Ile wydać na przysługi ślubne: czynniki i koszty

Jeśli nie wiesz, ile wydać na przysługi ślubne, powinno to być 2 dolary za przysługę. Następnie omówimy cenę upominków weselnych dla gości, które pary często wydają na wesela.

Otrzymasz również pomysły na przysługi ślubne, aby pozostać w budżecie i czynniki, które wpływają na całkowity koszt wydatków. Mając to na uwadze, sprawdź, ile przysług ślubnych zamówić, ponieważ pomoże to również w planowaniu.

Ile wydać na przysługi ślubne: czynniki i koszty

Jaka jest cena wydana na przysługi ślubne?

Ile kosztuje średni koszt upominków weselnych dla gości?

Średni koszt wydatków większości par na przysługi ślubne zaczyna się od 2 USD za przysługę. Jest to jednak tylko punkt odniesienia i zawsze możesz iść wyżej w zależności od budżetu i tego, jak daleko możesz się posunąć z wydatkami.

Na przykład możesz ustawić do 20 USD na gościa na swoje ślubne przysługi lub obliczyć tylko mniej niż 300 USD z budżetu weselnego. Niezależnie od tego, pamiętaj, że nie chcesz wydać zbyt dużo, by szkodziło to pozostałym elementom ślubu, ani za małe, żeby rozdawać przysługi równie dobre jak jednorazowe.

Jakie czynniki wpływają na Twój budżet przeznaczony na śluby?

Przy rozważaniu, ile wydać na weselne przysługi dla gości, należy wziąć pod uwagę dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze, jak duży jest Twój ślub i jaki masz budżet?

Rozsądna kwota do wydania na przysługi weselne na duże wesele powinna wynosić maksymalnie 5 USD, ponieważ wydatki na nią nie byłyby idealne w stosunku do liczby gości. Na przykład wesele dla 100 gości oznacza, że ​​wydasz tysiąc dolarów tylko na przysługi, jeśli wydasz 10 USD na każdy prezent.

Dlatego tak ważne jest również zaplanowanie budżetu weselnego, aby wiedzieć, jak daleko możesz posunąć się z wydatkami na prezenty ślubne dla gości. Na przykład, jeśli Twój budżet wynosi tylko 5000 USD, pamiętaj, że przyjęcie i catering pochłonie już ponad połowę.

Pomysły na wesele przy ograniczonym budżecie

Po ustaleniu, ile wydać na ślubne przysługi, kolejnym krokiem jest zaplanowanie przysług weselnych gościa. Nie martw się o kompromisy i kompromisy, ponieważ istnieją pomysły na prezenty, które Twoi goście docenią bez wysokich cen.

 • Spersonalizowane przysługi ślubne, takie jak podstawki lub kubki
 • Pudełka zapałek
 • Kamienie
 • Fani
 • Ramki
 • Ręcznie robione prezenty, takie jak mydła lub perfumy
 • Popularny zestaw torebek herbaty lub słodyczy
 • Słoiki Mason wypełnione dżemem lub miodem
 • Butelki
 • Otwieracze do butelek

Ile powinny kosztować przysługi?

Ile to za dużo na ślubne przysługi?

Przekroczenie 20 USD za przysługę będzie za dużo na przysługi weselne, zwłaszcza gdy masz wielu gości. Zamiast tego ustalenie budżetu poniżej 5 USD za sztukę jest bardziej rozsądne, jeśli organizujesz duże wesele.

Z drugiej strony nadal nie chcesz wydawać więcej niż 10 USD za sztukę na małych weselach, ponieważ goście i tak nie spodziewają się ekstrawaganckiej uroczystości. Co więcej, pary, które organizują małe wesele, mają zazwyczaj ograniczony budżet.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zorganizować małe wesele z dużą rodziną, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wydanie prezentów dla członków dalszej rodziny, których możesz nawet nie chcieć na swoim ślubie.

Jak ustawić budżet na przysługi ślubne

 • Pamiętaj o całkowitym budżecie weselnym i elementach wesela, na które chcesz wydać więcej; podczas gdy goście docenią otrzymywanie przysług weselnych, niektórzy mogą nawet ich nie odebrać, więc lepiej poświęcić na to doświadczenie, które zapewnisz swoim gościom na weselu
 • Zastanów się nad liczbą osób, którym obdarujesz ślubnymi przysługami; bardziej niż goście, zwyczajem jest również wyświadczanie przysług personelowi weselnemu, takiemu jak planista, fotograf, a nawet prowadzący
 • Przed złożeniem zamówienia zdecyduj, jakie upominki weselne chcesz dla gości, a następnie zapytaj sprzedawcę, ile kosztuje sztuka; jeśli całkowity koszt przysług jest zbyt wysoki, możesz chcieć alternatywy lub zmodyfikować przysługę, na przykład utratę dostosowania, aby pozostać w budżecie
 • Czy upominki na ślub to strata pieniędzy?

  Ślubne przysługi będą stratą pieniędzy tylko wtedy, gdy wydasz ponad 10 USD, zwłaszcza jeśli jest to duży ślub. Nie musisz wychodzić na całość, decydując, jakie przysługi dać swoim gościom, ponieważ są to tylko małe pamiątki z Twojego wyjątkowego wydarzenia.

  Nie chcesz też zamawiać wielu kosztownych przysług weselnych, ponieważ niektórzy goście nawet nie zabierają swoich, gdy opuszczają miejsce. Lepiej wydać większość budżetu na przyjęcie i catering, ponieważ goście są tam, aby świętować z tobą, a nie ze względu na prezent, który mogą zabrać do domu.

  Ile powinienem pobierać za przysługi?

  Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny koszt przysług ślubnych, przeznacz od 2 do 3% budżetu weselnego na prezenty, które mają dać swoim gościom. Nie krępuj się dostosować i sprawdź różne pomysły na przysługi ślubne, aby uzyskać inspirację.

  Wniosek

  I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, ile wydać na ślubne przysługi, zwykle poniżej 5 USD za sztukę.

  Przekroczenie 10 USD prawdopodobnie zaszkodzi Twojemu budżetowi weselnemu, szczególnie w przypadku dużych wesel. Rozsądniej jest wydać więcej na doświadczenie, które podarujesz swoim gościom, niż na prezenty, które mogą zabrać do domu jako pamiątki.