Ile polietylenu potrzebuję na poduszkę

Aby dowiedzieć się, ile polyfillu potrzebuję na poduszkę, musisz zadać sobie pytanie o rozmiar poduszki, którą masz. Pamiętaj, że bez względu na to, jakiego wypełnienia używasz, pierwszą kwestią podczas wypełniania poduszki jest jej rozmiar. Następnie możesz dopasować się do idealnej jędrności i poddasza.

Wypełnienie poduszki z polyfillu jest proste, o ile jesteś na to przygotowany. Musisz być przygotowany na ilość potrzebnego wypełnienia, projekt poduszki oraz narzędzia potrzebne do szycia i wypychania. Polyfill jest tańszy niż inne wypełnienia do poduszek, ale przy odpowiednim użyciu może być równie dobry jak poduszki puchowe.

Obliczanie wypełnienia dla każdej poduszki

Funt lub dwa na każdą poduszkę o standardowym rozmiarze

Na rynku dostępne są różne rozmiary poduszek, co oznacza, że ​​ilość wypełniacza odpowiednia dla każdej poduszki będzie się różnić. Aby szybko oszacować, funt lub dwa wypełnienia z tworzywa sztucznego wypełnią poduszkę o wymiarach 18 na 18 cali lub pług o standardowym rozmiarze 20 na 26 cali. Z drugiej strony poduszka o wymiarach 14 na 14 cali może mieć 0,6 funta wypełnienia.

Możesz użyć tych szacunków jako przewodnika podczas napełniania poduszki, ale zawsze możesz dostosować się, aby osiągnąć idealną jędrność lub loft. Pamiętaj, że może być konieczne usunięcie lub dodanie wypełnienia w zależności od poduszki lub samego kształtu poduszki. Niektóre poduszki mogą mieć pęknięcia i należy je uwzględnić podczas wypełniania, aby uzyskać przytulną poduszkę.

Wypełnij końcówkę do nadzienia

Przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że dodanie większej ilości polyfillu prowadzi do twardszej poduszki z wysokim poddaszem, która doskonale nadaje się do podtrzymywania. Jednak niektórzy śpiący wolą coś miękkiego i cienkiego, więc musisz zmniejszyć użycie poliestru. Możesz również zaszyć otwór zamknięty po wypełnieniu, ale przyda się otwór zapinany na suwak, dzięki czemu będziesz mieć możliwość późniejszego uzupełnienia lub wymiany wypełnienia.

Po wypychaniu spróbuj położyć głowę na poduszce. Chcesz mieć głowę w jednej linii z kręgosłupem, a szyja jest podparta. Aby uniknąć bólu ciała i utrzymać dobrą pozycję do spania, wyściółka nie powinna pozwolić twojej głowie zagłębić się głębiej w materac.

Czy powinieneś użyć wypełnienia Polyfill do swojej poduszki

Tani, lekki i łatwy do czyszczenia

Polyfill lub włókno poliestrowe to popularne wypełnienie poduszki ze względu na kilka zalet. Na początek jest to chyba najtańsza opcja wypychania dla twórców poduszek. A dobrą wiadomością jest to, że poduszki z polyfillu są nawet podobne do droższych poduszek puchowych.

Zachowuje ciepło, krótka żywotność

Sam materiał jest łatwy do czyszczenia i lekki w porównaniu do innych poduszek. Jednak wadą polyfillu jest to, że nie jest on tak oddychający jak inne wypełnienia. Ma tendencję do pochłaniania ciepła ciała iz czasem zauważysz, że poduszki z wypełnienia spłaszczają się lub tworzą grudki.

Rozwiązanie

Polyfill to opłacalna opcja wypychania poduszki, jeśli chcesz czegoś łatwego do czyszczenia, lekkiego i przypominającego wypełnienie z puchu. Ale jeśli chcesz dłużej zachować kształt poduszki, lepiej połączyć ją z innymi materiałami, aby uniknąć zbrylania się lub spłaszczania.

Co więcej, wypełnienie poduszek mieszanką poliestru i innych materiałów sprawi, że będą bardziej oddychające i łatwiejsze do formowania. Otrzymasz spersonalizowaną i wygodną poduszkę, która dłużej zachowa swój kształt. W przeciwnym razie rozważ możliwość dodania lub wymiany wypełnienia w poduszce.

Kto powinien używać Polyfill

Poduszki Polyfill będą odpowiednie dla wszystkich śpiących, niezależnie od tego, czy są ułożone na plecach, boku czy na brzuchu. Jednak niektóre pozycje, na przykład te, które śpią na boku, będą wymagały większego podparcia. Wypełnij poduszkę większą ilością polyfillu, aby uzyskać wyższy loft.

Wręcz przeciwnie, włóż mniej wypełniacza na poduszkę, jeśli zamierzasz jej użyć do spania na brzuchu. Co więcej, dobrą rzeczą w przypadku poduszek z wypełnieniem jest to, że stanowią one odpowiednie zamienniki poduszek lateksowych i piankowych z pamięcią kształtu, na które niektórzy ludzie mogą być wrażliwi. Należy jednak pamiętać, że poduszki poliestrowe wydają się hałasować podczas poruszania się.

Ostatnie przypomnienie dotyczące korzystania z wypełniacza wielokrotnego

Ogólnie rzecz biorąc, polyfill to doskonała opcja do wykonania poduszki, która jest tak wygodna jak poduszka puchowa. Jest tani, lekki i łatwy do czyszczenia. Jednak nie jest plastyczny, zatrzymuje ciepło ciała i ma tendencję do spłaszczania się i tworzenia grudek w miarę upływu czasu, więc te, które muszą zmniejszyć ciśnienie, wymagają dostosowania wypełnienia.

Najlepiej byłoby, gdybyś z czasem rozważył możliwość wymiany wypełnienia poduszki lub połączenia polyfillu z innymi materiałami. W ten sposób nadal będziesz mieć formowaną i oddychającą poduszkę, która zachowa swój kształt przez długi czas. Pamiętaj, że najlepsze podparcie zapewnia konstrukcja poduszki.

Wniosek

W dzisiejszych czasach możesz łatwo zrobić i upchnąć własną poduszkę, a polyfill jest doskonałym wypełnieniem do rozważenia. Ale ile polyfillu potrzebuję na poduszkę? Na poduszkę o standardowym rozmiarze wystarczy funt lub dwa polietylenu.

Możesz użyć tego oszacowania jako podstawy podczas wypychania poduszki i dostosować ją do rodzaju i rozmiaru posiadanej poduszki. Chcesz uzyskać odpowiednią miękkość i jędrność, aby zapewnić podparcie i wygodę podczas wypychania poduszki. Pomogłoby jednak, gdybyś pamiętał również o właściwościach polyfillu podczas wypychania poduszki.