Ile tkaniny na poduszkę. Przewodnik dla początkujących

Wiedza o tym, ile materiału potrzebujesz na poduszkę, oznacza określenie różnych rozmiarów poduszek. Niezależnie od tego, czy robisz poduszkę samodzielnie, czy szukasz na rynku, ważne jest, aby zapoznać się z różnymi wymiarami poduszek. Ten artykuł powinien poprowadzić Cię nie tylko w przypadku standardowych poduszek, ale także innych rozmiarów.

Jednak nacisk jest nadal konieczny, aby wiedzieć, jak dostosować potrzeby tkaniny. Pamiętaj, że istnieją różne poduszki i będziesz musiał przeznaczyć trochę materiału, aby pomieścić poduszkę, którą masz. Najlepiej byłoby, gdybyś wziął również pod uwagę sam rodzaj tkaniny.

Ile materiału potrzebujesz na poduszkę

Pamiętaj, że istnieją różne rozmiary poduszek, co oznacza, że ​​materiał, którego będziesz potrzebować na każdą poduszkę, będzie inny. Nie wspominając o tym, że może być konieczne dostosowanie wymiarów poduszki, w zależności od marki lub materiałów. Poniżej znajduje się ilość materiału, jakiej możesz się spodziewać w przypadku każdego typowego rozmiaru poduszki na rynku, ale zawsze możesz dodać lub odjąć w razie potrzeby.

Poduszka do łóżka o standardowym rozmiarze ma zwykle wymiary 20 na 26 cali i potrzebujesz na nią jarda materiału. Wręcz przeciwnie, poduszki typu queen-size i king-size będą wymagały co najmniej jednego metra tkaniny. Poduszka typu queen size o wymiarach około 20 na 30 cali może mieć jeden i ⅛ jarda materiału, podczas gdy większa poduszka king size o wymiarach 20 na 36 cali może mieć dodatkowe ¼ jarda tkaniny oprócz całego jarda.

A co z mniejszymi poduszkami? Typowa kwadratowa poduszka, zwykle 12 na 12 cali, wymaga ⅓ jarda tkaniny. Następnie możesz dostosować, gdy poduszka się powiększy, gdzie 14 na 14 cali i 16 na 16 cali wymaga pół jarda każda, a cały jard powinien wystarczyć na poduszkę 30 na 30 cali.

Niektóre inne zwykłe kwadratowe poduszki mają wymiary 18 na 18 cali i 20 na 20 cali i będą wymagały odpowiednio jarda i ¾ jarda tkaniny.

Jak zrobić podstawową poduszkę

Krok # 1. Wytnij wzór

Możesz również wykonać własną podstawową poduszkę zgodnie z wybranym rozmiarem i wymiarami. Zacznij od wycięcia dwóch kawałków materiału, bez względu na to, czy są to kwadraty, czy prostokąty. Pamiętaj tylko, aby przeznaczyć pół cala do rozmiaru na naddatek na szwy po bokach.

Krok # 2. Zszyj podszewkę do poduszki

Umieść kawałki tkaniny razem prawą stroną do środka i zabezpiecz krawędzie za pomocą szpilek, z wyjątkiem jednego, aby później obrócić poduszkę prawą stroną. Następnie możesz zszyć zagięte krawędzie razem ściegami prostymi ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia. Odwróć poduszkę na lewą stronę, aż rogi zostaną wypchnięte.

Krok # 3. Napełnij i zamknij, zamknij

W tym momencie będziesz musiał złożyć pozostałą krawędź o pół cala, aby utworzyć zagięcie. Wypełnij poduszkę wybranym wypełnieniem, aby uzyskać pożądaną jędrność i miękkość, i gotowe. Na koniec zaszyj otwór lub dodaj otwór zapinany na zamek, jeśli chcesz później dopasować farsz.

Jak zrobić podstawową poszewkę na poduszkę

Krok # 1. Budowa

Szycie poszewki na poduszkę, którą właśnie wykonałeś, jest równie proste. Zacznij od zmierzenia wkładu poduszki i wytnij kawałek materiału zgodnie z jego wymiarami. Odłóż to na bok na przednią stronę poszewki na poduszkę.

Z tyłu poszewki wytnij dwa kawałki tkaniny o tej samej szerokości co poduszka, ale o połowę jej wysokości. Musisz również przeznaczyć dodatkowe 5 cali materiału na szwy i podwinięcia. Następnie możesz obszyć krawędź każdego tylnego elementu, zanim obrócisz jeden z nich, tak aby lewa strona była skierowana w Twoją stronę.

Krok # 2. Szycie

Dwukrotnie zagiąć górną krawędź każdej tylnej części i zszyć ją blisko wewnętrznej strony zagiętego brzegu. Zepnij tylne części razem z przednią, tak aby ich obrębione krawędzie zachodziły na siebie. Zszyj wszystkie krawędzie przed odwróceniem poszewki na prawą stronę ze szczeliny zachodzących na siebie tylnych części.

Kiedy wymienić poduszkę

Poznanie wymiarów i potrzeb materiałowych każdego rozmiaru poduszki jest przydatne podczas wymiany poduszki. Możesz kupić lub zrobić własną, ale kiedy naprawdę powinieneś wymienić poduszkę? Konkretna oś czasu będzie się różnić dla każdego rodzaju poduszki i jej codziennego zużycia.

Dlatego sprawdź, czy struktura Twojej poduszki jest nadal wygodna i podtrzymująca. Jeśli wypełnienie straciło formę lub zauważysz zlepianie się, to dobry moment na wymianę poduszki. Możesz również złożyć poduszkę i sprawdzić, czy później zachowa swój kształt.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy kupujesz, czy robisz poduszkę, musisz znać jej wymiary. Co więcej, każdy rozmiar poduszki wymaga nauczenia się, ile materiału na poduszkę będziesz potrzebować. W ten sposób otrzymasz wygodną poduszkę i możesz łatwo zrobić lub kupić zamiennik poszewki lub podszewki.

Krótkie podsumowanie powyższego przewodnika używa ⅝ jardów materiału na poduszki o standardowym rozmiarze, jednego i cloth jarda na poduszki typu queen oraz jednego i ¼ jardów na poduszki typu king size. Zwróć uwagę na wymiary poduszek podane powyżej, ponieważ niektóre marki mogą mieć pewne odchylenia od wymiarów. Twoje materiały na poduszki będą również wymagały pewnych korekt materiału, aby zapewnić dokładne wykończenie.