Jak zrobić poduszkę w 4 prostych krokach

Czy wiesz, że nauczenie się, jak zrobić poduszkę worek fasoli, pozwoli Ci cieszyć się zaletami sofy za znacznie niższą cenę? Stworzenie od podstaw własnej poduszki worek fasoli może dać ci głębsze poczucie osobistej satysfakcji, a także wdzięczność za ten piękny dodatek do twojego domu.

Jakie są zalety tworzenia własnej pufy?

Jednak dla innych nie chodzi tylko o koszty. Kanapy zajmują dużo miejsca, czasami trudno jest dopasować je do wnętrza, a ich przestawianie lub przenoszenie może być trudne. Jeśli jest coś, co może rozwiązać te problemy, jest to worek fasoli.

Następną przeszkodą byłoby wtedy wiedzieć, jaki rodzaj kupić. Znalezienie na rynku takiego o dobrej jakości i niskiej cenie byłoby dość trudne. Najlepszym sposobem na zdobycie tego, czego chcesz, nie wydając dużo, jest zrobienie tego samemu.

Korzyść nr 1: jest przenośna

To, co sprawia, że ​​ten element wyposażenia jest doskonałym dodatkiem do Twojego codziennego życia, to fakt, że są bardzo przenośne. Nie musisz się męczyć, przeciągając go z jednego rogu pokoju do drugiego. W przeciwieństwie do innych mebli, które podczas transportu mogą potencjalnie porysować nieskazitelne drewniane płytki, worek fasoli nie uszkodzi podłogi.

Korzyść nr 2: Możesz łatwo dopasować go do swojego schematu kolorów

Oprócz dodania odrobiny zabawy w pomieszczeniach mieszkalnych lub na zewnątrz, worek fasoli może również dodać odrobinę koloru do ogólnego projektu. Jeśli chcesz zmienić jego wygląd, możesz po prostu zmienić jego okładkę. Ponadto nie będziesz mieć trudności ze znalezieniem idealnego miejsca w którymkolwiek ze swoich pomieszczeń, ponieważ może on z łatwością przybierać dowolny kształt lub formę, o ile mieści się w jego granicach.

Zaleta nr 3: jest łatwa w utrzymaniu

Jedną z najlepszych zalet woreczka z fasolą jest to, że jest niezwykle łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu. Wystarczy odpiąć pokrowiec i wyprać. Następnie po prostu wytrzyj worek fasoli i gotowe. Proces zmiany i uzupełniania jego „ziaren” również nie jest skomplikowany.

Poradnik dotyczący tworzenia samodzielnie wykonanych poduszek z fasolą

Zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć, że istnieją różne rodzaje worków z fasolą, chociaż zwykle dotyczy to cylindrycznych krzeseł. I odwrotnie, poduszki typu beanbag to w zasadzie prostokątne poduszki, tylko większe i wygodniejsze w użyciu.

Z jakich materiałów wykonano poduszki w postaci puf?

Przed zrobieniem poduszki worek fasoli powinieneś oczywiście zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli chodzi o specyfikacje, takie jak kolor i konsystencja, zależy to od Twojego gustu. Ale poniżej są to, czego na pewno potrzebujesz.

Będziesz potrzebować dwóch prostokątnych tkanin tego samego rozmiaru na poszewkę lub korpus, w zależności od tego, jak duża zamierzasz wykonać poduszkę worek fasoli. Jeśli nie masz pewności co do rozmiaru, który chcesz, spróbuj wybrać materiał o wymiarach 50 na 70 cali.

Jeśli chodzi o rodzaj tkaniny, zależy to również od Twojego wyboru. Zaleca się jednak używanie średniej grubości bawełny, ponieważ jest ona miękka, ale nie jest lekka. Jeśli chcesz użyć czegoś innego, wybierz wytrzymały materiał, który nie jest zbyt sztywny i szorstki.

W celu wykonania takiego samego pomiaru, jak w przypadku pozostałych dwóch wymienionych tkanin, przygotuj inną parę materiałów o takim samym rozmiarze dla wewnętrznej torby. Tym razem wybierz lekki materiał, który nie będzie się łatwo rozciągał, np. Muślin.

Kup sobie zapięcie na rzep, zwane potocznie rzepem od popularnej marki tego rodzaju, o takiej samej szerokości, jak wybrana przez Ciebie szerokość. W przypadku zalecanego rozmiaru jest to 50 cali po obu stronach lub przeciwległych powierzchniach.

Przygotuj również zestaw do haftowania lub szycia, w szczególności maszynę do szycia, igłę i nić oraz szpilkę do obszywania lub fastrygowania. Innym ważnym materiałem do tej sesji rzemieślniczej byłyby granulki lub alternatywne wypełniacze do poduszki worek fasoli.

Uwagi na temat tworzenia poduszek z fasolą

Krok 1: ułóż tkaniny i zszyj z trzech stron

W przypadku pierwszego worka ułóż tkaniny warstwami zewnętrznymi stronami do siebie. Upewnij się, że krawędzie są wyrównane, zanim zepniesz je razem. Pół cala od granicy tkaniny, zszyj trzy boki lub 70 x 50 x 70 dla zalecanego rozmiaru.

Krok 2: Wykonaj wewnętrzną torebkę i zszyj wszystkie boki

Z drugiej strony zszyj zapięcia dotykowe, a następnie wykonaj wewnętrzną torebkę. Wyrównaj i przypnij drugą parę materiałów przed tymczasowym zapięciem. W przeciwieństwie do pierwszych, zszyj wszystkie boki i pozostaw około pięciu cali otwartej na wypełniacze.

Krok 3: dodaj wyściółkę i wypełnij ją „fasolą”

Odwróć zewnętrzną stronę materiału i dodaj wyściółkę. Aby uniknąć rozsypania granulatu, możesz skorzystać z lejka lub innej alternatywy. Wypełnij go taką ilością wypchania, jaką uważasz za najbardziej komfortową, a następnie zszyj poduszkę blisko siebie.

Krok 4: Zamknij go igłą i nitką

Zamiast maszyny do szycia igła i nić byłyby idealne do jej zamknięcia, zwłaszcza jeśli dziurka jest za mała. Twoja poduszka worek fasoli jest w zasadzie gotowa w tym momencie. Pozostaje tylko włożyć wewnętrzną torbę do materiału zewnętrznego i zapiąć rzepem.

Na wynos

Po przeczytaniu, jak zrobić poduszkę worek fasoli, możesz teraz spróbować zrobić i użyć go dla siebie. W przeciwieństwie do innych odmian tego typu, jego szeroka powierzchnia i prostokątny kształt zapewniają więcej miejsca i można na nim leżeć tak, jak jest lub siedzieć okrakiem, obracając go na boki.