Jak ogrzać basen bez grzałki? 7 niesamowitych sposobów!

Zastanawiasz się, jak ogrzać basen bez grzejnika? Istnieją wyjątkowe sposoby podgrzewania wody w basenie, takie jak osłony słoneczne, pierścienie słoneczne, płynne osłony słoneczne i wiele innych.

Jeśli masz basen, prawie na pewno będziesz chciał nauczyć się go podgrzewać. Pływanie w lodowatej wodzie to nie wszystko. Dostępne są tradycyjne technologie, takie jak piece, ale ich instalacja i konserwacja mogą być kosztowne.

Jak ogrzać basen bez grzałki? 7 niesamowitych sposobów!

Dlaczego korzystasz z tej kosztownej metody? Lepiej zastosować inne alternatywy zamiast podgrzewacza basenowego. Światło słoneczne jest niezbędne do ogrzania basenu bez użycia standardowych grzejników. Jeśli kolekcja znajduje się w zacienionym miejscu, zwykle zaleca się użycie bardziej niezawodnej metody. Jeśli jednak Twoja przestrzeń zewnętrzna jest dużo nasłoneczniona, te projekty basenów mogą być warte rozważenia. Zacznijmy!

Sposoby podgrzewania basenu bez grzejnika

Pływanie zimą nie jest dla wszystkich, zwłaszcza jeśli nie chcesz korzystać z grzejnika. Wiemy, że jesteście ciekawi jak ogrzać basen bez grzejnika. Jest kilka propozycji podgrzewania wody w basenie tanimi metodami!

#1. Osłony słoneczne

Osłona przeciwsłoneczna to najbardziej opłacalny sposób na utrzymanie ciepła w basenie. Parowanie jest głównym źródłem rozpraszania ciepła w basenie. Gorąca woda wypływa na powierzchnię basenu, a następnie ulatnia się w powietrze, ponieważ gorące powietrze unosi się. Za każdym razem, gdy basen jest nagrzewany w ciągu dnia, dzieje się to częściej niż w jakimkolwiek innym. Jak działają osłony przeciwsłoneczne? Osłona przeciwsłoneczna zapewnia osłonę ochronną, pochłaniając ciepło słoneczne i zmniejszając parowanie. Początkowa cena zakupu puli będzie się różnić w zależności od rozmiaru, ale nie powinno to być zbyt drogie.

#2. Pierścienie słoneczne

Zastanawianie się; co to są pierścienie słoneczne? Pierścienie słoneczne są identyczne z osłonami słonecznymi, ponieważ odbijają światło słoneczne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jeden duży pokrowiec, który okryje cały basen, czy kilka cieńszych pierścieni, które można regulować, jest wyłącznie kwestią osobistej opinii. Pierścienie słoneczne, podobnie jak osłony słoneczne, utrzymują ogrzewanie basenu, zapobiegając parowaniu. Na górnym końcu basenu można manipulować kręgami słonecznymi. Łatwiej jest też osłonić basen pierścieniami słonecznymi, a nawet uzyskać dokładnie dopasowaną osłonę przeciwsłoneczną. Przeczytaj więcej o solarnych podgrzewaczach basenowych.

#3. Płynny basen solarny

Podobnie jak powierzchnia słoneczna lub pierścienie słoneczne, płynna pokrywa basenu słonecznego zapobiega rozpraszaniu ciepła, zapobiegając parowaniu. Płynne pokrycie basenu słonecznego to płyn umieszczony w basenie w celu utworzenia przezroczystej ściany cieczy na powierzchni wody. Ten płynny film ogranicza parowanie, co powoduje mniejsze straty ciepła. Pływanie w płynie jest całkowicie nieszkodliwe, ponieważ jest odnawialne i wolne od trujących materiałów. Ale jeśli basen znajduje się w wentylowanym miejscu, takie metody nie są najskuteczniejsze, ponieważ wiatr rozerwie płynny uszczelniacz.

#4. Zbuduj wiatroszczelne zadaszenie basenowe

Jeśli przebywasz w przewiewnym otoczeniu, wiatroszczelna osłona basenu jest najbezpieczniejszym wyborem do utrzymywania ogrzewania basenu. Ponieważ wiatr zmienia powierzchnię basenu, podgrzana woda może wypłynąć. Odporne na wiatr osłony utrzymują ciepło w basenie, blokując wiatr. Dzięki wiatroszczelnym zadaszeniem basen jest również dostępny w każdych warunkach, niezależnie od pogody. Na cenę wpływa wielkość basenu i elementy użyte do jego budowy.

#5. Metoda czarnego węża

Pomimo swojej złożoności metoda ta sprawdza się całkiem dobrze, jeśli chodzi o ogrzanie pływania bez obciążania budżetu. Ta metoda podgrzewania basenu z ciemnym wężem wykorzystuje solidne i proste techniki promieniowania słonecznego. Czarny wąż ogrodowy można znaleźć w rozsądnej cenie. Rozplątaj wąż i podłącz go do kranu z wodą w domu. Następnie, przy bezpośrednim nasłonecznieniu, wyślij wąż do miejsca, w którym dom zostanie owinięty zwojami. Dalej do basenu włóż pozostały wąż. Nawet gdy woda spływa z domu w dół basenu, słońce ją nagrzewa, powodując, że gorąca woda wpływa do basenu!

#6. Użyj pompy ciepła

Mądra inwestycja w pływającą pompę ciepła. Basenowe pompy ciepła wykorzystują minimalny mechanizm wyciągania gorącego powietrza z otoczenia i podgrzewania basenu. Ta metoda wydobywa ciepło z powietrza i przekazuje je wodzie. Takie podejście nagrzewa zbiornik znacznie szybciej niż inne. Co więcej, w przeciwieństwie do światła słonecznego, basenowa pompa ciepła jest całkowicie zależna od temperatury. Światło słoneczne nie ma wpływu na wydajność pompy ciepła do basenu.

#7. Użyj zarówno pompy ciepła, jak i pierścieni słonecznych

Jednak takie podejście jest nieco droższe i jest najbardziej opłacalną opcją podgrzewania basenu. Kiedy używasz pierścieni słonecznych lub osłony słonecznej w połączeniu z pompą ciepła do basenu, Twoja kolekcja będzie ciepła tak długo, jak tego chcesz. Pompa basenowa ogrzeje Cię w pochmurne noce i dni, a podgrzewacz słoneczny zapewni Ci ciepło w jasne dni. Kiedy skojarzysz ich dwoje, będziesz miał podgrzewany basen za bardzo małe pieniądze!

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu lepiej zrozumiecie, jak ogrzewać basen bez grzejnika. Bez wątpienia; korzystanie z grzejnika do ogrzewania basenu jest kosztownym sposobem; dlatego lepiej skorzystać z innych alternatyw. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak działa podgrzewacz basenu i dlaczego mój elektryczny podgrzewacz basenu nie działa.