Jak czyścić układarki tarasowe bez myjki ciśnieniowej? 9 ciekawych sposobów!

Jak czyścić kostkę tarasową bez myjki ciśnieniowej? Konieczne będzie użycie kilku środków czyszczących, które usuwają i rozpuszczają osady wapnia, soli i magnezu w kostce brukowej. Na powierzchnię nadaje się również wiadro wypełnione ciepłą wodą i pieczeniem.

Innym znanym rozwiązaniem do rozważenia jest łagodne mydło do naczyń i wąż, który usuwa pozostałości. Wyczyść również kostkę brukową wiadrem wody o pojemności galonów. Dodatkowo dodaj jakieś piętnaście uncji mydła do naczyń.

Jak czyścić układarki tarasowe bez myjki ciśnieniowej? 9 ciekawych sposobów!

Ponieważ być może nie masz urządzeń, takich jak myjka ciśnieniowa do czyszczenia tarasów, to właśnie wtedy musisz wziąć pod uwagę dostępne materiały w domu. Możesz po prostu użyć miotły do ​​szorowania wodą z mydłem powierzchni kostki brukowej. W ten sposób wszelkie zabrudzone w nim zabrudzenia zostaną całkowicie poluzowane. To tylko przegląd, więc lepiej czytaj dalej!

Sposoby czyszczenia kostki brukowej bez myjki ciśnieniowej

Poniżej przedstawiamy sposoby czyszczenia kostki brukowej bez myjki ciśnieniowej:

#1. Regularnie zamiataj układarki

Pierwszym sposobem na utrzymanie kostki brukowej w czystości jest regularne ich zamiatanie. Kurz i brud mogą gromadzić się w przestrzeni i tworzyć gruz. A to może tylko zepsuć brukarze. Więc zamiataj go szybko raz w tygodniu, aby przestrzeń była reprezentacyjna i uporządkowana.

#2. Znajdź uporczywe plamy

Wyczyść kostkę brukową patio, chociaż jest to uciążliwe, gdy masz do czynienia z brzydkimi plamami. Celuj w miejsca za pomocą szczotki pokładowej. Do usuwania plam używaj również bardzo łagodnej formy detergentu.

#3. Użyj piasku polimerowego

Piasek pomaga spajać cegły na patio. Chwasty również faworyzują niektóre rodzaje piasku bardziej niż inne. Co więcej, nie lubią piasku polimerowego, ponieważ jest podobny do małych stworzeń i mrówek. Pomaga to w utrzymaniu tarasu, jednocześnie wykonując mniej pracy.

#4. Użyj delikatnego środka czyszczącego i szczotki do pokładu

Dzięki układarkom tarasowym możliwe jest uzyskanie świeżych i nowych ekscytujących kolorów na podwórku. Podobnie jak kolory, po prostu pojawiają się i tworzą przyjazne i zabawne otoczenie. Te układarki tarasowe będą później blaknąć z powodu warunków zewnętrznych i ekspozycji na słońce. Dobrze, że szczotka pokładowa i delikatny środek czyszczący mogą ponownie odzyskać swój pop. Wystarczy, że usuniesz zamknięty w środku brud. Dzięki temu taras może wyglądać jeszcze lepiej. Po zakończeniu rozważ uszczelnienie lub, jeśli chcesz, ponowne uszczelnienie tarasu.

#5. Skorzystaj z naturalnego rozwiązania

Brukarze tarasowe czyścić naturalnym roztworem bez myjki ciśnieniowej. Chwasty są rzeczywiście częstym problemem w układarkach do tarasów. To wtedy, gdy po prostu łatwo przebijają się między tymi kamieniami. Jeśli wyrywasz te chwasty, po prostu się rozmnażają, a następnie wyskakują znacznie szybciej. Jeszcze lepiej, skorzystaj z naturalnego roztworu, takiego jak woda i ocet, które zabijają chwasty. Takie rozwiązanie nie szkodzi rodzinie ani zwierzętom.

#6. Spłucz wodą

Brud ma tendencję do gromadzenia się na bruku tarasowym. Wtedy postanawiasz chwycić myjki ciśnieniowe i wszystko usunąć. Chociaż czasami działają, wystarczy zwykłe spłukanie wodą i detergentem. Uważaj na środek czyszczący, którego będziesz używać. Niektóre z tych środków czyszczących zawierają agresywne chemikalia powodujące blaknięcie kostki brukowej. To ostatnia rzecz, jakiej będziesz chciał. Oczyść układarki tarasowe, ale bez spodziewanych uszkodzeń. Do załatwienia wystarczy łagodne mydło do naczyń.

#7. Skorzystaj z uszczelniacza do nawierzchni

Układarki tarasowe narażone na działanie elementów będą wymagały środka do układania nawierzchni. Okazuje się to bardzo skuteczne w przypadku ochrony materiałów, takich jak kostka brukowa i kostka brukowa. Skorzystaj z uszczelniacza, gdy już montujesz układarki. Spotkasz się z żalem, jeśli nie wypełnisz ich, gdy znikną.

#8. Skorzystaj z sody oczyszczonej

Skorzystaj z sody oczyszczonej, która eliminuje mech z kostki brukowej. Następnie posyp sodą oczyszczoną bezpośrednio między kostkę brukową patio. Nasącz jego powierzchnię za pomocą butelki z rozpylaczem. Następnie pozostaw mieszaninę na noc.

#9. Użyj mieszanki jednej części białego octu na pięć części wody

Wymieszaj jedną część białego octu i pięć części wody, aby pozbyć się glonów i pleśni. Zastosuj mieszankę, ale użyj opryskiwacza ogrodowego. To dobre rozwiązanie, które można obsłużyć w ciągu zaledwie kilku minut każdego lata i wiosny. Jeśli nie lubisz octu, ponieważ jest mocny, użyj mieszanki wybielacza i wody. Ale upewnij się, że nie uszkodzi układarki tarasowej. Pobierz niewielką ilość i przetestuj ją w trudno dostępnej części patio. Wykonaj to, zanim pokryjesz ogromne ilości kamienia.

Ciesz się czyszczeniem układarek tarasowych!

Po zakończeniu czyszczenia kostki brukowej najlepiej jest ponownie przeszlifować i ponownie uszczelnić kostki brukowe. To jest jeszcze zanim wybierzesz bardziej wyrafinowany i bardziej nowoczesny wygląd. Wybierz uszczelnienie kostki brukowej, która nie jest jeszcze chroniona. Wyczyść układarki tarasowe i upewnij się, że wrócą do życia. Dzięki temu znów będą imponująco wyglądać jak nowe. Sprzątanie betonowego tarasu to świetna zabawa, prawda?

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak czyścić kostki brukowe tarasowe bez myjki ciśnieniowej przy użyciu wspomnianych sposobów. Regularnie je zamiataj, użyj sody oczyszczonej lub mieszanki octu i wody, spłucz je samą wodą, a więcej wystarczy, aby zostawić czyste patio. Wtedy znów będziesz cieszyć się z jego używania! Pomocne może być przeczytanie o tym, jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić drewniane ogrodzenie za pomocą myjki ciśnieniowej.