Jak długo trwa proces dawstwa jaj? 5 prostych sposobów na darowiznę jajek!

Jeśli zastanawiasz się, jak długo trwa proces dawstwa jaj, może to zająć od 2 do 6 tygodni, wliczając w to proces przesiewowy. Ponieważ jednak w cały proces zaangażowanych jest wiele etapów, proces darowizny trwa ponad miesiąc.

Możesz chcieć pomóc komuś zajść w ciążę lub nie chcesz mieć dzieci, ale ciesz się, że pomogłeś komuś uzyskać małe błogosławieństwo. Bez względu na powody, dobrym pomysłem jest przekazanie jajka.

Jak długo trwa proces dawstwa jaj? 5 prostych sposobów na darowiznę jajek!

Wiele kobiet decyduje się na oddanie komórki jajowej do ośrodków z różnych powodów. Darowizna jajeczek może znacząco pomóc kobietom, które nie mogą w pełni wykorzystać swoich komórek jajowych z powodu pewnych komplikacji dotyczących ich układu rozrodczego. Czy jesteś jednym z tych aspirujących dawców komórek jajowych, którzy chcą pomóc komuś począć błogosławieństwo? Cóż, musisz przeczytać ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej o procesie dawstwa jaj.

Darowizna jajowa

Dawstwo jaj nie jest dawaniem jaja kurzego na cele charytatywne, jeśli tak myślisz, ale kobietą, która oddaje swoją komórkę jajową, aby pomóc innej kobiecie począć dziecko. Jest częścią technologii reprodukcyjnej zwanej ART. Cóż, proces obejmuje usunięcie komórek jajowych dawcy z ich układu rozrodczego i zapłodnienie ich w laboratorium przed umieszczeniem ich w macicy innej kobiety. Dowiedz się, co to jest dawstwo jaj.

Jak długo trwa darowizna jaj

Jak długo trwa proces dawstwa jaj? Proces obejmuje kilka badań przesiewowych w celu ustalenia, czy dawca jest dopasowany do pacjenta, który ma zajść w ciążę. Sam pokaz mógł trwać maksymalnie cztery tygodnie lub miesiąc. Chociaż proces dawstwa, w którym usunięcie komórki jajowej i zapłodnienie zwykle odbywa się w ciągu dwóch tygodni. Wiedzieć

Proces przekazywania jaj

Jak już wiesz, cały proces dawstwa jaj może potrwać co najmniej sześć tygodni; prawdopodobnie zastanawiasz się, co robią w tym czasie. Jak więc działa dawstwo jaj? Cóż, oto kroki, jak przeprowadzić dawstwo jaj.

#1. Aplikacja

Jednym z pierwszych kroków, które musisz wykonać, jest aplikacja jako dawczyni komórek jajowych. Następnie możesz przejść przez aplikację online przychodni lub centrum. Na koniec może być konieczne wprowadzenie informacji demograficznych, historii zdrowia i historii podróży.

#2. Badania przesiewowe

Jeśli udasz się jako potencjalna dawczyni, klinika skontaktuje się z Tobą w celu kontroli jajników, podczas której zbadasz hormony rozrodcze za pomocą przezpochwowego USG.

Będziesz zorientowany na możliwe wyniki, rzeczy, których możesz się spodziewać podczas całego procesu dawstwa, nauczysz się robić zastrzyki w domu i potencjalne ryzyko związane z dawstwem jajeczka.

Następnie przejdziesz test psychologiczny i sesję twarzą w twarz z lekarzem psychiatrycznym. Możesz wykonać testy w ciągu dnia lub czterech tygodni.

#3. Indukowanie hormonów

Dawców uczy się, jak wstrzykiwać im wyzwalacze hormonalne. Wstrzyknięcie wywoła owulację lub stymulację jajników w układzie rozrodczym. Pomoże to uformować komórkę jajową w twoich jajnikach.

#4. Odzyskiwanie jaj

Po wywołaniu produkcji jaj, następnym krokiem jest właściwy proces pobierania jaj. Pobieranie może zająć co najmniej 20 minut. Niemniej jednak będziesz musiał pozostać w klinice nawet przez 3 godziny. Niektóre kobiety odczuwają skurcze, więc przyjmują 1 lub 2 narkotyczne środki przeciwbólowe po pobraniu jaja lub następnego dnia. Jednak pomogłoby, gdybyś zapytał o to swojego lekarza prowadzącego.

#5. Kontrole uzupełniające

Po około tygodniu od pobrania komórek jajowych klinika oddzwoni i przeprowadzi kilka dalszych kontroli. Poinformują Cię o postępach w przekazywaniu darowizny oraz o możliwości ponownego przekazania darowizny.

Ryzyko i skutki uboczne

Podczas gdy większość zagrożeń związanych z dawstwem jaj i skutków ubocznych jest stosunkowo niska, znajomość i świadomość niewielkich zagrożeń i skutków ubocznych nie boli zbytnio. Poniżej wymieniono ryzyko i skutki uboczne po oddaniu jaja.

#1. Krwawienie

Krwawienie zwykle ma miejsce, gdy lekarz wprowadza igłę do jajnika. Zdarzają się przypadki, że krwawienie może uszkodzić ruch jelit lub pobliskie naczynia krwionośne. Jednak możliwość jest bardzo mała do żadnej.

#2. Zmiana hormonalna spowodowana owulacją

Oczywiście kobiety przechodzą wahania nastroju i zmiany fizyczne z powodu wzrostu poziomu hormonów. Iniekcja stosowana do indukcji hormonów produkujących komórki odpowiedzialnych za tworzenie jaj jest źródłem nagłej zmiany poziomu hormonów.

#3. Niepłodność

Dawanie jaj to rodzaj lukratywnego biznesu, w którym bycie dawcą jajek może przynieść spore odszkodowanie. Jednak kolejne oddanie komórek jajowych może na dłuższą metę prowadzić do bezpłodności.

Dlaczego przekazywać jajka?

Cóż, jest wiele powodów, dla których warto oddać jajko. Jednym z nich jest myśl o możliwości pomocy parom, które nie mogły począć dziecka nawet po wielu próbach. Większość kobiet, zwłaszcza matek, może docenić, jak to jest mieć dziecko, o które trzeba się troszczyć. Ale z drugiej strony muszą zdawać sobie sprawę z udręki braku dziecka, aby w pełni zrozumieć radość, jaką mogą przynieść parze, aby uzupełnić swoją rodzinę.

Wniosek

Wiedza o tym, jak długo trwa proces oddawania jaj, może uświadomić Ci, ile czasu będziesz musiał poświęcić na oddanie jaj. Ponadto, jeśli jesteś beneficjentem, najprawdopodobniej docenisz darowiznę bardziej niż oczekujesz, zwłaszcza jeśli poczniesz zgodnie z planem. Pomocna może być wiedza, ile za dawstwo jaj.