Jak długo w suszarce zabijać pchły? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, jak długo w suszarce zabić pchły? Niestety pchły nie są w stanie przetrwać w suszarce. Aby pozbyć się pcheł z odzieży i pościeli, susz je przez 30 minut w temperaturze 95 stopni Fahrenheita i susz je na maksymalnym poziomie temperatury. Nawet jeśli upał nie zabija pcheł, inne rzeczy uniemożliwią im przeżycie.

Pchły są wprowadzane do twojego mieszkania przez twoje psy. Trudno się ich pozbyć, ponieważ znajdują się w miękkich przedmiotach, takich jak dywan i pościel. Aby pozbyć się pcheł z domu, traktuj podłogi, zwierzęta i zmywalne rzeczy, aby pozbyć się ich jak najwięcej.

Jak długo w suszarce zabijać pchły? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Pchły można usunąć z odzieży, pościeli dla zwierząt i innych materiałów, czyszcząc je w gorącej wodzie i susząc. W tym artykule omówiliśmy, jak pozbyć się pcheł z pościeli, ubrań i innych przedmiotów w suszarce. Zaczynajmy!

Czy pchły zabijają w suszarce?

Prostą odpowiedzią jest tak; pchły zostaną zabite, jeśli użyjesz ustawienia wysokiej temperatury w swojej suszarce. Pchły są wrażliwe na temperaturę. I dlatego przez całą zimę nawet ich nie zauważasz. Pchły nie działają wystarczająco dobrze w upalnych warunkach, więc pchły powinny umrzeć, jeśli Twoja suszarka osiągnie temperaturę 95 ° F (35 ° C) lub nawet wyższą.

Jak długo trwa zabijanie pcheł w suszarce?

Więc jak długo w suszarce zabić pchły? Ludzie zawsze myślą o tym, ile czasu potrzeba suszarce do zabicia pcheł. Bardziej chodzi o temperaturę niż o czas, jeśli chodzi o eliminację pcheł w suszarce. Nigdy nie istnieją przez długi czas w temperaturze wyższej niż 95 ° F (35 ° C); dlatego Twoja suszarka musi osiągnąć tę temperaturę, aby je zabić.

Problem polega na tym, że nawet nie wiesz, ile czasu zajmuje suszarka do osiągnięcia tej temperatury. W rezultacie, aby wyeliminować pchły, ustaw suszarkę na wysoką temperaturę i pozostaw ją włączoną na co najmniej pół godziny lub dłużej. Oczywiście najpierw umycie produktów jest idealnym pomysłem.

Wiele pcheł zostanie zniszczonych lub usuniętych przez przepuszczenie ich przez proces mycia gorącą wodą. Jeśli jednak niektóre pchły przetrwają pranie na gorąco, wystarczy cały proces w suszarce w wysokiej temperaturze, aby się ich pozbyć.

Czy suszarka zabija pchły z poduszki i pościeli?

Suszarka może również pomóc w zabiciu pcheł z poduszek. Suszarka powinna usunąć wszelkie pchły, które Ty lub Twoje zwierzęta macie na swoich poduszkach, jeśli masz już poduszki, które można prać i suszyć. Przed praniem poduszek upewnij się, że poszewki na poduszki są oddzielone. Możesz wyczyścić zarówno poduszki, jak i pokrowiec, ale będzie to bardziej efektywne, jeśli usuniesz je wcześniej. Umieszczenie ciężkiej ściółki w suszarce pomoże również pozbyć się pcheł. Temperatura suszarki jest najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz wyeliminować pchły. Jeśli Twoja suszarka jest ustawiona na maksymalny poziom ciepła, pomoże to usunąć pchły z pościeli tylko w jednym cyklu. Znasz odpowiedź na swoje pytanie: czy suszarka zabija pchły?

Jak zabić pcheł jaja w suszarce?

W okresie godowym samice pcheł mogą wytwarzać około 50 jaj dziennie. Dzięki takim liczbom łatwo zrozumieć, jak inwazja pcheł może szybko się nasilać. Dlatego tak ważne jest, aby pozbyć się zarówno żywych pcheł, jak i wszelkich larw, które mogą znajdować się w twoim domu. Jaja pcheł można zabić w suszarce. Jednak niektóre jaja mogą wytrzymać temperaturę 95°F (35°C), która zabija dorosłe pchły. Naukowcy wystawiają je obecnie na działanie temperatur powyżej 103°F (39,44°C), aby zniszczyć jaja. Jeśli użyjesz intensywnej temperatury, a następnie pozwolisz suszarce wirować przez cały cykl, larwy, osobniki dorosłe i jaja pcheł powinny zostać zabite.

Czy tylko suszarka zabija pchły?

Wysoka temperatura suszarki powinna zniszczyć pchły i jaja pcheł bez konieczności uprzedniego prania odzieży. Jednak zdecydowanie zalecamy najpierw czyszczenie wszystkiego, jeśli pracujesz z tekstyliami, których nie można prać. Na początek wcześniejsze wyczyszczenie odzieży gwarantuje, że pchły umrą. Dzieje się tak, ponieważ najpierw są narażone na ciepło pralki (nie pierz tak energicznie, ponieważ może to uszkodzić twoją ulubioną koszulę), zanim zostaną wystawione na działanie wysokiej temperatury suszarki. Był to podwójny cios dla pcheł, gwarantujący, że niewiele osób nie zabije.

Ponadto to, że suszarka eliminuje wszystkie pchły na pościeli, poduszce lub ubraniach, nie oznacza, że ​​je czyści. Jeśli coś ma pchły, zazwyczaj wymaga czyszczenia.

Pamiętaj, że jeśli robisz pranie, jest szansa, że ​​pchły przeżyją, głównie jeśli robisz to w zimnej bieżącej wodzie. Jeśli jednak po praniu włożysz ubrania lub koce do suszarki, nie będą już mogły żyć.

To okładka!

Mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci przyzwoite pojęcie o tym, jak długo w suszarce można zabijać pchły. Wszystkie fakty dotyczące zabijania pcheł podczas suszenia zostały szczegółowo omówione powyżej: z drugiej strony najgorętszy cykl wirowania przez 30 minut pomoże ci pozbyć się pcheł. Dziękujemy za trzymanie się z nami do mety! Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak wyjąć kredki z suszarki i jak obkurczać dżinsy bez suszarki.