Dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? 5 zaskakujących powodów!

Dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? Dzieje się tak z powodu problemów, takich jak uszkodzony lub luźny zawór na linii, zepsuty zawór nadmiarowy ciśnienia, brak ciepłej wody, niski dopływ ciepłej wody, niskie ciśnienie w wodzie, zbyt zimna lub zbyt ciepła woda, przebarwiona woda i długi czas potrzebny na produkcję ciepła woda.

Pamiętaj, że podgrzewacz wody to nie to samo co pralki i zmywarki. Jest używany regularnie. Podgrzewacz wody zapewnia ciepłą wodę do wykonywania codziennych czynności, takich jak prysznic, mycie naczyń, mycie rąk i pranie.

Dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa? 5 zaskakujących powodów!

Ponieważ to urządzenie jest używane regularnie, często spotykamy się z tymi problemami. Dobrą rzeczą jest to, że podgrzewacz wody w stylu zbiornika jest poparty projektem i inżynierią z minimalnej liczby części. Napraw problem w podgrzewaczu wody bez pomocy fachowca. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Powody, dla których podgrzewacz wody nie działa

Poniżej znajdują się powody, dla których podgrzewacz wody nie działa.

#1. Uszkodzony lub luźny zawór w przewodzie

Woda wycieka nad systemem, ale możesz to szybko naprawić, ponieważ jest to lepsze niż w przypadku, gdy woda kapie pod zbiornik na wodę. Główną przyczyną wycieku wody do zbiornika jest luźny zawór w linii. Ten uchwyt, który widzisz nad zbiornikiem wody, aktywuje lub dezaktywuje przepływ wody i rozwiązuje ten problem przez nakrętkę zabezpieczającą zawór lub kulę na swoim miejscu. Po dokręceniu następuje poważniejszy wyciek. Udaj się do najbliższego sklepu z narzędziami, aby kupić zawór podgrzewacza wody w linii.

#2. Brak ciepłej wody

Uszkodzony element grzewczy jest częstą przyczyną braku ciepłej wody w podgrzewaczu wody. Urządzenie posiada dwa elementy grzejne do obsługi podgrzewania wody dopływającej do zbiornika. Jeśli element grzejny zacznie źle działać, do czyszczenia, prysznica i prania można używać niewielkiej ilości gorącej wody lub wcale. Co więcej, wiele problemów może uniemożliwić wytwarzanie ciepłej wody w nagrzewnicy gazowej.

W tym sensie problem występuje z powodu źle działającego zaworu gazu lub przepalonej kontrolki. Brak ciepłej wody jest również spowodowany uszkodzoną termoparą. Zamiast tego kupuj nowe komponenty, aby łatwo wymienić stare. Kup dodatkowe części lub skontaktuj się z niezawodnym hydraulikiem, jeśli urządzenie nie działa poprawnie. W ten sposób naprawisz podgrzewacz wody.

#3. Zbyt zimna lub zbyt ciepła woda

Dostosuj temperaturę wody, zmieniając ustawienia termostatu, ponieważ dotyczy to sytuacji, gdy woda pod prysznicem jest zimna lub gorąca. Ustaw temperaturę na 120 stopni Fahrenheita, aby zaoszczędzić więcej na rachunkach za media, ponieważ jest to odpowiednia temperatura, aby uniknąć podrażnienia skóry lub poparzenia. Temperatura zamarzania wymaga ustawienia termostatu na 140 stopni Fahrenheita, dzięki czemu prysznic będzie jeszcze przyjemniejszy. Podgrzewacz wody, który nie działa poprawnie po zmianie temperatury jest oznaką uszkodzonego termostatu. Poszukaj niezawodnego wykonawcy instalacji grzewczych lub hydraulicznych w okolicy, który wymieni lub naprawi termostat.

#4. Odbarwiona woda

Upewnij się, że woda ze zlewu jest czysta, ponieważ jest to znak, że zbiornik na wodę wyraźnie się pogorszył. Albo pręt anodowy w podgrzewaczu wody również spada. Możesz rozwiązać problem, pod warunkiem, że go wykryjesz wcześnie. Zadzwoń do hydraulika, jeśli urządzenie nie działa poprawnie. Bez trudu wykonamy tuning lub naprawę. Licencjonowana osoba zajmująca się hydrauliką może łatwo wymienić i usunąć pręt anodowy systemu. Rdza, która rozprzestrzenia się po wnętrzu zbiornika na wodę, powoduje powstawanie niewielkich pęknięć, co powoduje przeciekanie wody na meble i podłogę domu. Większości nieszczelności typu zbiornik na wodę nie da się naprawić. Co więcej, kup nowy system, który będzie dalej uwzględniał problemy. Oszczędzaj pieniądze, zgłaszając wczesne oznaki korozji ekspertowi.

#5. Niski dopływ ciepłej wody

Dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa, wynika również z niskiego dopływu ciepłej wody, jako jednego z powodów, dla których często kończy się ciepła woda, ponieważ jest to wynikiem pękniętej lub uszkodzonej rurki zanurzeniowej. Rura wpycha zimną wodę pod podgrzewany zbiornik na wodę. Wraz z dziurą lub pęknięciem, które zaczynają tworzyć się w rurce zanurzeniowej, dopływ zimnej wody jest następnie uwalniany po środku lub na górze zbiornika. Zimna woda nad zbiornikiem trafia do pryszniców i kranów, rozwiązując problem wymiany rurki zanurzeniowej systemu. Niemniej jednak skontaktowanie się z renomowanym technikiem pomaga przyspieszyć proces instalacji złożonej i nowej rurki zanurzeniowej.

Niski dopływ ciepłej wody jest oznaką nadmiernego gromadzenia się osadów w zbiorniku na wodę. A podgrzewacz wody osiąga środek cyklu życia, w wyniku czego minerały, takie jak wapń i magnez, gromadzą się u podstawy zbiornika wody. Następnie minerały rosną, ale w zbiorniku przechowującym gorącą wodę jest mniej miejsca. Więc napraw ten problem podczas płukania podgrzewacza wody i eliminacji nadmiaru minerałów. Dobrym pomysłem może być również zapoznanie się z listą kontrolną podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz poznajesz odpowiedź na pytanie „dlaczego mój podgrzewacz wody nie działa?” Przypisuje się to wielu problemom, takim jak niski dopływ ciepłej wody, zbyt zimna lub ciepła woda, brak ciepłej wody, uszkodzenie lub poluzowanie zaworu w przewodzie oraz odbarwienie wody. Więc wiesz również, co zrobić, aby naprawić podgrzewacz wody i wezwać pomoc profesjonalisty. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, ile energii zużywa podgrzewacz wody i gdzie wziąć stary podgrzewacz wody.