Jak czyścić górne cewki kuchenki elektrycznej? 4 proste sposoby!

Czy jesteś tą osobą, która próbuje wiedzieć, jak prawidłowo czyścić cewki kuchenki elektrycznej? Na szczęście dla Ciebie, ponieważ ten post pokaże Ci dokładnie, co robić i jak to zrobić!

Twoje wężownice grzewcze nieuchronnie z czasem będą gromadzić spalone jedzenie, a im dłużej pozostawisz je bez konserwacji, tym trudniej będzie je wyczyścić.

Jak czyścić górne cewki kuchenki elektrycznej? 4 proste sposoby!

Po prawidłowym zrozumieniu czyszczenia palników kuchenek elektrycznych nie będziesz musiał poświęcać tyle czasu na ich konserwację tydzień po tygodniu. Podczas korzystania z pieca piękny połysk na wężownicach grzewczych w końcu zniknie. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku zawartymi w tym artykule, jeśli chcesz, aby Twoja kuchenka elektryczna wyglądała jak nowa i atrakcyjna.

Sposoby czyszczenia górnych cewek kuchenki elektrycznej

Powinieneś zrozumieć części kuchenki elektrycznej; pamiętaj, że istnieje znaczna różnica między kuchenką gazową a elektryczną. Znajomość nazw części kuchenki elektrycznej to dobry pomysł podczas czyszczenia kuchenki. Części na płycie kuchennej obejmują następujące elementy, a także sposoby ich czyszczenia:

#1. Cewka

Po włączeniu przycisku sterującego dla tej ćwiartki pieca, cewka (element okrągły) rozgrzewa się do czerwoności. Cewki w większości kuchenek elektrycznych mają zwykle różne średnice. Są one również nazywane „oczkami”, dlatego każda wskazówka dotycząca czyszczenia oczu kuchenki będzie działać na cewki. W każdym razie możesz przeczytać powiązane artykuły, zrozumieć, jak wyczyścić cewki klimatyzatora w środku.

#2. Ociekacz

Metalowa miska ze stali nierdzewnej pod wężownicą służy jako miska ociekowa. Możesz złapać wycieki, jeśli masz szczęście. Powinieneś znać części piekarnika znajdujące się w środku.

#3. Piec element

Jest to źródło ogrzewania pieca. Podłącza się do ściany pieca za pomocą bolców z tyłu. O ile nic się nie wyleje i nie rozpryskuje wewnątrz kuchenki, zwykle się nie brudzą.

#4. Regały

Stojaki kuchenki służą do przechowywania form do pieczenia i można je wyjąć jak szufladę, gdy trzeba wyjąć z pieca zapiekanki i formy do ciast. Jeśli się rozlanie, będziesz musiał posprzątać go poza piecem.

Uwaga: należy odłączyć piec. Przed nalaniem wody na płytę kuchenną lub wyjęciem cewek palnika na kuchence elektrycznej upewnij się, że jest ona odłączona. Tak, będzie to wymagało zmiany czasu. Oznacza to również, że nie porazisz się prądem, ponieważ o wiele łatwiej jest dowiedzieć się, jak zresetować zegar, niż przetrwać znaczne porażenie prądem.

Kroki demontażu palników elektrycznych

Po odłączeniu pieca odczekaj, aż palniki całkowicie ostygną. Zęby palnika powinny następnie przejść przez miskę ociekową do swoich pojemników, które powinieneś widzieć. Następnie wyjmij schłodzone wężownice, szarpiąc połączenia palnika prosto przez otwory miski ociekowej. Nie naciskaj, jeśli nie chce przyjść. Zapoznaj się z podręcznikiem, jeśli połączenie jest bardziej skomplikowane.

Niektórzy kucharze mogą czyścić palniki, podkręcając je do wysokiego poziomu i pozwalając, aby masa się wypaliła. To dymiąca, śmierdząca i potencjalnie ryzykowna alternatywa. Co gorsza, nie jest zrównoważony. Poniżej znajdują się rzeczy, których potrzebujesz i kroki, które należy podjąć, jak wyczyścić cewki kuchenki elektrycznej:

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • Mydło do naczyń
  • Gąbka
  • Soda oczyszczona (opcjonalnie)
  • Woda (opcjonalnie)
  • para ręczników

Krok 1. Odłącz wężownice grzewcze pieca

Na początek odsuń palnik kilka centymetrów od pieca. Poszukaj połączenia między palnikiem a piecem. Wyjmij palnik z pieca i odłóż go na bok.

Krok 2. Mydło i woda do czyszczenia

Wyczyść grzałkę elektryczną za pomocą jednego z ręczników zwilżonych wodą z mydłem. Następnie przejdź do kroku 3, jeśli wężownice pieca są brudne.

Krok 3. Użyj szorstkiej gąbki do szorowania

Gąbki do szorowania są idealne do usuwania uporczywych zabrudzeń z wężownic grzewczych. Z biegiem czasu gąbki mogą się zużyć, stare i brudne, jeśli nie były uzupełniane przez jakiś czas; udaj się do renomowanego sklepu i kup nową gąbkę.

Krok 4. Wyjmij cewkę z grzejnika elektrycznego

Po zeskrobaniu brudu z wężownicy grzejnej wytrzyj ją do czysta wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Krok 5. Przywróć wężownice pieca do ich pierwotnych pozycji

Aby usunąć cewki, odwróć procedurę. Jeśli cewki pasują do miski ociekowej palnika, wiesz, że są zainstalowane prawidłowo.

Krok 6. Załóż okap wentylacyjny nad kuchenką, aby uzyskać świeże powietrze!

Okap wentylacyjny wspaniale uzupełnia kuchnię w połączeniu z nowoczesną kuchenką elektryczną.

To okładka!

Oto procedury i uwagi, o których należy pamiętać podczas nauki czyszczenia wężownic kuchenki elektrycznej. Czyszczenie cewek kuchenki elektrycznej nie znajduje się na szczycie listy rzeczy do zrobienia dla większości ludzi, ale bardzo ważne jest, aby Twoja kuchnia była czysta i wolna od zarazków i nieprzyjemnych zapachów.

Miej oko na dowolny garnek do gotowania, a jeśli jest ustawiony na wysoką temperaturę, nie zostawiaj niczego przykrytego. Twoja płyta kuchenna będzie gorąca, jeśli jednocześnie pieczesz i gotujesz. Jeśli coś rozlejesz, natychmiast to posprzątaj.

Wypadek z kuchenką to nie koniec świata, ale jeśli nie zostanie szybko posprzątany, może przerodzić się w wielką katastrofę. Wycieki się zdarzają, ale długoterminowe problemy nie muszą być. Dziękujemy za dalsze czytanie naszego poradnika o czyszczeniu wężownic grzewczych kuchenki elektrycznej. Teraz czas na sprzątanie! Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić lodówkę na zewnątrz.