Jak zdjąć podstawę fotelika samochodowego Graco? Przewodnik

Jak usunąć podstawę fotelika samochodowego Graco? Wymontowanie bazy z samochodu wymaga kilku kroków.

Kroki, jak zdjąć podstawę fotelika samochodowego Graco

Krok 1. Musisz upewnić się, że masz pod ręką klucz i jesteś gotowy na wyciągnięcie go z gniazda.

Jak zdjąć podstawę fotelika samochodowego Graco? Przewodnik

Krok 2. Następnie ostrożnie zdejmij oba ramiona z ich pozycji po obu stronach oparcia. Następnie powoli opuść zagłówek jedną ręką, trzymając za każde ramię drugą ręką.

Krok 3. Podnieś od spodu, aż będzie wystarczająco dużo miejsca, aby z łatwością wysunąć całą dolną część!

Upewnij się, że nie puszczasz zbyt szybko, w przeciwnym razie ryzykujesz, że szybko się od ciebie wyślizgnie, co może spowodować uszkodzenie, jeśli zostanie mocno upuszczone po drodze. Więc nie spiesz się i bądź ostrożny, aby nic się nie stało!

Krok 4. Po wyjęciu zobaczysz, że dolne paski siedziska utrzymują wszystko na swoim miejscu. Zazwyczaj są one zabezpieczone małym plastikowym klipsem lub metalową śrubą, którą można usunąć, używając czegoś cienkiego i płaskiego, takiego jak paznokcie, aby delikatnie go podważyć, aż wyskoczy!

Następnie po prostu stań po obu stronach miejsca, w którym właśnie wyjąłeś całą podstawę, jednocześnie podnosząc obie stopy jednocześnie, aby wsunąć je pod spód, tak aby teraz stały jedna na drugiej na przeciwległych końcach, aby zapewnić wsparcie.

Dlaczego nie możesz używać razem zatrzasku i pasa bezpieczeństwa?

Krótka odpowiedź brzmi, że pas zatrzaskowy może nie być wystarczająco napięty, jeśli masz zapięty pas bezpieczeństwa. Dziecko może doznać obrażeń w wypadku z powodu poluzowanego lub poluzowanego paska na klatkę piersiową, co może spowodować poważne uszkodzenie narządów wewnętrznych, gdy ciało zetknie się z nim podczas wypadku.

Top tether powinien być zawsze używany, gdy jest dostępny, w przypadku fotelików samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy i wszystkich foteli z pasami skierowanymi do przodu — nawet tych, których limit jest wyższy niż 50 funtów.

W niektórych przypadkach zmniejszy ruch głowy nawet o 80%! Jeśli używasz fotelika bez górnego paska LUB takiego, który nie spełnia standardów NHTSA, użyj obu dolnych zaczepów ORAZ pasa bezpieczeństwa pojazdu, gdy tylko jest to możliwe.​​​​​​​​

Dla każdego dziecka od urodzenia do 12 roku życia dostępny jest fotelik bezpieczeństwa. Foteliki muszą być prawidłowo zamontowane i zapewniać dziecku najlepszą ochronę w każdym pojeździe, także podczas korzystania z taksówki lub Ubera.

Przedni fotel pasażera z poduszką powietrzną to jedno z najbardziej ryzykownych miejsc dla dzieci poniżej 13 roku życia, nawet jeśli mają zapięty pas dla dorosłych!

Chroń nasze maluchy, zawsze montując je na tylnych siedzeniach – większość samochodów i tak ma tam niższe mocowania. Pamiętaj, że niemowlęta wymagają specjalnego wyposażenia, takiego jak kołyski lub foteliki samochodowe tylko dla niemowląt, zanim przeniosą się do montowanych przodem do kierunku jazdy, składanych fotelików bezpieczeństwa o wadze około 22 funtów, dopóki z niego nie wyrosną (co najmniej 50 funtów).

Wszystkie dzieci zasługują na odpowiednią ochronę w drodze do domu ze szkoły lub przedszkola lub podczas rodzinnych wycieczek drogowych.

Jak poluzować zatrzask?

Oto kilka wskazówek, jak się do tego zabrać: Najpierw sprawdź, czy w zamku nie ma zanieczyszczeń – zajrzyj do wnętrza ościeżnicy i dociśnij mocno, ale delikatnie wszystkie części mechanizmu zamka, upewniając się, że poruszają się płynnie podczas naciskania je do wewnątrz w kierunku wnętrza domu.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj spryskać olejem wszelkie trudno poruszające się części, takie jak dziurki od klucza i zawiasy (za pomocą kilku kropel WD-40 lub podobnego lekkiego oleju).

Czy wszystkie samochody mają kotwy do fotelików samochodowych?

Nie, nie wszystkie samochody są wyposażone w kotwice. Nie każdy samochód ma punkty mocowania potrzebne do zamontowania fotelika samochodowego, a nawet pasa bezpieczeństwa dla dorosłych. Każdy pojazd wyprodukowany po wrześniu 2002 roku powinien mieć co najmniej dwa zestawy zatrzasków (dolne kotwice i paski dla dzieci), zainstalowane w tylnej środkowej pozycji tylnego siedzenia, ale wiele z nich nie ma ich w obu rzędach.

Jeśli fotelik samochodowy Twojego dziecka nie jest przystosowany do instalacji przy użyciu tych urządzeń, musisz zaopatrzyć się w inny, który może być używany w ten sposób, lub zamiast tego użyć pasa biodrowego, o ile jest on wystarczająco ciasny wokół klatki piersiowej dziecka.

Pamiętaj, że jeśli podróżujesz samolotem, żadna z tych instalacji nie będzie miała zastosowania – wymagają one przypięcia dziecka pasem bezpieczeństwa dla osoby dorosłej.

Jak rozmontować Graco Nautilus 65?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak rozmontować Graco Nautilus 65, wykonaj kilka czynności. Ważne jest, aby proces ten nie trwał dłużej niż 30 minut i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.

Pierwszy krok procesu polegający na usunięciu wszystkich przedmiotów z wnętrza fotelika, który obejmuje ponowne ustawienie podparcia głowy i pasów naramiennych, aby nie przeszkadzały w dalszej części demontażu.

Następnie usuń kilka śrub po obu stronach, uważając, skąd pochodzą, ponieważ wiele z nich ma różne długości lub rozmiary gwintów w zależności od tego, po której stronie zostały pierwotnie zainstalowane.

Następnie zlokalizuj w środku śrubę sześciokątną o długości cala wraz ze śrubokrętem gwiazdowym tuż poniżej, ale tylko wtedy, gdy twój model ma taki zainstalowany. Gdy już go znajdziesz, usuń śrubę za pomocą klucza i odłóż ją na bok razem ze śrubokrętem do późniejszego ponownego montażu podstawy siedziska i osłony, aby ich nie zgubić ani nie zapomnieć, gdzie są za pierwszym razem.