Jak zrobić poszewkę na poduszkę z zamkiem błyskawicznym

Czy wiesz, że nauka wykonania poszewki na poduszkę z zamkiem błyskawicznym wymaga tylko trzech kroków? Podobnie jak poduszka zapinana na suwak, możesz zrobić poszewkę na poduszkę zapinaną na suwak w domu, nawet bez większego doświadczenia w szyciu. Możesz nawet postępować zgodnie z tym przewodnikiem bez maszyny do szycia!

Ale dlaczego powinieneś nauczyć się szyć poszewkę na poduszkę zapinaną na suwak? Zapięcie na suwak pozwala na szybszą wymianę poszewki na poduszkę do prania. To także wygodny sposób na zmianę stylu poduszek na każdy sezon i motyw.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę z zamkiem błyskawicznym

Jak zrobić zapinaną na zamek poszewkę na poduszkę

Krok # 1. Projekt

Wykonanie poszewki na poduszkę z zamkiem błyskawicznym nie różni się niczym od zrobienia poszewki z innym typem zapięcia. Zaczynasz od zmierzenia dwóch kawałków materiału w zależności od rozmiaru używanej poduszki. Pamiętaj, że możesz użyć podobnych wymiarów z poduszką na poszewki, ale niektórzy wolą użyć cala naddatku.

Chcesz również upewnić się, że kopiując dokładny rozmiar wkładki do poduszki, nadal masz trochę materiału na naddatek na szew około pół cala. Teraz, gdy masz już kawałki materiału, połóż je prawą stroną do środka i wybierz, która strona będzie spodem poszewki na poduszkę. Tutaj będzie twój zamek błyskawiczny.

Po ustaleniu, gdzie umieścić zamek błyskawiczny, umieść go wzdłuż krawędzi i oznacz szpilkami. Pamiętaj, że nie przypinasz samego zamka, ale miejsce, w którym się on zaczyna i kończy. Rozpocznij szycie od krawędzi do szpilki z pół cala naddatkiem.

Krok # 2. Zapnij zamek błyskawiczny

Pamiętaj, że musisz wykonać szycie wsteczne za każdym razem, gdy zaczynasz i kończysz, aby uzyskać dodatkową trwałość. Po zakończeniu obu stron chcesz wykonać szeroki ścieg między szpilkami bez szycia. Ten ścieg nie będzie trwały, ponieważ usuniesz go po założeniu zamka.

Umieść zamek błyskawiczny w właśnie wyprasowanym szwie, otwórz go twarzą do dołu i przypnij go na miejscu. Możesz szyć ręcznie lub maszyną zaczynając na końcu najdalej od rączki zamka. Ściegi powinny znajdować się blisko ząbków zamka i możesz użyć zwykłych prostych.

Rozpinaj zamek błyskawiczny, gdy jesteś blisko zamka, pociągnij i kontynuuj do jego końca, upewniając się, że zszyłeś koniec ściegu. Przesuń zamek błyskawiczny z powrotem i powtórz ten sam proces na drugą stronę, aby zakończyć zakładanie zamka.

Krok # 3. Zakończ okładkę

Ostatnim krokiem jest wykończenie poszewki na poduszkę. Pamiętaj, aby usunąć ścieg wykonany rozpruwaczem i rozpiąć zamek. Przypnij niedokończone krawędzie poszewki na poduszkę i zszyj je pół cala naddatkiem.

Przydatną wskazówką, aby uzyskać schludne rogi, jest obcięcie ich o pół cala od wykonanego ściegu. Następnie powinieneś być gotowy do obrzucenia krawędzi. W ten sposób poszewka na poduszkę będzie trwać dłużej i zapobiegnie strzępieniu się.

Możesz użyć sergera, ale możesz również wykonać ściegi zygzakowe wzdłuż krawędzi. Możesz to zrobić ręcznie lub maszyną. Na koniec wyjmij poduszkę i włóż formularz.

Jak zrobić poszewkę na poduszkę z zamknięciem na kopertę

Innym typowym sposobem zapinania poszewek na poduszki jest zakładanie na siebie dwóch kawałków tkaniny z tyłu. Nazywa się to zamknięciem koperty i można to również zrobić z maszyną lub bez niej. Znowu zaczniesz od przygotowania materiału, który składa się z jednego kawałka materiału z przodu i dwóch kawałków materiału z tyłu.

Krok # 1. Hem

Rozpocznij obszywanie tylnych paneli, układając materiał lewą stroną do góry. Złożysz mniejszy kawałek tkaniny na ¼ cala i wyprasujesz go przed złożeniem kolejnego ¼ cala i ponownym prasowaniem. Zszyj tę stronę około 1,5 cm od wewnętrznej krawędzi, pamiętając o ściegu wstecznym za każdym razem, gdy zaczynasz i kończysz, aby zapewnić trwałość.

Krok # 2. Konstruuj

Powinieneś być gotowy do skonstruowania poszewki na poduszkę, kładąc ją właściwą stroną do góry. Przypnij jeden z mniejszych kawałków materiału i umieść go na krawędzi lewą stroną do góry. Następnie przypnij drugi kawałek materiału tak, aby tylne panele zachodziły na siebie.

Zszyj wszystkie krawędzie, jednocześnie zszywając. Ponieważ robisz zamknięcie koperty, nie musisz zostawiać przerwy. Po zakończeniu przypnij rogi, aby zaokrąglić poszewkę na poduszkę i odwróć ją na prawą stronę, aby wypchać formę poduszki.

Co to jest zszyta poszewka na poduszkę?

Jeśli oba omówione style zamykania nadal są dla Ciebie niezadowalające, możesz zamiast tego wykonać zszytą poszewkę na poduszkę. W porównaniu do zamków błyskawicznych i zamknięć kopertowych, to zamknięcie jest trwałe, ponieważ wykorzystuje niewidoczny szew. Wykończenie wygląda profesjonalnie, ale jest odpowiednie tylko dla tkanin, których nie trzeba prać.

Wniosek

Zapięcie na zamek błyskawiczny to wygodny sposób wykończenia poszewek na poduszki, ponieważ umożliwia bezpieczne, a jednocześnie łatwe zdejmowanie. Możesz szybko nauczyć się, jak wykonać poszewkę na poduszkę z zamkiem błyskawicznym w zaledwie trzech krokach z maszyną do szycia lub bez niej. Zacznij od wycięcia dwóch kawałków materiału i zamontuj zamek błyskawiczny na jednej krawędzi.

Następnie wykończ pozostałe boki, a Twoja osłona jest gotowa do użycia! Możesz także eksperymentować z innymi zapięciami na poduszki, jeśli chcesz wypróbować inne style. Pamiętaj tylko, że cierpliwość jest niezbędna przy każdym projekcie szycia.