Jak czyścić miski ociekowe na górze kuchenki? 5 łatwych środków zaradczych!

Jak czyścić ociekacze na kuchence? Najpierw w tym artykule omówimy niektóre z najlepszych metod i zabiegów czyszczenia misek ociekowych, abyś mógł skupić się na ważniejszych rzeczach.

I nie musisz się martwić o szkodliwe gazy lub chemikalia; możesz wyczyścić piekarnik bez użycia środków do czyszczenia piekarnika.

Misy ociekowe w twoim piecu były naocznymi świadkami kilku okropnych incydentów. W rondelkach zbiera się wszystko, od oleju i tłuszczu, przez okruchy i przypalone potrawy, po dziwne lepkie substancje. Z tego powodu miski ociekowe pieca muszą być regularnie czyszczone, aby utrzymać je w dobrym stanie. Jest jednak o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat. Czytaj dalej!

Domowe sposoby czyszczenia misek ociekowych na górze pieca

Jak więc czyścić ociekacze na kuchence? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak używać naturalnych środków czyszczących do czyszczenia misek kuchennych!

#1. Czyszczenie miski ociekowej z octu i sody oczyszczonej

Ten proces jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z nieletnimi dziećmi lub tych, którzy wierzą w niestosowanie ostrych chemikaliów. Czyszczenie misek ociekowych na kuchence elektrycznej białym octem eliminuje potrzebę stosowania żrących środków chemicznych.

Do tego soda oczyszczona i łyżka. Ocet może być dobrym pomysłem. Za pomocą sody umieść ją w najbardziej chrupiących miejscach misek ociekowych. Pozwól rondelkom zanurzyć się w roztworze sody oczyszczonej i octu przez 15 minut. Następnie odłącz tacki ociekowe kranu i dokładnie je wyczyść w zlewie pełnym ciepłej wody.

Jeśli patelnie nadal są chrupiące, posyp niewielką ilością sody oczyszczonej. Oczyść i osusz tacki ociekowe ręcznikami papierowymi. Użyj białego octu i sody oczyszczonej, aby usunąć wszelkie resztki z brudnych misek ociekowych. Zapewni to, że będą lśniące czystością.

#2. Patelnie palnikowe w domu

Odkryliśmy, że czyszczenie patelni palnikowych roztworem sody oczyszczonej i mydła do naczyń jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na czystsze domowe kuchenki. Aby uzyskać piankową mieszankę, połącz sodę oczyszczoną z ulubionym płynem do naczyń. Użyj tej kombinacji, aby szorować patelnie, aż błoto zacznie opadać. Aby usunąć przypieczone ciasto, włóż nasączone rondle do plastikowej torebki i pozostaw je na co najmniej godzinę.

Jeśli pozostały jakiekolwiek pozostałości, użyj strony ściernej, aby ją usunąć; w przeciwnym razie powtórz procedurę. Po usunięciu wszystkiego dokładnie wypłucz miski ociekowe, aby usunąć wszelkie zalegające pozostałości.

#3. Środek czyszczący do miski ociekowej

W sklepie dostępnych jest wiele środków czyszczących, jeśli nie chcesz robić własnych. Pamiętaj tylko, że konkretne środki czyszczące są bardziej skuteczne niż inne. To od Ciebie zależy, którego użyjesz. Użyj butelki z rozpylaczem, aby lekko pokryć miski ociekowe. Rozpuść trochę środka czyszczącego w miskach ociekowych, aby oczyścić brudne miejsca. Daj proszkowi trochę czasu na zrobienie tego. Jeśli twoje miski ociekowe są brudne, możesz chcieć zarezerwować więcej czasu niż zalecane pięć minut.

Użyj druciaka do czyszczenia misek ociekowych. Unikaj używania wełny stalowej na miskach ociekowych, ponieważ może je porysować i matowieć. Po dobrym spłukaniu wodą miski ociekowe powinny być lśniąco czyste. Metodę można powtarzać tyle razy, ile jest to konieczne, jeśli nadal są brudne regiony. Gdybym był tobą, wiedziałbym, jak czyścić patelnie kuchenne za pomocą arkuszy suszarki.

#4. Czyszczenie misek ociekowych za pomocą środka do czyszczenia piekarników

Czyszczenie piekarnika to doskonały gotowy środek do czyszczenia patelni palników. Wyczyść palniki kuchenki, gdy jesteś przy tym. Czyszczenie piekarnika ma na celu usunięcie przypalonej i zapieczonej mazi z piekarnika. Środek do czyszczenia piekarników jest doskonałym uniwersalnym środkiem czyszczącym do Twojej płyty kuchennej. Możesz go również użyć do czyszczenia rusztów piekarnika ze stali nierdzewnej i rusztów gazowych. Na koniec użyj go, aby pozbyć się uporczywych blizn po oparzeniach na naczyniach.

Gąbka do mycia naczyń na wszystkich obrzydliwych miskach ociekowych w zlewie. Następnie napełnij zlew w dwóch trzecich gorącą wodą lub do momentu, gdy miski zrzutowe całkowicie się zanurzą. Pozwól miskom ociekowym moczyć się przez co najmniej godzinę w zlewie, zanim je odstawisz.

Opróżnij zlew z kombinacji wody i mydła podczas płukania misek ociekowych. Następnie nałóż grubą warstwę środka do czyszczenia piekarnika na miski ociekowe cienką, równą warstwą. Po użyciu czyszczenia piekarnika do czyszczenia misek ociekowych, pozostaw je na dodatkową godzinę w zlewie. Następnie użyj szorowarki lub ściereczki, aby pozbyć się wszelkich ostatnich śladów mazi. Jeśli tak nie jest, powinieneś powtórzyć tę metodę. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z siedmioma skutecznymi sposobami czyszczenia misek kuchennych.

#5. Czyszczenie nadtlenkiem wodoru w domu

Innym rozpuszczalnikiem do czyszczenia płyt kuchennych jest nadtlenek wodoru, który jest łatwo dostępny dla większości z nas. Soda oczyszczona jest również wymagana w tym przepisie. Najpierw spłucz miski ociekowe na kuchence, aby usunąć nagromadzony brud lub zanieczyszczenia. Sodę oczyszczoną należy obficie rozpylić na miskach ociekowych, pamiętając o dotarciu do wszystkich zakamarków. Następnie przykryj miski ociekowe wodą utlenioną, posypując je.

Soda oczyszczona będzie bulgotać, gdy wyjmiesz śmieci z misek ociekowych. Bądź cierpliwy i poczekaj kilka minut, aż się uspokoi, zanim wszystko zmyjesz. Jeśli to nie wyeliminuje wszystkiego, będziesz musiał wykonać dodatkowe szorowanie lub spróbować ponownie. Czyszczenie płyty kuchennej tą procedurą jest skuteczne zarówno w przypadku modeli gazowych, jak i elektrycznych. Tylko uważaj, aby przy tym nie uszkodzić niczego na kuchence. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, dowiedz się, jak używać wody utlenionej w domu.

To okładka!

Brudna i zaschnięta tacka ociekowa na płycie kuchennej jest nie tylko nieestetyczna, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Podgrzanie miski na olej lub okruchy może spowodować wyłączenie alarmów w domu lub, w najgorszym przypadku, pożar, który pochłonie cały dom. Z drugiej strony, będziesz mieć bezpieczniejszy i ładniej wyglądający piec, jeśli będziesz czyścić te miski ociekowe całkowicie i często. Warto więc włożyć trochę smaru do łokci! Teraz wiesz, jak czyścić miski ociekowe na kuchence. Aby uzyskać więcej takich artykułów, sprawdź, jak czyścić kuchenkę z czarnym gazem. Aż tutaj, moi przyjaciele!