Jak długo trwa klejona skóra?

Większość ludzi, którzy wybierają fotelik ze skóry klejonej, robi to, aby zaoszczędzić pieniądze na meblach. Skóra klejona nie jest taka sama jak prawdziwa skóra, ale ma podobny wygląd. Ale jak długo wytrzymuje klejona skóra?

Chociaż skóra klejona jest często wykorzystywana w meblach, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak różni się od skóry naturalnej. Opracowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się więcej na ten temat i jak się nim opiekować. Zajmiemy się również najczęściej zadawanym i istotnym pytaniem: jak długo klejona skóra wytrzymuje fotelik.

Jak długo trwa klejona skóra?

Skóra klejona składa się ze skrawków z produkcji prawdziwej skóry. Jest to praktyka, która zachęca ludzi do ponownego użycia i recyklingu. Te skrawki są zwykle proszkowane przez producentów.

Następnie przyklej je do włóknistego arkusza podkładowego, który został uszczelniony poliuretanem. Skóra jest znacznie łatwiejsza w obróbce w tym stanie niż jako surowiec. Arkusz jest następnie trawiony w celu odtworzenia oryginalnego wzoru słojów.

Skóra rekonstytuowana lub mieszana to terminy używane do opisania skóry klejonej. Zwykle stanowi tylko 20% prawdy. Jeśli klejony materiał skórzany zawiera mniej niż 20% prawdziwej skóry, jest on określany jako sztuczna skóra lub winyl.

Skóra naturalna a skóra klejona

Sofa dwuosobowa ze skóry mieszanej to doskonały stosunek jakości do ceny dla tych, którzy dopiero rozpoczynają nowy dom z ograniczonym budżetem. Meble ze skóry klejonej są tańsze niż meble z prawdziwej skóry. Niemniej jednak dwuosobowa kanapa ze skóry klejonej dodaje stylu do domu.

Smutnym faktem jest to, że nie wytrzyma tak długo, jak prawdziwa skóra. Nie jest przepisywany osobom, które mają problemy z oddychaniem. Powłoki wykonane z materiałów o niskiej jakości mogą emitować opary chemiczne.

Skóra klejona jest powszechnie trudna do odtworzenia. Jeśli spróbujesz naprawić złuszczanie, pamiętaj, że złuszczanie będzie kontynuowane wokół plastra. Kiedy klejony materiał zacznie się degradować, będzie on kontynuowany niezależnie od wszelkich prób naprawy.

Prościej i taniej będzie po prostu pozbyć się sofy z klejonej skóry i kupić nową. W debacie między skórą klejoną a prawdziwą skórą zawsze zwycięży prawdziwa skóra. Prawdziwa skóra jest wykonana z jednego kawałka skóry zwierzęcej.

Nie oddzieli się przy wielokrotnym użyciu i pokryje się patyną, która nada jej wyrazisty połysk. Skóra naturalna dostosuje się również do temperatury ciała i pomieszczenia. Pozwala oddychać i rozciągać się podczas używania.

Żywotność fotelika z prawdziwej skóry różni się w zależności od jakości skóry i budżetu. Mają żywotność od 5 do 25 lat. Dbając o nią możesz przedłużyć żywotność prawdziwej skóry.

Co się stanie, jeśli skórki z klejonej skóry?

Ze względu na typowe zużycie, z czasem będzie się łuszczyć. Wynika to przede wszystkim z rozpadu sklejonych ze sobą skórzanych części. Odpada również od podłoża.

Wspaniałą rzeczą jest to, że istnieją sposoby na przedłużenie żywotności skóry. Po pierwsze, możesz to naprawić za pomocą skórzanego wypełniacza lub zestawu naprawczego. Odżywkę możesz również nakładać często.

Co możesz zrobić, aby skóra klejona nie łuszczyła się.

Regularnie nakładaj odżywkę do skóry. Jeśli Twoja skóra zaczyna się łuszczyć, spróbuj użyć zestawu naprawczego do skóry (znanego również jako wypełniacz do skóry). Regularnie czyść fotelik ze skóry klejonej.

Jak długo wytrzymuje Bonded Leather Loveseat?

Podobno skóra klejona nie wytrzyma tak długo, jak skóra naturalna. Ze względu na to, że składa się z rozdrobnionych materiałów. Możesz dowiedzieć się więcej o różnicach między skórą licową a skórą klejoną, klikając tutaj.

W końcu ulegnie pogorszeniu, jeśli będziesz go często używać. Na przykład ziarnistość może przyczynić się do postępującej degradacji skóry klejonej. Olejki do ciała również odbarwią powierzchnię i osłabią wiązanie.

Oczywiście sytuacja różni się w zależności od osoby. U niektórych osób skóra klejona wytrzymuje dłużej niż u innych. Na przykład, jeśli masz psa, który gryzie twoje buty z klejonej skóry, nie możesz oczekiwać, że to przetrwa.

Z drugiej strony, Twój fotelik ze skóry klejonej może przetrwać, jeśli będziesz go delikatnie używać. Wszystko to jednocześnie oszczędzając znaczną ilość pieniędzy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem fotelika ze skóry klejonej, ważne jest, aby wiedzieć, czego można się spodziewać po tym materiale.

Chociaż klejona skóra ma atrakcyjny wygląd i na pierwszy rzut oka, jest bardzo krótkotrwała. Większość kanap ze skóry klejonej wytrzyma średnio od dwóch do trzech lat. Można wyrwać się z fotelika na pięć lat, jeśli jest utrzymywany w idealnym stanie.

Jak dbać o klejoną skórę

Aby Twoje meble służyły jak najdłużej, musisz dbać o nie przez cały czas. Gdy na przykład zaobserwujesz nagromadzenie brudu, czyść go tylko miękką, wilgotną ściereczką. Odżywka do skóry jest również wymagana, aby skóra była nienaruszona.

Należy również trzymać obiekt z dala od bezpośredniego światła słonecznego i wszelkich źródeł ciepła, takich jak kominek lub otwór wentylacyjny ogrzewania. Wynika to z faktu, że ciepło działa jedynie na wysuszenie skóry. W wyniku tego w końcu się odklei.

Jeśli coś na nią rozlejesz, od razu to posprzątaj. Pomoże to zapobiec przebarwieniom, które są częstym problemem przy tego typu tkaninach. Aby uzyskać ostateczny efekt, wytrzyj ponownie czystą, suchą szmatką.

Wniosek

Trudno powiedzieć. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, dwuosobowa kanapa ze skóry Bonded może z łatwością wytrzymać 3 lub 4 lata. . W rezultacie martwienie się o to, jak długo wytrzyma skóra klejona, nie ma sensu.