Jak czyścić poszewki na poduszki w 2 prostych krokach

Musisz nauczyć się czyścić poszewki w dwóch krokach. Jest to ważne, ponieważ niektórych poduszek, takich jak te od Tempurpedic, nie można prać. Istnieją również materiały na poduszki, których nie można zmoczyć, więc czyste poduszki można utrzymać tylko za pomocą nadających się do prania poszewek.

Chociaż ekspozycja na słońce, wycieranie lub odkurzanie może szybko wyczyścić poszewki na poduszki, istnieją pewne praktyki, które pozwalają na ich dokładną dezynfekcję. Poniższy przewodnik uchroni je przed zabrudzeniem, a także możesz odzyskać poszewki z plamami i zapachem. Możesz również zdecydować się na pranie ręczne lub w pralce.

Jak czyścić poszewki na poduszki w 2 prostych krokach

Jak czyścić poszewki na poduszki poprzez pranie

Krok # 1. Przygotuj i leczyj

Sprawdź tag

Chcesz przygotować materiały i poszewki na poduszki przed przystąpieniem do prania. Pamiętaj, że poszewki na poduszki mogą być wykonane z różnych tkanin, dlatego musisz zapoznać się z odpowiednimi zaleceniami dotyczącymi ich czyszczenia. Ponadto należy sprawdzić metkę od producenta, czy poszewkę można w pierwszej kolejności wyprać.

Usuń plamę

Po oddzieleniu poszewki od poduszki można ją najpierw przygotować w celu usunięcia plam i przebarwień. Ta osłona służy jako bariera poduszki, więc nic dziwnego, że ma różne pozostałości. Możesz użyć odplamiacza i zmyć przebarwienia pędzlem lub nawet mydłem w płynie z octem.

Namaczaj i dezodoryzuj

Następnie napełnij wannę gorącą wodą, sodą oczyszczoną i delikatnym detergentem, aby upewnić się, że włókna zostaną wyczyszczone. Spowoduje to również dezodoryzację materiału, zwłaszcza gdy poszewka na poduszkę wymaga głębokiego oczyszczenia. Zetrzyj materiał na sobie i sprawdź powierzchnie, jeśli dobrze je potarłeś.

Krok # 2. Umyj i wysusz

Płucz i wypierz

Po wyszorowaniu i dezodoryzacji poszewki zanurz ją w kolejnym zlewie z wodą na noc lub krócej, aż woda stanie się czysta. W zależności od zalecenia producenta poszewkę można dalej prać w pralce w delikatnym cyklu z dodatkiem łagodnego detergentu. Pozwoli to wyeliminować pozostałości i resztki detergentu na materiale.

Dokładnie wysusz

Jeśli poszewki na poduszkę nie można prać w pralce, można ją po prostu wyprać ręcznie. Następnie dokładnie spłucz materiał, aż będzie wolny od pozostałości mydła. Do suszenia można go napowietrzać na zewnątrz lub w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza.

W przeciwnym razie użyj suszarki zgodnie z metką poszewki na poduszkę. Należy pamiętać, że delikatne ustawienia i środki czyszczące są najbezpieczniejszym sposobem prania i utrzymywania poszewki w czystości. W niektórych przypadkach materiał poradzi sobie z gorącą wodą, zwykłym detergentem i typowym ustawieniem suszarki

Jakie są żółte plamy na mojej poszewce?

Być może zastanawiasz się, dlaczego pranie poszewek na poduszki wymaga wstępnej obróbki, o której mowa w kroku pierwszym. Niezależnie od tego, czy zauważysz garść plam, czy nie, ta procedura zapewni dokładne wyczyszczenie materiału poszewki na poduszkę. To również rozwiąże te uporczywe żółte plamy na tkaninie.

Pamiętaj, że poszewki na poduszki są każdej nocy narażone na wilgoć, pot, oleje i ślinę. Choć brzmi to obrzydliwie, mogą powodować żółte plamy, które są trudne do usunięcia. Jednak codzienne noszenie i bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą również powodować przebarwienia.

Jak czyścić jedwabną poszewkę

Nie każdy lubi używać bawełny lub poliestru jako poszewki na poduszkę. Bardziej luksusową i przyjazną dla skóry opcją jest jedwabna poszewka na poduszkę, ale ludzie często ją przeoczają, ponieważ jej czyszczenie jest trudniejsze. Zawsze możesz jednak delikatnie prać ręcznie, aby zapobiec uszkodzeniu włókien.

Jeśli są plamy, użyj palców i nanieś trochę detergentu na materiał. Pozostaw do namoczenia przez 15 minut, a jedwabną poszewkę możesz prać bez wyżymania i skręcania. Używaj zimnej wody podczas całego procesu i pomiń stosowanie ostrych środków czyszczących, takich jak wybielacz.

Dokładnie wypłucz tkaninę i wysusz jedwab na zewnątrz w słoneczny dzień. Suszenie na powietrzu to najlepszy sposób suszenia jedwabiu, ponieważ ciepło może uszkodzić materiał. W przeciwnym razie szybko użyj najdelikatniejszego i bez ciepła ustawienia suszarki i zakończ proces suszenia w miejscu wentylowanym.

Jak dbać o czystość poszewek na poduszki

Możesz wykonać proste czynności, aby zabrudzić poszewki na poduszki. Na przykład chcesz mieć pewność, że pościel, której używasz, jest również regularnie czyszczona, używając utlenionego wybielacza, aby usunąć pozostałości i zniechęcić do plam. Jeśli chodzi o poszewkę na poduszkę, nigdy nie używaj płynów do zmiękczania tkanin ani prześcieradeł do suszarki, ponieważ sprzyjają gromadzeniu się olejów.

Twoje poszewki na poduszki również skorzystają, jeśli będziesz je zmieniać co tydzień. W ten sposób zmniejszasz gromadzenie się brudu, brudu i innych obrzydliwych substancji na włóknach. Prysznic każdej nocy przed snem jest również prostą, ale skuteczną praktyką, aby zmniejszyć brud, pot, makijaż, oleje lub produkty do włosów.

Wniosek

Poszewka zapewnia, że ​​nasza poduszka jest dobrze chroniona przed brudem, olejami i innymi nieprzyjemnymi substancjami, które mogą się gromadzić w miarę upływu czasu. Dlatego nauka czyszczenia poszewek musi zapewnić dobrą higienę i sprawić, że nasza poduszka będzie trwać dłużej. Najlepszym sposobem na to jest pranie materiałów.

Zacznij od wstępnego usunięcia plam za pomocą pędzla i mydła w płynie, a następnie namocz tkaninę w gorącej wodzie, sodzie oczyszczonej i detergencie, aby odświeżyć ją i usunąć pozostałości. Po tym wstępnym przygotowaniu poszewkę można włożyć do pralki zgodnie z instrukcją na metce.

Po zakończeniu możesz skorzystać z suszarki lub położyć poszewkę na zewnątrz, aby ją dokładnie wysuszyć. Aby poszewki były świeże, staraj się je wymieniać co tydzień i zawsze brać prysznic przed snem. Zmniejsza to gromadzenie się brudu i brudu, ułatwiając czyszczenie.