Klimatyzator wydaje głośny dźwięk podczas uruchamiania: 6 niepokojących dźwięków!

Czy przeszkadza Ci hałas z klimatyzacji i jesteś ciekawy, dlaczego klimatyzator wydaje głośny dźwięk podczas uruchamiania? Poniżej czeka na Ciebie około sześciu różnych dźwięków i wyjaśnień, które zaspokoją Twoją ciekawość.

Jak myślisz, co oznaczają te dźwięki? W końcu denerwuje Cię słyszenie różnych dźwięków dochodzących z klimatyzatora.

Klimatyzator wydaje głośny dźwięk podczas uruchamiania: 6 niepokojących dźwięków!

Zwróć uwagę, że te dźwięki są sposobem, w jaki twoja jednostka informuje, że coś jest nie tak. Ale nie obawiaj się, ponieważ ten artykuł ci pomoże. Więc nie zbaczaj z trasy!

Różne dźwięki wydawane przez klimatyzator podczas uruchamiania

Gdy zauważysz najmniejsze zmiany w swoim urządzeniu, powinieneś podjąć natychmiastowe działania, ponieważ może to spowodować poważne uszkodzenie i prowadzić do bardziej niebezpiecznych problemów. Klimatyzacja odpowiada za chłodzenie pomieszczenia i poprawę jakości powietrza.

Ale to Ty jesteś odpowiedzialny za jak najlepsze wykorzystanie swojego zakupu. Różne dźwięki mają różne przyczyny. Znając przyczynę, dowiesz się, jak to naprawić. Dlatego przedstawiamy Wam różne dźwięki wydawane przez Waszą jednostkę i ich możliwe przyczyny.

Dźwięk #1. Walenie

Możesz skojarzyć dźwięk z wieloma komponentami twojego AC. Wahają się od cichych dźwięków uderzania do ciężkich i najbardziej niepokojących. Oto możliwe przyczyny dźwięku:

Przyczyna #1. Utknął gruz

Jeśli posiadasz klimatyzator okienny, a zewnętrzna strona jest wystawiona na działanie krzewów i krzewów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wewnątrz urządzenia będą patyki i liście.

Małe kamienie i twarde materiały mogą kołysać się w przód i w tył podzespołów AC i wytwarzać dźwięk uderzania. Jednak ta sytuacja jest pilna i należy podjąć natychmiastowe działania.

Przyczyna #2. Poluzowany wentylator

Zdarza się, że dmuchawy lub wentylatory AC poluzowują się i stykają się ze swoimi powierzchniami, takimi jak materiały, które je otaczają. Powinniśmy jak najszybciej naprawić tę sytuację.

Możesz to zaobserwować, słysząc głośny i ciągły dźwięk uderzania metali. Więc kiedy próbujesz to sprawdzić, wyłącz urządzenie. Ponieważ jeśli tego nie zrobisz, może to spowodować poważne szkody dla Ciebie i Twojego otoczenia.

Dźwięk #2. Pisk

Och, większość z nas nienawidzi tego dźwięku – dźwięku skrzypiących metali. Kiedy wychodzi z AC, najprawdopodobniej jest to spowodowane metalowymi łopatkami wentylatora lub łożyskiem silnika. Ponadto wentylator może być ustawiony pod niewłaściwym kątem.

Tak więc, spowoduje to kontakt ostrzy z klatką i będzie wydawać piskliwy dźwięk podczas obracania. Tymczasem dźwięk ten może również wynikać z wadliwych metalowych łożysk lub wysokiego ciśnienia w sprężarce AC. I powinieneś naprawić te problemy.

Dźwięk #3. Kliknięcie

Zawsze słyszymy kliknięcie z naszego AC. Ale jeśli robi się szybciej i nie zatrzymuje się, może to być niebezpieczny problem. Więc używaj go tylko wtedy, gdy zorientujesz się, co się dzieje. Istnieją dwa możliwe wyjaśnienia tego dźwięku, które mogą być ze sobą powiązane.

Pierwszy to uszkodzony termostat. Po włączeniu AC usłyszysz kliknięcie wskazujące, że jest włączony. Ale jeśli go włączyłeś i nie działa, usłyszysz ciągły dźwięk kliknięcia.

Twój AC najprawdopodobniej zmusza się do włączenia, ale nie może. Ta sytuacja wynika z uszkodzonego kondensatora. Kondensator dostarcza energię do komponentów AC. Tak więc jednostka zmusi się do działania, nawet jeśli nie ma wystarczającej energii.

Dźwięk #4. Syczenie

Ten dźwięk jest jednym z pilnych. Powinieneś natychmiast wyłączyć klimatyzację i wezwać technika. Syczenie najprawdopodobniej pochodzi z przecieków. Na przykład nastąpiło rozerwanie kabli lub kanałów, a czynnik chłodniczy może wyciekać.

Albo jeden z zaworów w twojej sprężarce nie jest szczelnie zamknięty, albo też jest nieszczelność. Syczący dźwięk może być wytwarzany przez wysokie ciśnienie w niektórych miejscach, z którymi nasz klimatyzator sobie nie radzi.

Dźwięk #5. Gwizdanie

Ten dźwięk brzmiałby podobnie do poprzedniego. Ale jest mniej wysoki. Może to być spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak zatkane filtry, wycieki i wiele innych. Jeśli filtr powietrza jest pokryty kurzem, przepływ powietrza jest niewystarczający. Wpłynęłoby to również na wydajność silnika dmuchawy.

Twój silnik będzie wymagał więcej powietrza, ale będzie wykonywał tę funkcję z dużą siłą z powodu ograniczonego przepływu powietrza, co skutkowałoby wysokim ciśnieniem w silniku dmuchawy, co powoduje świszczący dźwięk.

Powietrze silnie pochłaniane przez zablokowane filtry może również powodować hałas. To jak gwizdanie ustami, ponieważ do jednostki prowadzi tylko mały korytarz.

Dźwięk #6. Pękanie

Za każdym razem, gdy twój prąd zmienny ma niski poziom freonu, w twoim skraplaczu i rurach będą formować się cząsteczki lodu. Tak więc, jeśli usłyszysz dźwięk trzaskania, powinien to być lód.

Mają tendencję do pękania, jeśli są zbyt mocne lub jeśli stały się zbyt ciężkie. I to łamanie wytworzy ten dźwięk. A te dźwięki mogą wyjaśnić, dlaczego klimatyzator wydaje głośny dźwięk podczas uruchamiania.

Zawijanie

I na tym kończy się artykuł o tym, dlaczego klimatyzator wydaje głośny dźwięk podczas uruchamiania. Istnieją jeszcze inne przyczyny tego zjawiska, ale te dźwięki są najczęstsze.

Pomimo różnej głośności tych dźwięków, nadal musisz sprawdzić i naprawić AC przez profesjonalistę. Aby uniknąć bardziej skomplikowanych sytuacji, należy uważnie obserwować swój sprzęt i zapewnić mu sprawną konserwację. Dziękuję Ci!