Ile otrzymam zapłatę za dawstwo nasienia? 3 zasadnicze rozważania!

Ile otrzymam zapłatę za dawstwo nasienia? Może wzrosnąć nawet do 70 dolarów za każdą oddaną spermę. 50 dolarów zostanie otrzymanych w czasie, gdy ktoś przekazał darowiznę. 20 dolarów zostanie również otrzymanych, gdy próbka zostanie już wydana. Tak długo, jak człowiek jest zdrowy, każdego miesiąca może zarobić prawie 1000 dolarów.

Decyzja o sprzedaży nasienia jest zawsze dobra. Pomyśl o płatności, która zostanie później otrzymana. Przy bardzo małej gotówce sprzedaż nasienia jest prostym i lukratywnym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Ile otrzymam zapłatę za dawstwo nasienia? 3 zasadnicze rozważania!

Nie przejmuj się dawstwem nasienia. Wręcz przeciwnie, słuszne jest pomaganie rodzinom zmagającym się z niepłodnością. A ci, którzy bardzo chcą zostać rodzicami, mogą zostać rodzicami nawet bez partnerów. Oto więcej na temat kwoty zapłaconej za dawstwo nasienia i wszystkich innych powiązanych informacji.

Niektóre modele wynagrodzeń

A więc ile dostanę zapłaty za dawstwo nasienia? Dawstwo nasienia nie jest uważane za akt charytatywny. To także zarabianie pieniędzy. Ale zarobki będą się różnić w zależności od centrum dawstwa lub banku nasienia, z którym będziesz pracować.

Jeśli przekażesz darowiznę na Seattle Sperm Bank, zarobisz 1000 dolarów miesięcznie. Za każdą zatwierdzoną darowiznę otrzymamy 70 dolarów. 50 dolarów to czas, w którym nasienie jest już dostarczane. 20 dolarów, gdy jest już zatwierdzony.

Jeśli przekażesz darowiznę na rzecz Sperm Bank of California, za każdą zatwierdzoną próbkę otrzymasz 125 dolarów. Tak więc większość darczyńców zarabiałaby co miesiąc w granicach 400 i 600 dolarów.

Jeśli przekażesz darowiznę do międzynarodowej sieci banków nasienia, za każdą darowiznę zarobisz 40 dolarów. 20 dolarów pójdzie za dostarczony wytrysk. Potem pojawi się kolejne 20 dolarów po zatwierdzeniu. Dobrą rzeczą jest to, że banki nasienia zapewniają bezpłatny test płodności i jego wyniki, badania krwi i badania fizyczne. Musisz upewnić się, że zostaniesz dawcą. Niektórzy oferowaliby również darmowe coroczne zajęcia fizyczne, gdy przestaniesz dawać darowizny.

Inne kliniki mają skomplikowane kontrakty. Mogą wymagać regularnych wizyt. Mogą potrzebować regularnych darowizn. Dzieje się tak po tym, jak biorca wybrał Cię jako dawcę. Może to w jakiś sposób wpłynąć na moment, w którym otrzymasz zapłatę. Zapewnimy im, że będziesz kontynuować swoje wizyty. Twoja płatność pozostanie w banku nasienia aż do całkowitego wypełnienia umowy. Większość banków nasienia płaci dziś miesięcznie za odwiedzającego. Lepiej najpierw uzyskać informacje dotyczące odszkodowania. Dzieje się tak przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy lub podjęciem zobowiązania.

Trzy uwagi przed sprzedażą spermy

Zapoznaj się z trzema poniższymi uwagami, zanim zaczniesz od razu dawać nasienie. Na pewno będziesz zaskoczony, gdy będziesz wchodzić w szczegóły.

#1. Kwalifikacja do dawstwa nasienia

Każdy bank nasienia zawiera listę wymagań fizycznych dawcy. Jednak wszystkie są podobne. Darczyńcy muszą być:

  • 5’7 cali wysokości & 6’6”
  • Spadek między 18 a 40 rokiem życia
  • Proporcjonalna waga i wzrost
  • W dobrym zdrowiu ogólnie. Uwzględnia to ukończone testy płodności i badania zdrowia fizycznego.
  • Absolwenci college’ów, tacy jak ci, którzy są weteranami wojskowymi lub college’ami. Banki zapłacą więcej, jeśli masz doktorat
  • Nienarkotykujący i niepalący
  • Biologiczna, medyczna historia rodziny

Nadal nie jesteś akceptowany jako dawca, chociaż spełniasz podstawowe wymagania kliniki. Podobnie jak inne firmy, banki spermy mają służyć organizacjom nastawionym na zysk. Chcą sprostać wymaganiom rynku. Dlatego nasienie może być narażone na różne uprzedzenia. Bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz odrzucony z powodu podaży i dostaw; popyt w klinice. Może to być spowodowane kolorem włosów, kolorem oczu i kolorem skóry. Przygotuj się na odmowę jako potencjalny dawca, jeśli uprawiałeś seks z mężczyzną. Ty również zostaniesz odrzucony, jeśli masz genetyczne problemy zdrowotne, takie jak zaburzenia krzepnięcia krwi. Niektóre banki nasienia mogą podać powód odmowy. Ale niektórzy z nich mogą nie.

#2. Limity potomstwa dawców

Centrum darowizn regularnie aktualizuje praktyki i zasady. Ma to na celu lepsze rozwiązanie problemów etycznych dotyczących wspomaganego rozrodu i dawstwa nasienia. Wiadomości ujawniły seryjnego dawcę nasienia i setki potomstwa. Lepiej sprawdzić wszystkie szczegóły. W większości przypadków dawca mógł pracować prywatnie ze znanym dawcą lub biorcą. I to nie jest centrum darowizn. Większość centrów dawstwa często ogranicza liczbę biorców lub urodzeń dla każdego dawcy. Dzieje się tak, ponieważ FDA reguluje nasienie, które ma zostać oddane. Ale z drugiej strony nie ogranicza legalnego potomstwa. Możesz być zainteresowany poznaniem granic rodziny.

#3. Otwarta tożsamość a anonimowa darowizna

FDA wymaga od klinik przechowywania cennych informacji o dawcach. Ma to w przyszłości służyć celom medycznym. Nie reguluje jednak anonimowości. Wybór jest często dokonywany na podstawie wybranej kliniki. Zapytaj o zasady w centrum darowizn. Jasno określ swoje długoterminowe zobowiązania i opcje. To prawda, zanim przekażesz darowiznę. Ustalenia dawcy obejmują:

Otwórz

Odbiorca powinien mieć Twoje dane kontaktowe. To samo powinno dotyczyć Ciebie do nich. W ten sposób doprowadzi to do bezpośredniej i dobrej komunikacji. Wtedy najlepiej określisz bieżącą komunikację. A ty zdecydujesz, czy możesz skontaktować się z dzieckiem. Wtedy dziecko może zdecydować, jak zawsze, że zadzwoni do Ciebie w przyszłości.

Półotwarte

Zarówno odbiorca, jak i dawca otrzymują informacje od siebie nawzajem. Ale nie zidentyfikujesz szczegółów ani danych kontaktowych. Klinika będzie miejscem, do którego pójdziecie między wami dwojgiem. Jest szansa, aby dowiedzieć się, czy biorca miał już dziecko z twoją spermą. Otrzymasz też kilka zdjęć dziecka. Lub możesz otworzyć ewentualny kontakt z dzieckiem po osiągnięciu pełnoletności.

Anonimowy

Ani biorca, ani dawca nie otrzymają informacji umożliwiających identyfikację na swój temat. Nie będziesz wiedzieć, czy biorca również począł dziecko z twoim nasieniem. Ale dzisiaj testy DNA umożliwiły dawcom poznanie swoich poczętych dzieci. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy biorcy i darczyńcy już wyrazili zgodę na anonimowość.

Proces dawstwa nasienia

Każde centrum dawstwa ma swój unikalny proces dawstwa nasienia. Ale z drugiej strony są prawie takie same, podczas gdy inne istotne części podlegają przepisom FDA.

#1. Wyszukaj bank nasienia

Większość banków nasienia wymagałaby od dawców życia dwudziestu pięciu mil lub nawet godziny w pobliżu kliniki. Po wybraniu dawcy trzeba będzie odwiedzić placówkę. Upewnij się, że klinika znajduje się w katalogu FDA.

#2. Uzyskaj wstępny przegląd

Wstępne badanie przesiewowe można przeprowadzić za pomocą aplikacji online lub telefonicznie. Potwierdzi Twoje uprawnienia do pracy, historię medyczną, kolor oczu, kolor włosów, wzrost i; pochodzenie etniczne.

#3. Dostarczona historia rodziny i badanie lekarskie

Przygotuj się na dostarczenie szczegółowej historii medycznej dla rodzeństwa, rodziców, wujków, ciotek, kuzynów i dziadkowie. Dotyczy to także kuzynów, rodzeństwa w czterech pokoleniach. Egzamin fizyczny obejmuje badanie moczu, badanie krwi, analizę DNA i Badania przesiewowe w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową i HIV.

#4. Podaj próbkę nasienia

Próbka nasienia zostanie przebadana w klinice. Ujawnione zostanie prawdopodobieństwo poczęcia dziecka przez plemnik. Zostanie zamrożony, a następnie przetestowany po kilku miesiącach. W ten sposób może wytrzymać w sklepie, czekając na kupującego.

#5. Przygotuj się do podpisania umowy

Dokładnie sprawdzisz zdrową genetykę, kwalifikującego się dawcę i obfite nasienie. Następnie podpiszesz umowę dostarczoną przez centrum darowizn. Obejmuje to takie rzeczy, jak liczba darowizn, wymóg zaprzestania aktywności seksualnej przed przekazaniem oraz wysokość wynagrodzenia.

#6. Przekazuj regularnie

Wystarczy odwiedzić klinikę, aby Twoja próbka została zdeponowana na miejscu. Przechowasz go w prywatnym pomieszczeniu w sterylnym pojemniku. Zamrozisz go, dopóki odbiorca go nie wybierze. Następnie zostanie rozmrożony i wykorzystany do sztucznego zapłodnienia.

Zawiń to!

To, ile dostanę zapłaty za dawstwo nasienia, to coś, co musisz traktować poważnie. Ale ponieważ dawstwo nasienia daje nadzieję tym, którzy chcą począć dziecko, dobrze, że wypłata jest sprawiedliwa. Po pierwsze, banki nasienia potrzebują dawców i stale rosną. Bądź więc jednym z dawców nasienia już dziś! Możesz również zainteresować się tym, ile kosztuje dawstwo nasienia i jak działa dawstwo nasienia.