Jak usunąć zapach z uszkodzonej przez wodę szafki: 3 proste kroki

Dziwny zapach z twojej komody może uzasadnić pytanie, jak usunąć zapach z uszkodzonych przez wodę szafek. W końcu przyczyną zapachu może być infiltrująca woda.

Niektóre domowe składniki mogą załatwić sprawę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o sytuacjach związanych z wodą.

Jak usunąć zapach z uszkodzonej przez wodę szafki: 3 proste kroki

Jak pozbyć się zapachu uszkodzeń spowodowanych przez wodę?

Krok 1. Wysusz

Ponieważ mówimy tutaj o uszkodzeniu przez wodę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem, jest wysuszenie dotkniętych części szafki. Po wyjęciu całej zawartości możesz szybko określić, gdzie jest uszkodzenie przez wodę.

Suszenie szafki to doskonała okazja do uruchomienia osuszacza lub wentylatora elektrycznego, aby przyspieszyć ten proces. Aby dodać takty, możesz również otworzyć okna.

Krok 2. Sprawdź, czy nie ma pleśni lub pleśni

W tym momencie możesz już wiedzieć, że wilgoć może stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju pleśni lub pleśni.

Warto również wspomnieć, że pleśń czy pleśń, niezależnie od przyczyny, mogą oznaczać liczne problemy zdrowotne. Ponadto pleśń lub pleśń mogą być jednym z winowajców nieprzyjemnych zapachów.

W związku z tym powinieneś od razu zająć się pleśnią lub pleśnią.

Istnieje wiele domowych substancji, których możesz użyć do zwalczania nieprzyjemnych rzeczy. Możesz użyć rozcieńczonego wybielacza chlorowego, nadtlenku wodoru, destylowanego białego octu, sody oczyszczonej lub boraksu.

Pamiętaj, aby podczas czyszczenia założyć sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki, maski i okulary, aby zapobiec narażeniu na infekcję. Możesz również pozostawić substancje w spokoju przed spłukaniem, aby upewnić się, że pleśń lub pleśń całkowicie zniknęły.

Jeśli potrzebujesz porady, jak usunąć pleśń, oto pomocny artykuł szczegółowo opisujący, jak usunąć pleśń przed uszkodzeniem przez wodę.

Krok 3. Oczyść obszar

Uszkodzenie przez wodę nie gwarantuje standardowych procedur czyszczenia. Będziesz musiał zastosować inną technikę radzenia sobie z miejscami uszkodzonymi przez wodę.

Pamiętasz ocet z pleśni i usuwanie pleśni? Może Cię zaskoczyć, jak skuteczny może być ocet również jako środek czyszczący i dezodoryzujący.

Wymieszaj jedną część ciepłej wody i jedną część octu w butelce ze spryskiwaczem. Gdy masz już swoje rozwiązanie, możesz spryskać uszkodzone przez wodę miejsca lub źródła nieprzyjemnego zapachu.

Jeśli chcesz, możesz wytrzeć roztwór na powierzchniach czystą szmatką.

Możesz również przywrócić sodę oczyszczoną z poprzedniej procedury, aby zneutralizować utrzymujący się zapach dla dodatkowej dawki. Po prostu posyp sodą oczyszczoną powierzchnie uszkodzone przez wodę lub inne okolice.

Soda oczyszczona pochłonie wszelkie nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci, co przyda się w przypadku problemu z zapachem.

Po nałożeniu roztworu octu i posypaniu sodą oczyszczoną szafkę można zostawić na noc. Jeśli zapachy znikną, możesz zamieść lub odkurzyć sodę oczyszczoną, gdy już spełni swoje zadanie.

Jak zapobiec ponownemu uderzeniu wody przez wodę?

Dbanie o wycieki

Jak mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć. Powinieneś upewnić się, że możesz podjąć środki, aby nieprzyjemne zapachy nie pojawiały się ponownie, gdy się z nimi uporasz.

Jeśli mówimy o szafkach kuchennych lub łazienkowych, nieszczelne rury lub hydraulika mogą spowodować uszkodzenie przez wodę. Dokładnie sprawdź swoje instalacje hydrauliczne, aby zobaczyć, czy kapie woda.

Nawet jeśli nie widzisz zauważalnego kapania, lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Suchą chusteczką wytrzyj rury. Jeśli niektóre jego części zamoczą się, to znak, że masz przeciek, którym musisz się zająć.

Skontaktuj się z lokalnym hydraulikiem lub, jeśli możesz, zrób naprawy samodzielnie.

Co więcej, rury mogą nie być jedynym miejscem, w którym może kapać nadmiar wody. Będziesz także musiał sprawdzić felgi zlewu.

Możesz to sprawdzić, spuszczając wodę wokół krawędzi zlewu i podstawy kranu za pomocą gąbki. Następnie sprawdź dolną szafkę za pomocą latarki, aby zobaczyć, czy woda nie spada poniżej.

Będziesz musiał odciąć zlewy i pobliską powierzchnię otaczającą.

Zwróć uwagę, że po nałożeniu pieczęci z czasem zaczną tworzyć się luki. Regularnie wymieniaj uszczelki, aby zapobiec przedostawaniu się do nich wody.

Wodoodporność szafek

Możesz wypróbować kilka materiałów i substancji, aby upewnić się, że woda lub wilgoć nie uszkodzą Twoich szafek.

Możesz wypróbować niektóre z poniższych:

  • Natryskowa powłoka gumowa
  • Mata gumowa u podstawy szafek
  • Odklej i przyklej winylowe płytki podłogowe
  • Uszczelniacz poliuretanowy

Możesz nawet rozważyć nowe malowanie na dokładkę.

Wystarczy przeszlifować drewniane powierzchnie, nałożyć podkład, pomalować na wybrany kolor, a co najważniejsze, nałożyć wodoodporny lakier.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, jak radzić sobie z uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę, oto przydatny przewodnik, jak radzić sobie z szafkami uszkodzonymi przez wodę w domu.

Wniosek

To z pewnością przeładowanie informacjami. Jednak znajomość kroków, jakie należy podjąć w przypadku szkód spowodowanych przez wodę, idzie w parze z wiedzą, jak usunąć nieprzyjemny zapach z szafek uszkodzonych przez wodę.

Zawsze konserwuj swoje szafki i przestrzegaj tych wskazówek, aby zapobiec wydobywaniu się z nich nieprzyjemnych zapachów.