Czym jest białe wesele: historia kolorów ślubnych

Jeśli jesteś ciekaw, czym jest biały ślub, musisz zrozumieć, dlaczego ten kolor stał się tradycyjny. Najpierw przyjrzymy się historii używania bieli na ślubach.

A ponieważ jest to popularny wybór kolorów wśród panien młodych, porozmawiamy o etykiecie i formalności noszenia tego koloru na weselach. Ale skoro o tym mowa, masz na sobie inny kolor na wesele?

Czym jest białe wesele: historia kolorów ślubnych

Być może przyda Ci się wiedza, jak zaprojektować granatową sukienkę na wesele. Zapraszam do przeglądania naszego bloga, aby uzyskać więcej wskazówek i przewodników ślubnych.

Wszystko, co należy wiedzieć o białym ślubie

Biały ślub to najpopularniejszy rodzaj wesela, który może być formalny lub półformalny. Od samej nazwy podstawowym kolorem tego ślubu jest biel, a zaczęło się od tego, że suknia ślubna panny młodej jest biała.

Biały ślub powstał w Wielkiej Brytanii po tym, jak królowa Wiktoria założyła na swój ślub białą sukienkę. Następnie, w 1981 roku, książę Karol poślubił Dianę Spencer, która nosiła białą sukienkę, która była uważana za wpływowy ślub w XX wieku.

Biały ślub stał się również tradycją w przypadku ślubów chrześcijańskich. Kolor biały jest symbolem czystości, a biały ślub reprezentuje wartości chrześcijańskie.

Jak nazwać biały ślub?

Biały ślub nazywany jest również ślubem tradycyjnym lub klasycznym. Dzieje się tak dlatego, że panna młoda nosi biel, która jest również centralnym motywem kolorystycznym imprezy.

Jak można się spodziewać po tradycyjnym weselu, podtrzymuje historyczną kulturę ślubów bez większych odchyleń, jak we współczesnych weselach. Oznacza to, że pan młody będzie nosił smoking, tak jak panna młoda ma na sobie białą sukienkę.

Przyjęcie weselne składające się z druhen i drużbów ma na sobie formalne stroje, a działania, których można się spodziewać, obejmują przemówienia, tosty, pierwszy taniec, tańce matki z synem i ojca z córką, podrzucanie bukietu i podrzucanie podwiązki. Państwo młodzi biorą również ślub w miejscu religijnym, najprawdopodobniej w kościele.

Co oznacza biel na weselu?

Biały oznacza czystość lub niewinność i ta symbolika jest powodem, dla którego rodziny chrześcijańskie preferują biały ślub, w którym panna młoda ma na sobie białą suknię. W kulturze zachodniej ten kolor kojarzy się z dobrocią, która jest powszechna w innych przedstawieniach, takich jak biała lilia związana z Maryją Dziewicą i białe zwierzęta, takie jak baranki składane w ofierze za grzechy.

Biały może również oznaczać nowe początki, które można odnieść do chrześcijaństwa, kiedy Chrystus jest często przedstawiany w bieli po Zmartwychwstaniu i kiedy dzieci są ochrzczone w bieli. Mając to na uwadze, kolor biały byłby odpowiedni na wesele, na którym para rozpocznie nowy rozdział swojego życia.

Na białym weselu suknia panny młodej nie jest jedyną w tym kolorze, ponieważ jest ona również powszechna w całym miejscu i podczas ceremonii.

Dlaczego panny młode są ubrane na biało?

Historia panny młodej noszącej się na biało można prześledzić od królowej Wiktorii. Podobno wybrała ten kolor swojej sukni ślubnej, aby przekazać jej powagę w zawodzie królowej.

Użycie bieli do sukienki podkreśla jej detale, mimo że jest prosta. Uważała również, że ten kolor jest bardziej romantyczny, aby symbolizować małżeństwo z księciem Albertem jako czystą kobietą.

Konserwatywna biała sukienka stała się wówczas standardem dla panny młodej na całym świecie. Ponadto biel kojarzy się również z niewinnością i nowymi początkami, co jest cenione w chrześcijaństwie, dzięki czemu jest podstawą chrześcijańskich ślubów.

Czy panna młoda musi ubierać się na biało?

Żadna zasada nie zabrania pannom młodym noszenia w dniu ślubu innych kolorów niż biały. Jednak para ostatecznie zdecyduje, jak tradycyjny będzie ich ślub i co najbardziej cenią, aby zostało przedstawione w tym nowym rozdziale ich życia.

W dzisiejszych czasach coraz więcej narzeczonych chce zerwać z niektórymi tradycjami i iść wbrew normom. W końcu to nie kolor sukni ślubnej czyni z niej suknię ślubną, ale samo wydarzenie.

Więc jaki kolor powinna mieć moja suknia ślubna? Oczywiście wybór należy zawsze do Ciebie, ale niektóre eleganckie względy to srebro, nude, brzoskwinia i inne jasne kolory, w zależności od tego, jak chcesz uzupełnić tę okazję.

Dlaczego noszenie bieli na wesele jest niegrzeczne?

Ubieranie się na biało na wesele jest uważane za niegrzeczne, ponieważ panna młoda powinna być jedyną osobą w bieli. Noszenie tego samego koloru co panna młoda byłoby złym gustem, zwłaszcza na tradycyjnym weselu.

Można pomyśleć, że deprecjonujesz pannę młodą, biorąc pod uwagę to, co większość panny młodej nosi do dziś. Na ślubie panna młoda powinna się wyróżniać, co oznacza, że ​​jako jedyna ubrana jest na biało.

Dlatego też goście unikają na weselach innych kolorów zbliżonych do bieli, takich jak krem, złamana biel i beż. Jednak ślub może być również nietradycyjny i możesz zapytać pannę młodą i druhny, jakie kolory mają nosić.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, czym jest biały ślub i prześledziliśmy to tradycję noszenia białej sukni ślubnej.

Biel jest symbolem czystości, niewinności i nowych początków. Są to cechy, które są cenione w wielu kulturach, co sprawia, że ​​białe wesela są tradycyjnymi weselami.

Jednak pary nie są zobowiązane do przestrzegania tradycji. W końcu mają swoje własne wartości, które mogą chcieć nadać priorytet podczas całego ślubu.