Jak czyścić lodówkę za pomocą sody oczyszczonej? 4 różne, ale skuteczne sposoby!

Chcesz wiedzieć, jak czyścić lodówkę sodą oczyszczoną? Istnieją cztery sposoby użycia sody oczyszczonej jako środka czyszczącego lub usuwającego zapachy w lodówce. Produkt może skutecznie usuwać narastające pleśnie i inne zanieczyszczenia z Twojego urządzenia. A będziesz świadkiem jego skuteczności później, gdy spróbujesz użyć go do czyszczenia.

Zauważ, że mamy do czynienia ze schowkiem przeznaczonym na żywność i inne produkty. Nie będziemy więc ryzykować naszego zdrowia, trawiąc toksyczne chemikalia z produktów gospodarstwa domowego. Zamiast tego użyjemy organicznych środków czyszczących.

Jak czyścić lodówkę za pomocą sody oczyszczonej? 4 różne

Ale czy jest tak samo skuteczny jak inne środki czystości? Cóż, te różne naturalne środki czyszczące mają właściwości, które sprawiają, że są dobrze znane jako domowe środki zaradcze. Teraz zajmiemy się sodą oczyszczoną i jej użyciem. Więc czytaj dalej!

Metody czyszczenia lodówki za pomocą sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest jak produkt wielofunkcyjny! Możesz go używać do pieczenia, czyszczenia, wybielania zębów, alternatywy dla dezodorantu i wielu innych. Niektórzy posypaliby go nawet butami, aby usunąć wszystkie śmierdzące zapachy.

Jeśli jesteś również właścicielem domu, który unika używania szkodliwych chemikaliów i przyczyniania się do powstawania gazów cieplarnianych, soda oczyszczona będzie Twoim ulubionym produktem. Możesz go używać do czyszczenia podłóg w łazience, zlewów i urządzeń takich jak lodówki. Pożegnaj się z pleśnią w mgnieniu oka!

Przed nałożeniem produktu należy przygotować lodówkę. Zacznij od wyłączenia jednostki centralnej za pomocą elementów sterujących i odłącz kabel. Pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając zużycie energii. Możesz również wyłączyć dopływ wody, jeśli chcesz wyczyścić dozowniki.

Następnie, aby ułatwić sobie dostęp, wyjmij wszystkie produkty i mięso z lodówki. Zdemontuj również wszelkie półki lub przegródki, które możesz. Byłoby najlepiej, gdybyś go nie zmuszał, bo mógłbyś go złamać. Omówmy teraz różne sposoby czyszczenia lodówki sodą oczyszczoną.

Metoda nr 1. Posypanie proszkiem

W ten sposób może być pomocny w wyeliminowaniu zagrzybionych obszarów na płaskich powierzchniach. Na przykład proszek nie przyklei się do ścian lodówki. Możesz również posypać pudrem kawałki, które wcześniej usunąłeś.

Niezależnie od tego musisz odczekać kilka minut, aż magia zadziała. Chemikalia lub właściwości sody oczyszczonej rozpuszczą te zanieczyszczenia i usuną ich zapach. Spłucz proszek wodą i przetrzyj wilgotną ściereczką.

Metoda nr 2. Woda jako rozpuszczalnik

W ćwierć szklanki gorącej wody rozpuść dwie łyżki sody oczyszczonej. Ta mieszanka zarówno gorącej, jak i kwaśnej usunie chrupiące resztki z powierzchni lodówki. Może również skutecznie rozpuszczać wszystkie rosnące pleśnie. Ale najlepiej byłoby użyć szmatki i namoczyć ją w ciepłej mieszance, zamiast umieszczać ją w sprayu.

Dzięki temu możesz zastosować nacisk wraz z właściwościami swojego rozwiązania. Może zmniejszyć czas i wysiłek związany z czyszczeniem. Nie musisz go również spłukiwać, ponieważ nie pozostawia toksycznego zapachu, który wchłania pokarm. Zamiast tego soda oczyszczona może usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza lodówki.

Metoda #3. Partner z octem

Użyj proporcji 3:1 do przygotowania roztworu octu i sody oczyszczonej. Oba te składniki są kwaśne już jako jednostki. Dzięki temu może rozpuścić wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pleśnie, i sprawić, że Twoja lodówka będzie bezpieczna do przechowywania żywności.

W butelce ze spryskiwaczem wymieszaj trzy łyżki sody oczyszczonej i ćwierć szklanki octu. Niektórzy twierdzą, że łączenie ich obu jest niebezpieczne, ale nic się nie dzieje po spożyciu. Nie pij mieszanki!

Roztwór utworzy mus i bąbelki, które wykazują wysoki poziom kwasowości. Po wymieszaniu spryskaj wszystkie boki i krawędzie lodówki. Możesz również przelać miksturę przez linię wodną swojego dozownika i pozostawić na kilka minut,

Po krótkim czasie:

  • Oczyść go ciepłą ściereczką nasączoną wodą;
  • Dokładnie wytrzyj wszystkie boki. Jeśli go nie spłukasz, kwaśny zapach może przeniknąć do jedzenia wewnątrz urządzenia; i
  • Nie zapomnij dozować i wypłukać całej mieszanki z rur wodociągowych.

Metoda #4. Umieszczanie pudełka w środku

Nawet jeśli nie sprzątasz, możesz ćwiczyć tę metodę każdego dnia. Aby rozpocząć, otwórz opakowanie sody oczyszczonej i jej wewnętrzne opakowanie. Ten produkt ma właściwość mieszania się z atmosferą i zaczyna wysysać wszystkie niepokojące zapachy.

Pudełko może pozostać otwarte przez cały czas. Takie podejście nie jest standardową procedurą czyszczenia, ale może pomóc wyeliminować niepożądane zapachy i zapobiec ich przenikaniu do żywności.

Informacje końcowe

I tak czyści się lodówkę sodą oczyszczoną. Pamiętaj, że możesz ćwiczyć wszystkie te metody, ale są one skuteczne indywidualnie. Następnie możesz wyszorować powierzchnie za pomocą gąbki lub szmatki, aby upewnić się, że nie pozostały żadne zanieczyszczenia.

Metoda płukania zależy od tego, jak zdecydujesz się utrzymać lodówkę w czystości i wyglądać jak zupełnie nowe urządzenie. Mamy nadzieję, że będziesz świadkiem magii i mocy sody oczyszczonej oraz jej właściwości.

I zaufaj mi, kiedy zaczniesz używać sody oczyszczonej do codziennych obowiązków, nigdy nie przestaniesz jej używać.

Tak skuteczna jest soda oczyszczona! Możesz dowiedzieć się, jak czyścić skórzaną sofę sodą oczyszczoną, a następnie przejdź do artykułu. Mimo wszystko dziękuję i życzę miłego dnia!