Jak czyścić pod lodówką? 4 najlepsze metody!

Czy twoja lodówka ma śmierdzący zapach od spodu i zastanawiałeś się „jak czyścić pod lodówką?” Najbardziej podstawową metodą czyszczenia pod lodówką jest najpierw odsunięcie jej od miejsca. Następnie usuń brud i kurz nagromadzony na podłodze, na której ustawiono lodówkę.

Gdy nie możesz przenieść lodówki, użyj kija, miotły lub odkurzacza, aby usunąć odpady pod lodówkę. Za każdym razem, gdy czyścisz lodówkę, przez większość czasu zapominasz wyczyścić pod nią.

Jak czyścić pod lodówką? 4 najlepsze metody!

Pod spodem gromadzą się różne rodzaje śmieci, które mogą przyciągać szkodniki do lodówki, prowadząc do innego problemu. Pozostawienie tego obszaru w czystości przez długi czas może również powodować problemy z lodówką. Jeśli jednak zastanowisz się, jakich metod użyć, aby dostać się pod lodówkę, czytaj dalej, ponieważ omawiamy skuteczne techniki!

Metody czyszczenia pod lodówką

Możesz użyć kilku metod, aby szybko usunąć brud pod lodówką. Brud i kurz gromadzą się pod lodówką, jeśli nie są czyszczone przez dłuższy czas, więc zacznij zmywać śmieci tak szybko, jak to możliwe. Zaleca się czyszczenie spodu lodówki co najmniej raz na trzy miesiące, aby zminimalizować gromadzenie się brudu. Oto cztery skuteczne metody czyszczenia pod lodówką.

Metoda nr 1. Korzystanie z długiego kija

Są chwile, w których nie można odsunąć lodówki z jej miejsca, więc trzeba poprzestać na użyciu innych materiałów do czyszczenia znajdujących się pod nią śmieci. W przypadku pierwszej metody musisz zdobyć kij, który jest wystarczająco długi, aby dotrzeć do końcowej części obszaru, w którym znajduje się lodówka. Za pomocą tego patyka przesuń go po podłodze, aby wytrzeć śmieci pod lodówką.

Metoda nr 2. Korzystanie z miotły

Jednym z materiałów, których możesz użyć do usunięcia kurzu spod lodówki, jest miotła. Dostęp do obszaru pod lodówką jest trudniejszy, ale o wiele łatwiej jest usunąć kurz zebrany pod nią podczas korzystania z miotły. Podobnie jak w przypadku używania patyka do usuwania brudu, włóż miotłę w maleńką przestrzeń między lodówką a podłogą i wysuń ją na zewnątrz.

Metoda #3. Korzystanie z odkurzacza

Jeśli chcesz szybciej i wygodniej sprzątać pod lodówką, możesz użyć odkurzacza do usunięcia śmieci. Możesz lub nie możesz przenosić lodówki podczas korzystania z odkurzacza. Zaleca się jednak wyciągnięcie lodówki, aby upewnić się, że obszar pod nią został dokładnie wyczyszczony. Jeśli zdecydujesz się nie przesuwać lodówki, odkurz podłogę przez szczelinę między podłogą a lodówką.

Metoda #4. Czyszczenie lodówki z grillami

Istnieje kilka modeli lodówek, które mają kratki w podstawie, które umożliwiają przepływ powietrza do wewnątrz i na zewnątrz, aby utrzymać wężownicę w dobrym stanie. Ponieważ kratki nie pozwalają na dostęp do podłogi pod lodówką, musisz je najpierw usunąć przed czyszczeniem obszaru, tylko jeśli nie możesz przesunąć lodówki z jej miejsca.

Ponadto, jeśli możesz wyciągnąć lodówkę z jej miejsca, możesz najpierw wyczyścić podłogę w miejscu, w którym ustawiono lodówkę przed zdjęciem grilli.

Na początek odłącz lodówkę od zasilania, aby uniknąć niepotrzebnych obrażeń. Następnie otwórz drzwi lodówki, aby obiema rękami zdjąć grill podstawy. Po jej wyjęciu użyj szczoteczki z miękkim włosiem, aby usunąć brud i kurz uwięziony pod lodówką. Następnie użyj odkurzacza, aby dokładnie usunąć pozostały kurz.

Możesz również spróbować nasunąć na odkurzacz tubę papierową. Ustaw kilka otworów po bokach rury i włóż je do odkurzacza. Następnie wsuń odkurzacz pod lodówkę, aby usunąć brud z wężownic. Następnie użyj szczotki o miękkim włosiu i usuń pozostały brud i kurz.

Po wyczyszczeniu wężownic pod lodówką przystąp do mycia kratki podstawy. Następnie nałóż roztwór czyszczący podczas szorowania kratki podstawy, aby dokładnie pozbyć się kurzu. Po wyczyszczeniu wysusz i włóż z powrotem do lodówki.

Teraz, po zakończeniu czyszczenia grilla podstawy, możesz odkurzyć podłogę, na której umieściłeś lodówkę. Następnie ustaw lodówkę w pierwotnym położeniu i usuń wszelkie zabrudzenia z obszaru, w którym czyściłeś grille. Podłącz lodówkę z powrotem i gotowe!

Końcowe słowa

A oto cztery skuteczne metody czyszczenia pod lodówką! Nawet jeśli regularnie czyścisz kuchnię, zawsze pozostaje jeden obszar, który pozostaje nieczysty. Czyszczenie pod lodówką może zająć dużo pracy, ale konieczne jest utrzymanie lodówki i zapobieganie uszkodzeniu innych części. Co więcej, regularne czyszczenie pod lodówką może zapobiec przedostawaniu się karaluchów do lodówki.