Jak czyścić czarną formę w silikonie pod prysznic: 2 proste sposoby?

Możesz użyć białego octu lub roztworu wybielacza. To najlepsza odpowiedź na pytanie „jak wyczyścić czarną formę w silikonie pod prysznic”.

Pleśń może być irytującym problemem i jest powszechna w miejscach, w których występuje dużo wilgoci. Łazienki i kuchnie są zwykłymi ofiarami tego obrzydliwego problemu.

Jak czyścić czarną formę w silikonie pod prysznic: 2 proste sposoby?

Czy pleśń może być szkodliwa?

Ten grzyb rośnie, gdy zarodniki czarnej pleśni osadzają się w wilgotnych obszarach domu. Zarodniki mogą szybko się rozprzestrzeniać w odpowiednich warunkach.

Czarny kolor to pierwsza rzecz, którą zauważysz w przypadku pleśni. Sprawia, że ​​Twoje nieskazitelnie białe płytki wyglądają na brudne i zniszczone.

Jednak czy wiesz, że pleśń może być również niebezpieczna dla twojego zdrowia? Grzyby te uwalniają toksyny do powietrza, gdy są pozostawione zbyt długo.

Te toksyny mogą być szkodliwe podczas wdychania, szczególnie dla dzieci. Twój maluch może rozwinąć astmę lub inne choroby układu oddechowego.

Czarna pleśń może zawierać mykotoksyny, które powodują zatrucie pleśnią. Słaby układ odpornościowy jest zagrożony tą chorobą.

Proces krok po kroku dotyczący czyszczenia czarnej pleśni spod prysznica

Pleśń to nieznośna skaza, którą musisz usunąć. Zwykle może rozwinąć się w Twojej łazience, szczególnie w pobliżu prysznica lub wanny.

Naprawa gipsowych ścian może być trudna, zwłaszcza jeśli znajduje się obok wanny. Aby skutecznie wyczyścić obszar, musisz zdjąć cały arkusz. Oto bardziej szczegółowy przewodnik dotyczący naprawy uszkodzonych przez wodę ścian gipsowych w łazience.

Silikon pod prysznic to prostsze zadanie. Wszystko czego potrzebujesz to środki czyszczące, które posiadasz w domu!

Metoda nr 1. Biały ocet i papier toaletowy

Ocet biały to najprostszy i najbardziej ekologiczny środek czyszczący, jakiego możesz użyć. Możesz używać go z papierem toaletowym, aby płyn mógł dotrzeć do szczelin.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Niewiele potrzeba do niewielkiego wzrostu pleśni. Po prostu potrzebujesz:

  • Destylowany biały ocet
  • Papier toaletowy
  • Butelka z rozpylaczem
  • Rękawiczki chroniące dłonie

Krok 2. Zastosuj papier toaletowy

Zwiń papier i nałóż go na wszystkie części, w których jest pleśń. Staraj się dotrzeć do wszystkich ciasnych zakamarków, aby grzyb nie odrósł.

Krok 3. Spryskaj obszar octem

Spryskaj papier toaletowy octem destylowanym. Upewnij się, że jest całkowicie nasączony i pozostaw go na kilka godzin. Podczas tego czyszczenia używaj rękawiczek.

Krok 4. Usuń papier toaletowy

Po odczekaniu wytrzyj wszystko, a silikon pod prysznic powinien być jak nowy.

Metoda nr 2. Roztwór wybielacza

Czasami pleśń jest zbyt duża, aby ocet mógł sobie z nią poradzić; właśnie wtedy potrzebujesz wybielacza!

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Będziesz potrzebował więcej rzeczy do ciężkich obrażeń. Na szczęście możesz je po prostu znaleźć w domu!

  • Wybielacz
  • Soda oczyszczona
  • Owijka plastikowa
  • Pędzel
  • Maska na twarz i rękawiczki do ochrony

Krok 2. Przygotuj rozwiązanie wybielacza

Połącz wybielacz i sodę oczyszczoną w plastikowej misce, aż stanie się pastą.

Krok 3. Zastosuj wybielacz do obszaru

Użyj pędzla, aby nanieść roztwór na formę. Nałóż grubą warstwę, która zakrywa wszystkie szczeliny. Upewnij się, że używasz rękawiczek i maski na twarz.

Krok 4. Przykryj pastę plastikową folią

Ten okład pozwoli na całkowite zniszczenie pleśni przez pastę. Pozostaw na około 15 minut.

Krok 5. Spłucz roztwór

Usuń plastik, a następnie zalej pastę wodą. Twój prysznic powinien być znów wypucowany.

Oznaki poważnego uszkodzenia pleśni

Czasami nawet wybielacz nie wystarcza do oczyszczenia formy; dzieje się tak, gdy sprawy są tragiczne. Ważne jest, aby rozpoznać, kiedy twoja infestacja jest ciężka, aby móc zadzwonić do profesjonalistów.

1. Problemy z oddychaniem

Pamiętaj, że czarna pleśń może powodować problemy w twoich płucach. Jeśli twój oddech zaczyna słabnąć, oznacza to poważny problem z pleśnią.

2. Problemy z hydrauliką

Jeśli zaczniesz widzieć przypadkowe kałuże, oznacza to, że problem z wilgocią może pochodzić z wnętrza ścian.

3. Pleśń w innych częściach domu

Jeśli zauważysz, że pleśń rozwija się w pobliżu łazienki, oznacza to, że grzyb nie jest tylko na silikonie. Najprawdopodobniej zarodniki zaczęły rosnąć z wnętrza twoich ścian.

Jak zapobiegać rozwojowi pleśni

Pleśń może być poważnym problemem, dlatego zawsze lepiej jest jej zapobiegać. Ten grzyb uszkodzi nie tylko prysznic lub wannę, ale nawet inne części łazienki.

Aby uniknąć tych problemów, możesz również nauczyć się usuwać pleśń ze ścian wewnętrznych. Poza tym są to pewne środki zapobiegawcze, które pomogą utrzymać Twoją łazienkę wolną od pleśni!

1. Użyj wentylatora wyciągowego

Używaj tego wentylatora podczas kąpieli i pozostaw włączony na 10 minut później. Wylot usunie niepotrzebną wilgoć w Twojej łazience.

2. Osusz wodę po kąpieli

Wentylator wyciągowy nie wystarcza do osuszenia mokrego obszaru prysznica, dlatego po prysznicu należy również wytrzeć silikon.

3. Użyj osuszacza

Ten gadżet może również pozbyć się niepożądanej wilgoci w łazience.

4. Spryskaj trochę octu

Codzienne stosowanie octu destylowanego może przede wszystkim zapobiec rozwojowi pleśni. Pamiętaj, aby pozwolić mu usiąść, zanim go zetrzesz.

Wniosek

Pleśń może przynieść tylko kłopoty, zwłaszcza pod prysznicem. Wygląda brudno i jest okropny dla twojego zdrowia.

Naturalnie czasami myślisz sobie: „jak wyczyścić czarną pleśń w silikonie pod prysznic?” Dobra wiadomość jest taka, że ​​to stosunkowo łatwa praca!

Nie zajmuje to dużo czasu i potrzebujesz minimalnej ilości materiałów. Tylko zawsze pamiętaj, aby zachować bezpieczeństwo i poprosić o pomoc profesjonalistów, gdy uszkodzenie jest poważne.