Jak czyścić krzesła z tkaniny zniszczonej przez wodę w 5 prostych krokach

Na początku możesz w to nie wierzyć, ale nawet woda może powodować plamy. Być może widziałeś to, ponieważ zastanawiasz się, jak wyczyścić uszkodzone przez wodę krzesła z tkaniny. Dobrą rzeczą jest to, że do usuwania plam z dywanów nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu ani środków czyszczących.

Możesz korzystać z zasobów, które masz teraz w dogodnym dla siebie domu. Naturalne minerały i związki zastosowane do źródeł wody w celu jej przefiltrowania mogą powodować pozostałości we włóknach, powodując plamy.

Jak czyścić krzesła z tkaniny zniszczonej przez wodę w 5 prostych krokach

Nawet jeśli woda jest wyjątkowo czysta, niektóre włókna po prostu nie reagują dobrze na wilgoć, co powoduje niewielkie przebarwienia i wygląd poplamiony wodą. Aby pomóc w czyszczeniu uszkodzonych przez wodę krzeseł z tkaniny, wystarczy wykonać następujące czynności:

Jak czyścić krzesła z tkaniny uszkodzone przez wodę

Krok 1. Osuszyć tkaninę

Tkaninę należy wysuszyć, gdy jest jeszcze wilgotna po pierwotnym zaplamieniu. Utrzymuj ruch osuszania, aż nie będziesz już w stanie odciągnąć więcej płynu na szmatkę.

Obejmuje wycieki wody. Bardziej prawdopodobne jest, że pierścień wody nie utworzy się na tkaninie, jeśli po wysuszeniu w tkaninie pozostanie mniej wody.

Krok 2. Sprawdź tkaninę

Do zwilżenia szmatki przed użyciem należy użyć białego destylowanego octu. Wypróbuj go na ukrytej części tkaniny, tak jak w przypadku każdego innego środka czyszczącego. Przed rozpoczęciem sprawdź materiał pod kątem utraty koloru, zniekształcenia lub innych wad tkaniny.

Krok 3. Włóż destylowany ocet

Lekko przecierając przebarwienia ręcznikiem, można nałożyć ocet. Nie pocieraj szmatki, ponieważ może to doprowadzić do jej odkształcenia.

Utrzymuj kontrolę nad plamą, pracując od zewnątrz do środka. Upewnij się, że nakładasz delikatnie i stopniowo. Możesz również chcieć zamazać ukryty róg, aby zobaczyć, czy wystąpiła utrata koloru.

Krok 4. Zostaw ocet na chwilę

Odczekaj 15 minut, aby roztwór octu wniknął w tkaninę. Używając innego kawałka czystej szmatki, wyczyszczonej ciepłą wodą, osusz wilgotny obszar w taki sam sposób, jak powyżej.

Krok 5. Powtórz proces

Używając czystej wody, dokładnie spłucz obszar. Spryskaj obszar czystą wodą i osusz go w taki sam sposób jak w przypadku octu lub zwilż ręcznik czystą wodą i wytrzyj obszar w taki sam sposób, jak w przypadku octu.

Do osuszenia obszaru należy używać czystych ręczników. Powtarzaj proces, aż zniknie widoczny pierścień wody.

Jak zapobiegać powstawaniu plam wodnych?

Możliwe jest zabezpieczenie mebli przed zaciekami, jeśli przewidujesz, że staną się one nieuniknioną częścią życia. Największe pokrycia nie wymagają czyszczenia na sucho i można je po prostu włożyć do pralki, gdy stanie się to nieuniknione.

Jeśli jednak chcesz, aby tkanina Twojej sofy była widoczna, istnieją spraye chroniące przed wodą, których możesz użyć, aby uczynić ją wodoodporną, jednocześnie zachowując wygląd tkaniny na swojej kanapie. Kupowanie narzuty na sofę jest droższe niż korzystanie z tej metody.

Należy pamiętać, że użycie sprayu może spowodować, że tkanina będzie wyglądać inaczej niż wcześniej. Z drugiej strony Twoje meble będą czyste i w dobrym stanie po wyczyszczeniu.

Wlanie większej ilości wody na mokrą tkaninę w celu wyczyszczenia tkaniny może spowodować, że na tkaninie będzie świeża i bardziej znacząca woda. Płukanie wodą konkretnej tapicerki z jedwabiu jest niedopuszczalne, ponieważ tkanina po wyschnięciu pozostawia widoczny ślad wilgoci.

Natomiast w przypadku wątpliwości powinieneś skorzystać z usług profesjonalnego dostawcy usług czyszczenia sof. Zamiast tego możesz skonsultować się z firmą meblową, aby dowiedzieć się, co zaleca do czyszczenia.

Czy ocet odbarwia krzesła z tkaniny?

W większości przypadków ocet pomaga w usuwaniu plam. Ocet to fantastyczny naturalny odplamiacz do większości rodzajów tapicerki, w tym do skóry i zamszu.

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby ostrożnie usunąć plamę po osuszeniu jej mieszaniną równych miarek wody i octu. Używaj tylko nowej ściereczki z mikrofibry lub upewnij się, że jest dokładnie wyczyszczona przed kontynuowaniem.

Czy plamy z wody są trwałe?

Twarda woda jest definiowana jako woda, która zawiera w swoim składzie wysokie stężenie minerałów. Plamy te są zazwyczaj kredowobiałe, ale mogą być również brązowe lub rdzawe w zależności od minerałów obecnych w źródle wody. Takie plamy są zazwyczaj kredowobiałe, ale mogą być również brązowawe lub rdzawe, w zależności od obecnych minerałów.

Wniosek

Oprócz wiedzy o tym, jak czyścić uszkodzone przez wodę krzesła z tkaniny, należy pamiętać, że jeśli plamy z twardej wody pozostaną na materiałach przez dłuższy czas, mogą stać się trwałe i spowodować uszkodzenie materiałów, takich jak szkło. Lepiej jest usuwać plamy z twardej wody już po ich wykryciu.