Jak czyścić podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Chcesz nauczyć się czyścić podgrzewacz wody? Odkryj proste i łatwe kroki, które pomogą Ci zrozumieć całą metodę i zastosować ją krok po kroku. Jesteś gotowy? W takim razie zacznijmy!

Niezbędne jest czyszczenie podgrzewacza wody co sześć miesięcy. Idealnie nadaje się do wypłukiwania osadów i brudu nagromadzonego z upływem czasu. Nikt nie chciałby używać wody, która ma pozostałości, prawda? Możesz usunąć osad, wpuszczając go pod wodę i wypuszczając czystą wodę. Ale zajęłoby to również trochę czasu, zwłaszcza jeśli musisz to robić za każdym razem. To będzie kłopot. Naucz się więc, jak czyścić podgrzewacz wody, zanim pojawią się jakiekolwiek zabrudzenia lub osady. Z drugiej strony, niektórzy właściciele domów mają tendencję do czyszczenia podgrzewaczy wody przed upływem sześciu miesięcy, ponieważ znajdują brud wydobywający się z podgrzewaczy wody z powodu szybkiego gromadzenia się osadów w środku.

Jak czyścić podgrzewacz wody? 5 prostych kroków!

Dlaczego czyszczenie podgrzewacza wody jest ważne?

Nieoczyszczony podgrzewacz wody wpływa na wydajność wody, zwłaszcza w podgrzewaczu wody typu zbiornikowego. Ponieważ musisz podgrzać wodę w zbiorniku, dolna część odgrywa ogromną rolę w dostarczaniu ciepła z ognia lub wężownic grzewczych. Z drugiej strony wyczyszczony podgrzewacz wody zapewnia bezpieczną wodę, niezbędną w naszym domu. Aby bezpiecznie i dokładnie czyścić swoje podgrzewacze wody, musisz nauczyć się czyścić podgrzewacz wody w domu. Nauczenie się, jak czyścić, wymieniać i montować nasze urządzenia lub sprzęty w domu, pomoże nam zdobyć wiedzę na ich temat i uchroni nas przed wezwaniem fachowca, który później musi zapłacić.

Kroki czyszczenia podgrzewacza wody

Czyszczenie podgrzewacza wody musi być odpowiednio wykonane. Pomoże Ci osiągnąć swój cel – czyszczenie i zapobieganie uszkodzeniu podgrzewacza wody. Możesz pomyśleć, że czyszczenie jest łatwe i można je szybko zrobić. Tak, masz rację. Możesz wyczyścić swój podgrzewacz wody bez pomocy fachowca, ale tak jak wszyscy, musisz wiedzieć, co robisz i rozumieć każdy krok, aby dokładnie to zrobić. Teraz, gdy jesteś gotowy, przejdźmy do kroków!

Krok 1. Wyłącz dopływ gazu

Jeśli używasz grzejnika gazowego, znajdź termostat i wyłącz go. Możesz go szybko znaleźć, podążając za rurą gazową i ma czerwony przycisk ze wskazanym słowem, takim jak „włącz”, „pilot” i „wyłącz”, a następnie ustaw go na „wyłącz”. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, nie używaj urządzenia przy włączonym zasilaniu gazem. W międzyczasie nie musisz włączać podgrzewacza wody. Umożliwi również wskazanie wycieku gazu na podgrzewaczu wody.

Krok 2. Włącz pilota i wyłącz dopływ wody

Teraz, gdy wyłączyłeś prąd i gaz. Przekręć główny zawór w zasilanym gazem podgrzewaczu wody i przekręć pokrętło na „pilot”. Zlokalizuj dopływ wody do podgrzewacza wody w trybie elektrycznym i gazowym, a następnie go wyłącz. Podobnie jak w przypadku zasilania elektrycznego, musisz powstrzymać wodę przed dostaniem się do podgrzewacza wody. Umożliwi nam spłukanie nagromadzonych z czasem zanieczyszczeń lub pozostałości mineralnych poprzez usunięcie całej wody wewnątrz.

Krok 3. Otwórz gorący kran, a następnie podłącz wąż ogrodowy

Pomogłoby, gdybyś odkręcił kran podłączony do podgrzewacza wody lub zaworu upustowego. Umożliwi przepływ powietrza i pomoże spuścić wodę. Po całkowitym odkręceniu kranów następną rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć wąż do zaworu spustowego. Wąż ogrodowy będzie przejściem wody i osadów. Przygotuj pusty pojemnik i włóż drugi koniec węża do środka.

Krok 4. Spuść wodę

Po założeniu węży przepuść wodę i sprawdź, czy nie ma osadów. Niektórzy ludzie często widzą czarny i gęsty osad mineralny, podczas gdy inni są cieńsi. Po całkowitym spuszczeniu wody powtórz proces, włączając dopływ wody i ponownie go przepłukując. Powtarzaj, jak potrzebujesz. Jeśli uważasz, że usunąłeś wszystkie pozostałości mineralne, zamknij odpływ i wyjmij wąż ogrodowy. Możesz również przeczytać o elementach systemu odwodnienia dróg.

Krok 5. Wykańczanie

Zamknij kran lub zawór bezpieczeństwa, odkręć dopływ wody i napełnij zbiornik. Następnie włącz dopływ wody i gazu. Przestawiamy gałkę w „pilot”, następnie zapalamy pilota zapalnikiem lub zapalniczką rozszerzoną wciskając czerwony przycisk. Następnie zwolnij czerwony przycisk i dostosuj temperaturę podgrzewacza wody zgodnie z pożądaną temperaturą. Poczekaj kilka minut lub godzin, ponieważ zależy to od tego, ile wód napełniłeś zbiornik, aż się nagrzeje, a następnie włącz zlewy lub kran.

To okładka!

Teraz, kiedy w końcu nauczyłeś się czyścić podgrzewacz wody, nie będziesz już miał kłopotów, zwłaszcza jeśli zauważysz, że niektóre osady są wypłukiwane. Zaoszczędzisz ani grosza za każdym razem, gdy sam go wyczyścisz. Nie ma potrzeby uiszczania opłaty serwisowej, aby utrzymać wydajność podgrzewacza wody. Możesz to zrobić w domu. Jeśli tak, należy obchodzić się z podgrzewaczem wody ostrożnie i stosować środki bezpieczeństwa. Najlepiej też wiedzieć, jak zutylizować podgrzewacz wody i czym jest podgrzewacz wody Lonox.