Jak czyścić siding winylowy bez myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze sposoby!

Jak czyścić siding winylowy bez myjki ciśnieniowej? Może obejmować usuwanie brudu i plam za pomocą mydła do naczyń, octu, wybielacza i innych.

Uzyskaj pełniejsze czyszczenie wybielaczem i bardziej naturalne czyszczenie octem.

Jak czyścić siding winylowy bez myjki ciśnieniowej? 2 najlepsze sposoby!

Imitacja drewna lub kolorowa siding winylowy sprawia, że ​​jego gładka powierzchnia nie powinna ulegać plamom i zabrudzeniom. Wyczyść go tylko odrobiną szorowania. Z biegiem czasu powtarzające się zmiany pogody mogą przyciągać plamy pleśni lub pleśni w obszarach zacienionych i skierowanych na północ. Wykorzystaj środki do czyszczenia sklepów, takie jak Windex, które eliminują te uporczywe plamy. Rozwiązanie może być proste tylko w przypadku czyszczenia sidingu winylowego bez myjki ciśnieniowej.

Sposoby czyszczenia sidingu winylowego bez myjki ciśnieniowej

Zastanawiasz się, jak wyczyścić siding winylowy bez myjki ciśnieniowej? Oto metody, o których należy pamiętać podczas czyszczenia sidingu winylowego bez myjki ciśnieniowej:

#1. Roztwór octu

Roztwór octu to doskonała alternatywa dla czystej sidingu winylowego bez myjki ciśnieniowej. Udowodniono, że jest bezpieczny nie tylko w przypadku stosowania na siding winylowy. Zapewnia kompletną i dokładną pracę, która rozpuszcza pleśń w porównaniu z innymi miksturami. Ta metoda wydaje się przydatna w usuwaniu plam pleśni i lekkiej pleśni. Co więcej, ocet jest praktycznym wyborem do zwalczania pleśni i pleśni na porowatych powierzchniach. Jednak procedura może stać się bardziej czasochłonna.

Przygotuj zapasy do pracy, takie jak ocet, soda oczyszczona, ogromna szczotka do szorowania, maleńka szczotka do szorowania, drabina, woda, wiadro, gumowe rękawiczki itp. mały plastikowy pojemnik. Ta metoda jest wspomagana ręką, którą dzielisz bocznicę na sekcje.

Uzupełnij widoczną część i podziel pozostałe na mniejsze sekcje. Zajmij się nimi tu i tam. Imponującą cechą octu jest to, że zabija rośliny jak wybielacz. Ale wtedy staraj się nie spłukiwać liści, które spadają tylko na liście. Przykryj wielkie krzewy tartą i nie rozpryskuj nadmiaru octu zaczynając od wiadra na kwiaty.

Odsuń rośliny, czy to wewnątrz, czy na kilka odległości. Weź wiadro i rozpocznij mieszanie siedemdziesięciu ponad trzydziestu wody i octu. W porządku, żeby nie być precyzyjnym. W tym przypadku wystarczyłoby siedem filiżanek wody na trzy filiżanki octu. Połącz wodę i sodę oczyszczoną w malutkim pojemniku. Dobra mieszanka to połowa sody oczyszczonej do jednej czwartej wody w filiżance, ponieważ jest to odpowiednie do utrzymania jej ziarnistej konsystencji.

Chwyć drabinę i idź dalej w kierunku pierwszej sekcji, którą chcesz wyczyścić. Rozpocznij na wierzchu oblicówki i spuść ocet i wodę, aby wyeliminować pleśń i brud. W ten sposób wykonywanie pracy jest z Twojej strony łatwiejsze. Podczas pracy z mieszaniną noś gumowe rękawiczki i trzymaj ręce, gdy wysychają. Skorzystaj z dużej szczotki do szorowania. Następnie pocieraj nim o ziarno, aby trafić w maleńkie rowki, których często brakuje. Opłucz szczotkę szorującą, gdy brud lub pleśń nagromadzą się.

Dotrzyj do zakamarków i zakamarków winylowej sidingu. Użyj małej szczoteczki do szorowania lub nawet szczoteczki do zębów pod panelem lub teksturą. Użyj pasty z sody oczyszczonej, aby uzyskać twardą plamę. Podczas usuwania skazy użyj małej szczotki do szorowania. Łagodny charakter sody oczyszczonej eliminuje trudne plamy i zanieczyszczenia. Usuń nadmierną ilość sody oczyszczonej, gdy plamy znikną.

#2. Roztwór wybielacza

Roztwór wybielacza to kolejna znana alternatywa podczas mycia ciśnieniowego oblicówki. Łączy wybielacz, wodę i detergent. Biała bocznica, która zmienia kolor na zielony, wymaga roztworu wybielacza, aby wyeliminować pleśń i pleśń. Postępuj zgodnie z pewnymi środkami ostrożności, gdy masz do czynienia z ostrymi chemikaliami, takimi jak wybielacz.

Połącz domowe składniki w opryskiwaczu ogrodowym. Przygotuj jedną trzecią kubka detergentu do prania, dwie trzecie domowego środka czyszczącego, jedną kwartę płynnego wybielacza do prania i jeden galon wody.

Sugerowaną wskazówką przy używaniu opryskiwacza z mieszanką wybielacza i opryskiwacza ogrodowego jest zastosowanie najlepiej dyszy strażackiej wychodzącej z węża. Dotrzyj do wyższych części, takich jak okapy. Sprawdź to dwukrotnie, aby upewnić się, że zwierzęta i dzieci nigdzie nie mogą znaleźć. Następnie załóż maskę ochronną. Przykryj roślinność lub rośliny wokół podstawy szmatką. Składniki nie są szkodliwe podczas czyszczenia. Ale może zaszkodzić podczas spożywania składników lub oddychania. W takim przypadku podjęcie dodatkowych środków ostrożności się opłaca.

Wymieszaj roztwór i zacznij nakładać na bocznicę. Jeden galon roztworu obejmuje obszar 10 cali na 20 cali lub więcej. Będzie to zależeć od tego, jak będziesz z nim wolny. Po nałożeniu doskonałej powłoki na siding winylowy, pozostaw ją na 5 do 10 minut. Użyj węża ogrodowego podczas płukania sidingu. Wyczyść opryskiwacz ogrodowy, jeśli nie ma węża ogrodowego. Napełnij go wodą i spłucz bocznicę. Będzie to zależeć od pleśni i jej nasilenia. Zastosuj go dwa lub trzy razy i ponownie wykonaj kroki. Użycie mieszanki wybielacza wymaga dłuższego czasu niż użycie myjki wysokociśnieniowej. Wciąż jest całkowicie czysty, ale warto.

Powinieneś wiedzieć, że możesz użyć wybielacza w myjce ciśnieniowej.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak czyścić siding winylowy bez myjki ciśnieniowej za pomocą octu i roztworu wybielacza. Przygotuj prawidłowe miary każdego ze składników. To po prostu najłatwiejszy sposób czyszczenia sidingu winylowego nawet bez myjki ciśnieniowej! Możesz również przeczytać o tym, jak używać detergentu z myjką ciśnieniową i jak używać mydła z myjką ciśnieniową.