Jak bardzo pleśń dewaluuje dom: pomocny przewodnik po pielęgnacji domowej

Odpowiedź na pytanie „jak bardzo pleśń dewaluuje dom” wynosi około 50%. Pleśń obniża wartość domu o połowę jego pierwotnej wartości.

Nawet po obróbce dom zanieczyszczony pleśnią nadal traci około trzech procent swojej wartości. Dowiedz się więcej na temat pleśni i wartości domu w tym artykule.

Jak bardzo pleśń dewaluuje dom: pomocny przewodnik po pielęgnacji domowej

Wartość sprzedaży domu z pleśnią

Generalnie pleśń obniża wartość domu. W ciężkich przypadkach może nawet obniżyć ogólną wartość luksusowego domu do ponad połowy jego pierwotnej wartości. Stratę w tym zakresie można przełożyć na tysiące dolarów.

Dewaluacja domu to tylko jeden z efektów pleśni. Często mogą nawet powodować niekorzystne skutki zdrowotne.

Tak czy inaczej, efekty pokazują, jak ważne jest jak najszybsze usunięcie problemów z pleśnią. Szczególnie sprawdzaj piwnice i przestrzenie w swoich domach, ponieważ są one podatne na pleśń.

Pomimo zanieczyszczenia pleśnią nadal możesz sprzedać swój dom. Zobacz, jak to się może stać poniżej.

Czy możesz sprzedać dom z pleśnią?

Tak, o ile to ujawnisz. Powinieneś poinformować kupujących o częściach domu dotkniętych pleśnią.

Poinformuj ich również, czy planujesz przeprowadzić inspekcję pleśni i naprawę pleśni. Omówimy proces i koszty tych dwóch poniżej.

Niektórzy kupujący wolą kupować domy z pleśnią, ponieważ są tańsze. Chociaż, oczywiście, nie trzeba dodawać, że zagrożenia zdrowotne związane z pleśnią mogą zagrażać ich życiu. Twoim obowiązkiem jest ostrzec ich przed pleśnią, ale ich obowiązkiem jest zbadanie jej skutków.

Chociaż warto zauważyć, że nie wszystkie zanieczyszczenia pleśnią są nie do uratowania. Jeśli wzrost pleśni jest mniejszy niż dziesięć stóp kwadratowych, możesz temu zaradzić bez pomocy eksperta.

Chociaż to tylko ogólna zasada. Być może będziesz musiał rozważyć również rodzaj pleśni, z którą będziesz miał do czynienia. Oto artykuł o identyfikacji pleśni za pomocą koloru, który może być pomocny.

Koszty kontroli formy

Powodem, dla którego zanieczyszczenie pleśnią jest onieśmielające, są związane z tym koszty. W przypadku nieruchomości o średniej wielkości sama inspekcja formy może kosztować od 300 do 500 USD.

Proces i wtrącenia mogą się różnić. Czasami inspekcja jest bezpłatna, jeśli przeprowadza się ją z usuwaniem pleśni.

Niektóre obejmują testowanie próbek z kompleksowym badaniem. W przypadku dużych obiektów średni koszt inspekcji wynosi 700 USD bez usuwania pleśni.

Innym czynnikiem, który należy uwzględnić w kosztach kontroli pleśni, jest lokalizacja wzrostu pleśni. Jeśli dostęp do obszaru jest trudny, cena może wzrosnąć do 700 USD za dom średniej wielkości.

Obszary o niskim dostępie i widoczności to nawiewy klimatyzacji i ogrzewania, wnęki w ścianach i przestrzenie podziemne. Zanieczyszczenie pleśnią w tych obszarach może prowadzić do wyższych kosztów kontroli formy.

W przypadku wysoce dostępnych i widocznych przestrzeni inspekcja zajmuje tylko dwie godziny. Jeśli jednak uwzględnimy niedostępne obszary, może to zająć sześć godzin.

Jeśli testy są włączone, eksperci przetestują powietrze w twoim domu pod kątem toksycznych zarodników. Koszt tego testu waha się od 70 do 150 USD. Test powietrza pleśni jest niezbędny, ponieważ niektóre zarodniki pleśni są szkodliwe i prowadzą do poważnych problemów z oddychaniem.

Niektórzy eksperci mogą również przetestować pleśń w twoim domu. Testowanie pleśni może obejmować testowanie czarnej pleśni, inspekcję białej pleśni i różowe kontrole pleśni. Jeśli różowa pleśń brzmi dla Ciebie obco, zajrzyj do tego artykułu o tym, „co to jest różowa pleśń”, aby się z nią zapoznać.

Po kontroli pleśni kolejnym krokiem jest rekultywacja pleśni. Dowiedz się więcej na ten temat poniżej.

Koszty usuwania pleśni

Usuwanie pleśni kosztuje średnio 2 325 USD, czyli około 15 do 30 USD za metr kwadratowy usuwania pleśni. W ciężkich przypadkach cena może sięgać nawet 6000 USD.

Jeśli jednak zanieczyszczenie pleśnią ma mniej niż dziesięć stóp kwadratowych, możesz sam rozwiązać problem za jedyne 50 USD. Jeśli rozłożysz koszt usuwania pleśni na godziny, cena wynosi od 75 do 108 USD za godzinę.

Głównymi czynnikami branymi pod uwagę podczas obróbki pleśni jest to, jak wcześnie wykryto pleśń i jak jest ona traktowana. Jeśli zostanie potraktowany zbyt późno, nieuniknione są dodatkowe koszty spowodowane uszkodzoną konstrukcją domu (np. płyta gipsowo-kartonowa, podłoga).

W takich okolicznościach dodatkowe koszty mogą osiągnąć 5000 USD, a nawet więcej. Zależy to od stopnia zanieczyszczenia pleśnią i szkód, jakie wyrządziła ona konstrukcjom domu.

W ramach redukcji pleśni eksperci od usuwania pleśni będą zawierać pleśń. W ramach tego procesu profesjonaliści usuwają pleśń i dokładnie oczyszczają obszar. Ponadto odpowiednio usuwają materiały zabezpieczające.

Po zamknięciu pleśni proces usuwania jest zakończony. Usuwanie obejmuje czyszczenie antybakteryjne, podczas którego profesjonaliści dezynfekują dotknięty obszar.

Po oczyszczeniu antybakteryjnym następuje szlifowanie. Wreszcie, oprócz odkurzania obszaru za pomocą odkurzacza HEPA, w celu usunięcia 99% zarodników pleśni, wykonuje się wydmuchiwanie suchego lodu. Ostatnim etapem zwalczania pleśni jest hermetyzacja, w ramach której eksperci zapobiegają rozwojowi pleśni.

Wniosek

Pleśń ma wiele negatywnych skutków, zarówno w zdrowiu, jak iw schronie. Wiedza o tym, „jak bardzo pleśń dewaluuje dom”, miejmy nadzieję, pomoże ci docenić dom wolny od pleśni.