Dlaczego mój klimatyzator nie dmucha zimnego powietrza? 6 realnych powodów!

Czy chcesz poznać powody, dla których „Dlaczego mój klimatyzator nie wieje zimnego powietrza?” Sprawdziliśmy około sześciu najbardziej możliwych powodów, dla których ta sytuacja się powtarza. Możemy również udzielić kilku wskazówek, jak to naprawić.

Zdarza się to najczęściej, gdy Twój klimatyzator jest już wystarczająco stary i nie może już obsługiwać chłodzenia ogromnej przestrzeni. Jednak powinno to stanowić problem, gdy właśnie go kupiłeś, ponieważ urządzenie musi już być uszkodzone.

Dlaczego mój klimatyzator nie dmucha zimnego powietrza? 6 realnych powodów!

Jednak nadal powinieneś wezwać technika, aby zbadał twoje urządzenie, ponieważ mogą wystąpić poważne uszkodzenia, które mogą spowodować pożar i porażenie prądem.

Więc lepiej być bezpiecznym niż żałować. Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do artykułu.

Przyczyny nieprawidłowego działania AC

To może być rozczarowujące i denerwujące, gdy chcesz odpocząć w chłodni, ale Twoja klimatyzacja nie działa dobrze. Zamiast się uspokajać, stresujesz się, dlaczego klimatyzator nie chłodzi wystarczająco.

Nie panikuj, ponieważ jesteśmy tutaj, aby rozwiązać Twoje problemy i pomóc Ci rozwiązać tego rodzaju sytuacje. Oto najlepsze wyjaśnienie Twojego pytania „Dlaczego mój klimatyzator nie dmucha zimnego powietrza?”

Powód nr 1. Wadliwy termostat

Chcemy doradzić nowym użytkownikom klimatyzacji, którzy nie dostosowują termostatu zbyt surowo. Lub nie baw się nim i nie włączaj go i wyłączaj często. Dałoby to twoje mieszane sygnały AC.

Jeśli nadal będziesz to robić, może to spowodować uszkodzenie termostatu, który może wpłynąć na ilość powietrza uwalnianego przez klimatyzator. Ponadto zbyt mocne naciskanie przycisków może spowodować ich zablokowanie w pilocie. Lub odważne kliknięcie ustawienia może je zepsuć. A to sprawiłoby, że twój AC wypuściłby mniej chłodnego powietrza.

Możesz jednak poprosić technika, aby to naprawił, a on prawdopodobnie zasugeruje, abyś delikatnie działał z termostatem AC.

Powód 2. Zatkany filtr

Zatkane filtry uniemożliwią przepływ powietrza w obiegu powietrza w pomieszczeniu. W rezultacie Twój klimatyzator nie pochłonie wystarczającej ilości powietrza i wilgoci w pomieszczeniu i przekształci go w coś użytecznego.

Cząsteczki gruzu i kurzu mogą również blokować zimne powietrze wychodzące z AC. W rezultacie tylko odrobina tego powietrza dotrze do Twojej twarzy, co nie wystarczy, aby ochłodzić całe pomieszczenie.

Sugerujemy czyszczenie filtra raz na dwa tygodnie, aby utrzymać wydajny przepływ powietrza. Nie chcemy wdychać drobinek kurzu razem z powietrzem.

Powód #3. Zanieczyszczenia w skraplaczu

W skraplaczu mogą znajdować się małe zanieczyszczenia lub kulki kurzu. Taka sytuacja zwykle ma miejsce, gdy zewnętrzna strona twojej jednostki znajduje się w pobliżu krzaków lub roślin.

Do klimatyzatora mogą dostać się liście i łodygi. Uniemożliwiłoby to również skraplaczowi uwalnianie zimnego powietrza pochodzącego z zaabsorbowanego powietrza w pomieszczeniu. Może również zawieść w konwersji czynnika chłodniczego ze sprężarki do stanu życiowego.

Możesz otworzyć urządzenie i zbadać skraplacz i lamele. Po wyjęciu filtra płetwy będą teraz dla Ciebie widoczne. Jeśli jednak nie jesteś ekspertem, skontaktuj się z technikiem.

Powód #4. Niski poziom czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy, a konkretnie freon, jest odpowiedzialny za nadanie powietrzu zimna. A jego żywotność jest prawie taka sama jak twojego AC. Jednakże, jeśli są jakieś wgniecenia lub rozdarcia w miejscu przemieszczania się freonu, jego ilość może gwałtownie spaść. W rezultacie nie będzie wystarczającej ilości substancji, aby zapewnić Ci chłodne powietrze.

Samodzielne uzupełnianie poziomu czynnika chłodniczego jest niebezpieczne i może spowodować spalanie i uszkodzenie mienia. Może również powodować choroby skóry, jeśli ma kontakt ze skórą.

Poproś więc certyfikowanego specjalistę o naładowanie AC. Wiedzą, co robić, i jest większa szansa, że ​​proces się powiedzie.

Powód #5. Rozdarcia i wgniecenia na elementach elektrycznych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, rozdarcia i ubytki mogą spowodować poważne uszkodzenie urządzenia. Może zmniejszyć ilość freonu, a łzy mogą spowodować wyciek powietrza podróżującego.

Więc, jeśli objętość poruszającego się powietrza zmniejszyła się, tylko niewielka jego część mogła do Ciebie dotrzeć. Ponadto wadliwe lub stare elementy elektryczne mogą być wystarczająco słabe, aby działać dobrze, powodując problem.

Zanieś swój klimatyzator do firmy naprawczej i poproś o sprawdzenie urządzenia.

Powód #6. Nieprawidłowy rozmiar prądu przemiennego

Niektórzy twierdzą, że zawsze należy brać pod uwagę, jak duży jest twój pokój i wielkość lub BTU twojego AC. Rozmiar AC zwykle zależy od miejsca, w którym będą chłodzić. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na bardziej przewymiarowane klimatyzatory do małego pokoju, chyba że chcesz zamienić je w lodówkę typu walk-in.

Wraz z rozmiarem należy również wziąć pod uwagę BTU jednostki klimatyzacyjnej. Na przykład klimatyzator 5000 BTU może schłodzić około 100 do 150 stóp kwadratowych pomieszczenia. Im większe BTU, tym większa przestrzeń może chłodzić.

Tak więc, jeśli kupiłeś mniejszy klimatyzator, najprawdopodobniej nie wystarczy do schłodzenia dużego pomieszczenia.

To okład

I na tym kończy się artykuł „Dlaczego mój klimatyzator nie dmucha zimnego powietrza?”

Powinieneś zawsze mieć kontrolę AC i sprawdzać co miesiąc lub co sześć miesięcy. Pamiętaj, że konserwacja jest zawsze konieczna, ale niektórzy z was mogą pomyśleć, że tak nie jest.

Może to zapobiec poważnym uszkodzeniom AC z powodu zanieczyszczeń utkniętych w komponentach AC, ponieważ nie sprawdziłeś. I zawsze czyść filtr.

Mamy nadzieję, że wkrótce rozwiążesz swój problem!