Jak czyścić kostkarkę do lodu? W 8 prostych krokach!

Czy zauważyłeś mętne kostki lodu wychodzące z dystrybutora i chcesz wiedzieć, jak wyczyścić kostkarkę do lodu? Ta procedura jest konieczna i musisz ją czyścić co najmniej dwa razy w roku. Tak więc zaokrąglamy go do około ośmiu kroków i powinieneś je zanotować.

Jak czyścić kostkarkę do lodu? W 8 prostych krokach!

A kiedy skończysz czytać ten post, nie będziesz musiał do niego wracać, ponieważ już wiesz, co do zrobienia. Lód jest wytwarzany przez zamarzającą wodę, więc mogą tam rosnąć pleśnie i inne zanieczyszczenia.

Albo filtr wymaga wymiany, ponieważ nie jest w stanie zapobiec przedostawaniu się minerałów przez rury. Na koniec zwróć uwagę, że zignorowanie mętnych rurek lodowych lub ich nieprzyjemnego zapachu jest niebezpieczne. Możesz zaryzykować problemy zdrowotne. Powinniśmy więc dodać czyszczenie dozowników do konserwacji naszej lodówki. Może to zapobiec dalszym uszkodzeniom ciebie i twojego urządzenia. Możesz także zaoszczędzić pieniądze, wykonując poniższe czynności. Bądź na bieżąco!

Kroki czyszczenia kostkarki do lodówki

Nowoczesne lodówki mają standardową funkcję, czyli dozowniki wody i lodu. A kiedy spojrzysz na ich przeznaczenie, są wygodne i nie musisz już stawiać dzbanka ani napełniać tacy na lód. Twoja lodówka robi to automatycznie.

Ale nadal masz obowiązek utrzymywać jakość wody, aby uniknąć problemów trawiennych. Zebraliśmy więc i podsumowaliśmy wszystkie niezbędne kroki, jak wyczyścić kostkarkę do lodu. A oto one:

Krok 1. Wyłącz kostkarkę do lodu

Ten krok można sprawdzić w instrukcji, ponieważ nie wszystkie lodówki mają takie same ustawienia. Jednak niektóre mają symbole kostkarki do lodu, które można wyłączyć, naciskając go raz. Każde naciśnięcie oznacza wyłączenie i włączenie tylko. Ale niektórzy mają trzy lub więcej wskazań. Na przykład jednokrotne naciśnięcie przycisku lodu spowoduje przełączenie z lodu kostkowego na lód kruszony. Więc naciśnij go ponownie, aż dojdziesz do „Bez lodu”.

Krok 2. Odłącz lodówkę

Ogólny proces nie potrwa długo, ale jeśli chcesz zaoszczędzić energię, wykonaj ten krok. Naciśnij przycisk zasilania na ustawieniach przednich drzwi i odłącz główny kabel od gniazdka. Ten krok jest również niezbędny w przypadku lodówek, które nie są wyposażone w sterowanie dozownikami lodu. Na koniec musisz wyłączyć lodówkę, aby kostkarka do lodu nie produkowała lodu podczas sprzątania.

Krok 3. Wyjmij pojemnik na lód

Przed wyjęciem pojemnika na lód upewnij się, że na formach nie pozostał lód. Mogą być pełne szkodliwych zanieczyszczeń, więc musimy je dozować. Możesz więc poczekać, aż się ześlizgną, lub możesz przekręcić foremki, aby usunąć cały lód. Ale ten krok jest inny, ponieważ wszystkie lodówki są inne.

Większość pojemników na lód zsuwa się, gdy je wyciągasz. Ale niektóre są większe i trzeba je podnieść do góry, aby odłączyć je od lodówki. Po wyjęciu pojemnika wylej cały lód do zlewu. Użyj szpikulca do lodu lub dowolnego ostrego narzędzia, aby usunąć nadmiar lodu lub zamarzniętej wody przylegającej do powierzchni, ale uważaj, aby nie uszkodzić sprzętu.

Krok 4. Przygotuj swoje rozwiązanie do czyszczenia

Pamiętaj, że należy unikać czyszczenia lodówki lub jej elementów produktami zawierającymi chemikalia. Zamiast tego powinniśmy używać ekologicznych produktów gospodarstwa domowego, aby żadne chemikalia nie mogły przeniknąć do naszej żywności lub lodu. Możesz więc użyć octu lub sody oczyszczonej.

Sodę oczyszczoną można po prostu wyczyścić i zdezynfekować, jeśli nie zaobserwujesz wzrostu pleśni na powierzchniach. W misce z gorącą wodą rozpuść 2-3 łyżki sody oczyszczonej. Ale jeśli zdecydujesz się użyć białego octu, możesz dodać do niego wodę lub pozostawić bez zmian.

Krok 5. Wyczyść pojemnik na lód i formę

Wyczyść pojemnik za pomocą czystej szmatki lub gąbki. Najpierw namocz go w swoim roztworze i wyszoruj pojemnik zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. I możesz zostawić go na kilka minut przed spłukaniem. Możesz również spryskać niewielką ilość roztworu do kranu, z którego wypływa lód i wyszorować go gąbką. Następnie wytrzyj formy do lodu ściereczką lub gąbką nasączoną ciepłym roztworem sody oczyszczonej.

Krok 6. Wypłucz

Kosz możesz spłukać ciepłą wodą. W międzyczasie możesz użyć czystej wilgotnej szmatki do kranu i foremek do lodu, aby wytrzeć je do czysta i sucha. Upewnij się, że wyczyściłeś wszystkie rogi.

Krok 7. Wymień filtr

Twój filtr również odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu czystości lodu. Tak więc, jeśli są jakieś zmiany w jego smaku i składnikach, odpowiada za to filtr. Możesz bezpośrednio wymienić filtr i upewnić się, że woda wchodząca do urządzenia jest zdatna do picia.

Krok 8. Niech cykl

Po umieszczeniu pojemnika z powrotem włącz urządzenie i kostkarkę do lodu. Pozwól dystrybutorowi zrobić dwa lub trzy cykle lodu i sprawdź, czy działa. Jeśli nadal występują problemy, skonsultuj się z profesjonalistą.

Wniosek

I tak czyści się kostkarkę do lodówki. Kroki są łatwe do wykonania, zgadzasz się? Nie czekaj więc z rozwiązaniem tego problemu. Albo napotkasz problemy zdrowotne, jeśli skażesz swoją brudną lodówkę do lodu.

Aby być zdrowym, upewnij się, że pijesz wodę zdatną do picia. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiązał Twoje problemy i ułatwił Ci życie. Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak długo klimatyzator musi się odmrażać? Jeśli tak, sugerujemy przeczytanie tego.