramiona i biodra. Dlatego Puffy Lux idealnie nadaje się do tej pozycji do spania, ponieważ łączy w sobie piankę z pamięcią kształtu i dopasowującą się do kształtu podstawę cewki, która zmiękcza się odpowiednio do ciała. Ma również dodatkową warstwę pianki, która dodaje pluszu i zmniejsza ucisk.

Dla osób z bólem ciała

Osoby z bólem ciała odczują ulgę, jeśli będą spać na materacu modelującym. Nie powinno być przerwy między ciałem a łóżkiem, ponieważ zwiększa to napięcie w bolących obszarach. Ponadto pluszowa i konturowa struktura Puffy Lux została zaprojektowana tak, aby zmniejszyć plamy, więc możesz rozważyć ten materac, jeśli masz ból pleców lub inne bolesne schorzenia.

Jeśli jesteś również ciekawy, jak Puffy Lux ocenia złe plecy, sprawdź naszą oddzielną recenzję.

Jak dobry jest materac królewski Puffy?

Puffy ma kolejne łóżko hybrydowe i jest to model premium marki o nazwie Puffy Royal. Jest to również najdroższy materac, ale warto go kupić, zwłaszcza jeśli zależy ci na bardzo pluszowym łóżku lub masz tendencję do spania na gorąco.

Dla osób, które chcą mieć pluszowe łóżko

Mimo że Puffy Royal jest najbardziej pluszowym materacem Puffy, nadal jest kompatybilny ze wszystkimi podkładami. Jeśli więc Twoim osobistym upodobaniem jest bardzo miękkie łóżko, ten materac hybrydowy jest doskonałą opcją. Łączy w sobie również piankę z pamięcią kształtu i dopasowującą się do konturu podstawę cewki marki, taką jak Puffy Lux, zapewniającą wsparcie, ale uzyskasz ukierunkowane i odciążające całe ciało, ponieważ ma tak zwaną warstwę Cloud Air Technology.

Jednak może to być inny problem, jeśli chcesz wiedzieć, co zrobić, jeśli materac Puffy jest zbyt miękki.

Dla osób, które śpią gorąco

Wszystkie materace Puffy są zaprojektowane z myślą o maksymalnej regulacji temperatury. Jednak najbardziej chłodzącym modelem jest Puffy Royal ze względu na żelową warstwę wierzchnią, oddychającą warstwę pianki i technologię Cloud Air, która minimalizuje wchłanianie ciepła. Więc jeśli masz skłonność do spania w upale lub mieszkasz w wilgotnym miejscu, jest to najlepsza hybryda do zdobycia.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jak dobry jest materac Puffy, omawiając jego pięć najlepszych cech. Podsumowując, jest to bezpieczne i hipoalergiczne łóżko, które nie wymaga konserwacji i będzie pasować do wszystkich miejsc sypialnych i powierzchni.

Możesz jednak wypróbować również inne łóżka hybrydowe Puffy, jeśli chcesz mieć bardziej miękki lub chłodniejszy materac. Mamy nadzieję, że była to pomocna lektura, ale prosimy o pozostawienie nam wszelkich pytań poniżej.