Ile napiwków Kwiaciarnia ślubna: etykieta i więcej

Jeśli jesteś ciekaw, ile dać napiwku kwiaciarni ślubnej, rozważ co najmniej 10% swojego budżetu na kwiaty ślubne. Ale zanim przejdziesz dalej z tymi informacjami, czytaj dalej, aby poznać inne oczekiwania dotyczące napiwków dla sprzedawców ślubnych, szczególnie tych, którzy zajmują się kwiatami na twoim weselu.

A skoro już o tym mowa, warto poczytać o tym, kto płaci za kwiaty ślubne. Poprowadź ich do tego przewodnika po etykiecie, aby mogli również dołączyć wskazówkę dla kwiaciarni ślubnej.

Ile napiwków Kwiaciarnia ślubna: etykieta i więcej

Ile rozsądnie napić kwiaciarni ślubnej?

Opłata gratisowa dla kwiaciarni ślubnej powinna wynosić co najmniej 10% budżetu na wesele. Możesz jednak również zwiększyć go do 15%, głównie jeśli kwiaciarnia dobrze wykonała swoją usługę i możesz uzyskać więcej niż oczekujesz satysfakcji.

Możesz również podarować swojej kwiaciarni ślubnej 50 USD lub dwukrotność kwoty za określoną kwotę. Niektóre pary dołączają nawet kwiaciarnię do osób, którym wysyłają swoje kartki z podziękowaniami.

Niezależnie od tego najlepiej byłoby, gdybyś rozważył napiwek kwiaciarni ślubnej jako podstawową etykietę. Podobnie jak inni sprzedawcy ślubni, kwiaciarnia z pewnością doceni ten dowód uznania.

Jeśli interesują Cię inni dostawcy, zapoznaj się z tą listą kontrolną dostawców ślubów.

Czy musisz dawać napiwki kwiaciarni na swoim weselu?

Musisz dać napiwek kwiaciarni na swoim weselu, tak jak każdy inny sprzedawca ślubów, który pomógł ci zrealizować wymarzony ślub. Kwiaciarnia odpowiada nie tylko za bukiet ślubny, ale także za bardziej złożone aranżacje, takie jak ślubne gorsety i butonierki.

Twoja kwiaciarnia ślubna powinna zagwarantować opłatę napiwkową, jeśli jesteś szczególnie zachwycony kwiatowymi dekoracjami weselnymi. W końcu tworzenie kompozycji kwiatowych to coś więcej niż tylko umieszczanie kwiatów i łodyg w pęczku.

Twoja kwiaciarnia mogła również podjąć wysiłek, aby znaleźć określone kwiaty, które nie są w sezonie. Mogłeś również negocjować z kwiaciarnią zgodnie ze swoim budżetem, a oni byli hojni.

Czy to niegrzeczne, aby nie napić kwiaciarni ślubnej?

Niegrzecznie jest nie dawać napiwków swojej kwiaciarni ślubnej, ponieważ ten sprzedawca dostarczył ważny element ślubu: kwiaty. Dodatkowo od dłuższego czasu współpracujesz z kwiaciarnią ślubną, aby upewnić się, że dostaniesz potrzebne aranżacje na wesele.

Jednak niektórzy twierdzą również, że kwiaciarnia, która prowadzi i jest właścicielem swojej firmy bez pracy pod kimś innym, może otrzymać niższą kwotę napiwku. Niektórzy sugerowali nawet, aby nie napiwki dla kwiaciarni, która jest właścicielem własnej firmy, ponieważ napiwek jest zwykle wliczony w opłatę, którą omówiłeś wcześniej.

Więc co powinieneś zrobić? Być może oceń sytuację i swoje możliwości finansowe. Jeśli uważasz, że to niepotrzebne lub nie masz dodatkowych pieniędzy na napiwki, okaż wdzięczność zostawiając dobry komentarz na kwiaciarni lub polecając kwiaciarnię innym osobom.

Jak negocjować kwiaciarnię ślubną?

Po podjęciu decyzji, że musisz dać napiwek kwiaciarni ślubnej, możesz rozważyć, jak negocjować ze sprzedawcą ślubnym, aby nadal mieścić się w budżecie ślubnym. Co więcej, negocjacje mają wpływ nie tylko na ostateczną wycenę, którą musisz zapłacić, ale także zapewnią Ci usługę, której potrzebujesz na wesele.

 • Poznaj zwykłe ceny kwiaciarni w Twojej okolicy i porównaj
 • Zastanów się, jaka kwota jest zwykle wymagana dla rodzaju potrzeb kwiatowych, które chcesz
 • Poproś o szczegółową wycenę od kwiaciarni ślubnej, aby lepiej zrozumieć pakiet i czy czerpiesz najwięcej ze swoich pieniędzy
 • Po pierwszych trzech krokach powinieneś być w stanie określić, jaka jest rozsądna kwota do zapłaty kwiaciarni, a także czy możesz negocjować i modyfikować niektóre z ich ofert
 • Nie ulegaj pokusie, aby wcześniej przekroczyć budżet ustalony na kwiaty ślubne
 • Pytaj o oferty, rabaty i promocje, ale bądź rozsądny i postaw się w roli kwiaciarni ślubnej
 • Ile kwiaciarni ślubnych potrzebuję?

  Nie potrzebujesz wielu kwiaciarni na swój ślub. Zamiast tego możesz nawet zaoszczędzić więcej na wydatkach, jeśli wszystkie potrzeby związane z kwiatowym ślubem pozyskujesz od jednego dostawcy.

  Warto jednak porównać maksymalnie trzy kwiaciarnie ślubne, aby znaleźć najlepszą dla siebie. Jeśli wiele osób spełnia potrzeby kwiatowe, mogą je również pozyskiwać od różnych kwiaciarni.

  Ile powinna płacić kwiaciarnia ślubna za pracę?

  Kwiaciarnia ślubna może pobierać opłatę w wysokości 20% za robociznę, dlatego na całkowite koszty kompozycji kwiatowych mają wpływ nie tylko kwiaty i użyte materiały. Na przykład kwiaciarnia określi cenę każdego materiału za aranżację, a następnie doda 20% za robociznę.

  Opłata za robociznę może być również wyższa, jeśli kwiaciarnia wykonuje bardziej skomplikowaną aranżację. Na przykład, jeśli kwiaciarnia zajęła więcej godzin, aby złożyć zamówienie, oczekuj wyższej ceny za ich pracę.

  Więc jaka jest rozsądna cena od kwiaciarni zajmującej się Twoimi kwiatowymi potrzebami weselnymi? Większość par wydaje na kwiaty około 15% swojego budżetu weselnego.

  Wniosek

  Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, ile daje napiwek kwiaciarni ślubnej, co stanowi około 10 do 15% ich oferty.

  Jednak niektórzy twierdzą, że sprzedawcy, którzy są właścicielami własnej firmy, mogą zostać pominięci w opłatach napiwkowych. Ostatecznie decydujesz, czy uważasz, że kwiaciarnia wykonała świetną robotę, a jeśli Cię na to stać, dlaczego nie dać im napiwku?