Jak naprawić uszkodzone przez wodę światło boczne drzwi przednich? 3 niesamowite wskazówki

Jeśli znalazłeś się tutaj, prawdopodobnie jesteś ciekawy, jak naprawić uszkodzony przez wodę doświetlacz drzwi przednich.

Często to nie światło boczne jest uszkodzone; zamiast tego są to rzeczy, z którymi jest połączony. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej i zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać przydatne informacje.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę światło boczne drzwi przednich? 3 niesamowite wskazówki

Co to są światła boczne?

Doświetla boczne to przeszklone umieszczone po bokach drzwi wejściowych. Są wąskie i ustawione pionowo, z ich zaletami i urokiem.

Można go wykonać ze szkła ołowiowego, witrażu lub szkła fazowanego. Okulary mogą być również przezroczyste, zdobione lub matowe; nie tylko to, ale także energooszczędne.

Cena nabycia drzwi wejściowych z doświetlami bocznymi może wynosić od 700 do 5000 USD, w zależności od materiału, z którego wykonane są drzwi. Najtańszy koszt ma stal, potem włókno szklane, potem drewno, a najdroższe jest żelazo.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz zapoznać się z tym artykułem dotyczącym tego, ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych lub drzwi wejściowych.

Oto kilka korzyści, które zyskasz, używając doświetlaczy bocznych w drzwiach wejściowych:

 • Światła boczne mogą dodać kreatywnego akcentu Twoim drzwiom wejściowym, po prostu dodając im estetyki. Jest konfigurowalny, dzięki czemu możesz wybrać, który chcesz zastosować w swoim sidelight.
 • Jest zaprojektowany tak, aby był energooszczędny i trwały.
 • Dzięki temu światło rozjaśnia drzwi i pobliskie obszary.
 • Wzmaga to również Twoje bezpieczeństwo, ponieważ zapewnia widoczność na zewnątrz. Możesz natychmiast zobaczyć, kim są Twoi goście, bez otwierania drzwi.
 • Możesz zobaczyć ten artykuł o oknach bocznych: ulepszenie drzwi wejściowych, aby uzyskać więcej informacji.

  Częste przyczyny uszkodzeń szkła

  Jednym z kroków w kierunku zapobiegania uszkodzeniom okularów jest wiedza, co może je uszkodzić. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn uszkodzeń, z którymi możesz się zapoznać:

  • Wiek

  Nawet najlepszy materiał może z czasem ulec zniszczeniu. Tym bardziej, jeśli szkło zostało wykonane wcześniej i wykonane z mniej trwałego szkła lub mniej bezpiecznej obróbki.

  Tak jest w przypadku starych domów, a jeśli mieszkasz w jednym, możesz rozważyć ich wymianę.

  • Fizyczne trafienie

  Przypadkowo lub nie, silne uderzenie może rzeczywiście spowodować uszkodzenie szklanych drzwi, niezależnie od tego, czy są nowe, czy stare. Dzieci bawiące się kamieniami lub piłkami i latającymi ptakami to jeden z wypadków, które mogą skończyć się trafieniem w Twoje okulary.

  • Pogoda

  Zmiany sezonowe, od ciepłej do zimnej, mogą mieć wpływ na okulary. Takie nagłe lub intensywne wahania temperatury mogą mieć znaczny wpływ, a przedłużone narażenie na nie może spotęgować efekty.

  Wskazówki dotyczące pielęgnacji świateł bocznych

  Oto kilka prostych wskazówek, na które możesz zwrócić uwagę, aby zadbać o światła boczne:

  • Porusz regularne czyszczenie. Pamiętaj, aby używać specjalnych środków do czyszczenia szkła, które mogą usunąć nagromadzony brud i go chronić.
  • Kiedy wykonujesz prace remontowe w domu lub na podwórku w pobliżu drzwi wejściowych, dobrze zasłaniaj światła boczne. Chroni przed drobinkami brudu, farb i latających odłamków.
  • Widzisz gęsty osad na swoich okularach, mimo że regularnie je czyścisz? Może to być spowodowane użyciem twardej wody.
   Rozważ zainstalowanie systemu filtracji miękkiej wody jako bezpieczniejszej opcji czyszczenia bocznych świateł.

  Jakie uszkodzenia bocznego światła powinieneś wiedzieć i jak je naprawić?

  Oto niektóre z uszkodzeń bocznych świateł przednich drzwi, z którymi możesz się zmierzyć, gdy możesz je bezpiecznie naprawić:

  • Ościeżnica uszkodzona przez wodę

  Niektóre oznaki tego to kruszenie się drewna i pojawienie się pleśni lub pleśni. Aby to naprawić, musisz zeskrobać uszkodzone drewno, a następnie wypełnić szczeliny żywicą epoksydową lub innymi lepszymi materiałami; po wyschnięciu możesz go przeszlifować i wykończyć farbami.

  Aby dowiedzieć się więcej, możesz przeczytać ten artykuł dotyczący tego, ile naprawić uszkodzonego przez wodę drewna przy świetle bocznym.

  • Wyciekające panele boczne

  Długotrwałe przebywanie w trudnych warunkach pogodowych może być szkodliwe dla świateł bocznych. Może powodować problemy, takie jak wyciek.

  Aby je naprawić, znajdź źródło wycieku; może to być pęknięta klasa lub słaba uszczelka. Teraz usuń uszczelniacz, aby poprawnie dodać nową warstwę.

  Następnie użyj natryskowej izolacji piankowej, aby dodać izolację; pozostawić na chwilę do wyschnięcia. Za pomocą uszczelniacza silikonowego uszczelnij szczelinę; na koniec wyczyść wszelkie ślady pozostawione do wyschnięcia zwilżonym ręcznikiem.

  • Uszkodzenia szkła spowodowane twardą wodą

  Plamy z twardej wody są trudne do usunięcia, jeśli pozostawisz je na dłuższy czas. Może również zjadać powierzchnię twoich okularów, pozostawiając trwałe ślady.

  Aby wyczyścić te świeże, użyj prześcieradeł do suszarki, aby je wyszorować. Aby temu zapobiec, możesz zainstalować w domu zmiękczacz wody, dzięki czemu będziesz mógł używać swojej wody do mycia szklanek, nie martwiąc się o twardą wodę.

  Naprawa lub wymiana światła bocznego może być trudnym zadaniem, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, aby to zrobić. Więc nie wstydź się podejść do profesjonalisty, jeśli wydatki są na twoim miejscu.

  Aby uzyskać bardziej przydatne treści, możesz zapoznać się z tym artykułem dotyczącym naprawy okien uszkodzonych przez wodę.

  Wniosek

  Sposób naprawy uszkodzonego przez wodę doświetla drzwi przednich zależy od stopnia uszkodzenia i tego, który dokładnie jest uszkodzony. To zadanie jest bardziej skomplikowane niż myślisz, dlatego przed przystąpieniem do naprawy upewnij się, że masz wystarczającą wiedzę i sprzęt.